°C
   2020 07 04 Šeštadienis

   Ugnius Kiguolis: Ar sveikata iš Lietuvos emigruos negrįžtamai?

   Nuotrauka: U. Kiguolio Facebook įrašo iliustracija

   Autorius: U. Kiguolio Facebook įrašas
   2019-05-22 16:00:00

   Ne nu, durnas klausimas. Lietuva išsivysčiusi valstybė tvirtais žingsniais žengianti sveikatos stiprinimo ir užtikrinimo link. Medicina pasiekė nepamatuojamas aukštumas ir paslaugos tampa prieinamos kiekvienam, ane?

   Galima gyventi iliuzijoje ir įsivaizduoti, kad taip ir yra, o galima ir pasižiūrėti Bloomberg sudarytą sveikiausių pasaulio šalių reitingus 2019 metais.

   Tie kas nori gauti šį "Topą", turėtų googlinti: Bloomberg the world's healthiest countries 2019.

   Deja, Lietuva į šalių penkiasdešimtuką nepatenka, bet galima pasidžiaugti, jog aplenkėme Nepalą, Jamaiką, Gvatemalą ir toli sąraše palikome Kambodžą, Laosą, Ghaną, Zimbabvę, Keniją, Ruandą ir kitas išsivysčiusias pasaulio šalis.

   Gaila, bet dar reikia pasitempti, kad Lietuva pasivytų Iraną, Hondurą, Rumuniją, Jordaniją, Egiptą, Šri lanką, Libiją, Nikaragvą, Tunisiją, Omaną ir kitas gerokai geriau ir sveikiau gyvenačias šalis.

   Kaimynai Estai tuo tarpu 32, lenkai 40.

   Šiame sąraše pirmauja Ispanai, Italai, Islandai, japonai ir šveicarai.

   Ekspertai mano, kad tokius rezultatus labiausia lemia mitybos ypatumai ir ypatingai Viduržiemio jūros dieta su savo pagrindiniais papildais kaip extra-Virgin alyvuogių aliejumi ir riešutais.

   Aišku tokie topai didžiausias rodiklis pagrindinėms žiniasklaidos priemonėms, ir gali būti labai jau netikslūs. tik Lietuvoje jos tyli. Matyt yra ko tylėti.

   Bloombergas vertino rūkančiuosius, aukštą kraujo spaudimą turinčius ir nutukusius. Taip pat vertino galimybes prieiti prie švaraus vandens, vidutinę gyvenimo trukmę, mitybą ir mirčių priežastis.

   Tad kur ta mūsų visų sveikata? Gal gydytojai per mažai tablečių išrašo, o gal skiepų priešininkai kalti? Gal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija žino kur ta mūsų sveikata emigravus?

   Bet, turbūt, kol gydytojai vis rekomenduos primaitinti vaikus mėsyte, išrašinės steikus kraujui gerinti, darželiuose kaposime perdirbtos mėsytės kotlečiukus, mokyklose gersime karvės pieną, bei džiaugsimės tradiciniais antibiotiniais šašlykiukais ir šaltibarščiais iš pieno miltelių, tai apie sveikatą kliedėti nereikėtų.

   Ugnius / firmusmedicus.lt

   Skaityti komentarus