°C
      2024 03 28 Ketvirtadienis

      Serotoninas: kas tai ir kodėl jis vadinamas Laimės hormonu?

      Nuotrauka: Minfo.lt nuotr.

      Autorius: minfo.lt informacija
      2022-09-03 19:00:00

      Šį nervinės sistemos papildą galite įsigyti čia: https://www.facebook.com/CBDSe...

      Serotoninas - natūralus chemikalas smegenyse ir kūne, kuris veikia kaip neurotransmiteris ir hormonas.

      Jis vaidina daug vaidmenų reguliuojant nuotaiką, atminimą, miegą, virškinimą ir dar daugiau.

      Serotonino gamyba yra vidinio biocheminio aminorūgšties L-triptofano metabolizmo arba suskaidymo proceso rezultatas. Šio suskirstymo rezultatas yra 5-hidroksitriptofanas (5-HTP), kuris yra tiesioginis cheminis prekursorius serotoninui.

      Pirmtakas (kartais vartojama prekursorius) organinėje chemijoje – medžiaga, cheminis junginys, kuriam reaguojant gaunamas kitas cheminis junginys
      Serotoninas, pagamintas iš 5-HTP, organizme naudojamas įvairiems svarbiems tikslams, įskaitant virškinimo kontrolę ir nuotaiką.

      Kur gaminamas serotoninas ?

      Serotoninas gaminamas tiek smegenyse, tiek virškinamajame trakte.

      Maždaug 85% organizmo serotonino kiekio yra žarnyne ir trombocitų kraujyje. Likęs tiekimas yra centrinėje nervų sistemoje.
      Virškinimo trakte serotoninas yra iš dalies naudojamas kaip peristaltika ar netinkamas susitraukimas / judėjimas ir mūsų virškinimo sistemų, veikimas.
      Peristaltika – ritmiški žiediški vamzdiškų organų sienelių lygiųjų raumenų susitraukimai, stumiantys organų turinį.
      Centrinėje nervų sistemoje serotoninas naudojamas kaip neurotransmiteris, pagerinant ryšį tarp neuronų. Tai slopinamoji neurocheminė savybė, o tai reiškia, kad jis padeda išvengti pernelyg jaudinančio neuronų, paskatindamas ramybės, atsipalaidavimo ir laimės būsenos suvokimą.
      Smegenims reikia slopinančių neurotransmiterių, kad būtų galima subalansuoti tokių cheminių medžiagų kaip dopaminas, noradrenalinas, acetilcholinas ir glutamatas sukeliančių sužadinimo neurotransmisijos poveikį.
      Serotoninas nesugeba pereiti per kraujo ir smegenų barjerą, jei jis nurims arba bus pagamintas kitose kūno vietose. Vis dėlto, daug serotonino yra reikalinga funkcionavimui smegenyse. Serotonino prekursoriai yra L-triptofanas.

      Triptofanas yra esminė amino rūgštis. Jis laikomas esminiu, nes jis negali būti sintezuotas kūne ir turi būti gaunamas per dietą ar maisto papildus. Triptofanas iš maisto produktų ar maisto papildų keliauja į kepenis, kur jis suskaidomas fermento triptofano hidroksilazės į 5-HTP ir kitus metabolitus, įskaitant niaciną (vitaminas B3).

      Kam dar žmogaus organizmas naudoja serotoniną?


      Kaip neurotransmiteris, serotoninas reguliuoja sinapsinio signalo intensyvumą. Serotoninas vaidina įvairius kitus svarbius vaidmenis, turinčius įtakos ir kūno, ir psichologiniam veikimui.

      Štai sąrašas, kaip serotoninas veikia organizme:

      • Nuotaikos, apetito, virškinimo, socialinio elgesio, libido, miego ir atminties reguliavimas
      • Pagalbinis vaidmuo gaminant motinos pieną
      • Naudojamas kaulams metabolizuoti
      • Palaiko širdies ir kraujagyslių sistemos efektyvumą
      • Padeda regeneruoti kepenis
      • Būtinas veiksmingam ląstelių dalijimui

      Serotonino vartojimas ypač padeda mažinti depresijos simptomus.


      Depresijos, nerimo ir įvairių kitų psichinių būklių atvejai yra labai susiję su hormonų ir (arba) neuromediatorių disbalansu. Nėra vienintelio žinomos priežasties depresijai.

      Daugybė veiksnių veikia konkrečiam asmeniui ir gali sukelti depresiją. Šie veiksniai gali apimti:
      • Asmens amžius
      • Bendra sveikatos būklė
      • Dietos pasirinkimas
      • Veiklos lygiai
      • Geografinė vieta
      • Kiti veiksniai..

      Kai kuriais atvejais mažas serotonino kiekis yra susijęs su depresija. Dar nėra aišku, ar depresija sukelia serotonino koncentracijos mažėjimą, ar jei jau esant mažam serotonino kiekiui sukelia depresijos atsiradimą.
      Bet kuriuo atveju mažas serotonino kiekis yra labai dažnas atvėjis tarp depresija sergančių asmenų. Dėl šios priežasties serotonino papildai ir natūralūs būdai šio neuromediatoriaus koncentracijai didinti.
      Kadangi serotonino negalima tiesiogiai papildyti, buvo atliktas tyrimas su 5-HTP kaip būdas padidinti serotonino koncentraciją smegenyse. Natūralių vaistų duomenų bazė įvertino 5-HTP kaip galimai veiksmingą papildą depresijos simptomų pagerinimui. Kai kurie tyrimai parodė, kad 5-HTP vartojimas gali būti panašus į kai kuriuos įprastus antidepresinius vaistus.
      5-HTP Tyrimai

      Kaip padidinti serotonino kiekį organizme ?

      Žmonės ieško būdų natūraliai didinti savo serotonino aktyvumą smegenyse. Šie metodai apima:

      Dietos pakeitimai: nėra maisto produktų, kuriuose tiesiogiai yra serotonino, bet yra maisto produktų, kurie jūsų kūnui aprūpina daug daugiau. Tai yra maisto produktai, turintys daug esminės aminorūgšties L-triptofano.

      Padidinkite savo aktyvumo lygį: nėra jokių abejonių dėl pratimų kaip visuotinio sveikatos stiprinimo veiksmingumo.
      Nebuvo įrodyta, kad pratimai didina serotonino kiekį, tačiau daug kartų įrodyta, kad pratimai pagerina nuotaiką ir žymiai sumažina depresiją.


      Tiesą sakant, daugelyje tyrimų buvo padaryta išvada, kad vien tik fizinė veikla yra tokia pat veiksminga kaip vaistų ir (arba) psichoterapija kaip depresijos gydymas.

      Tai sukelia fizinio krūvio sukeltas insulino išsiskyrimas, kuris sugriauna kitas aminorūgštis, bet ne triptofaną, o tai reiškia, kad šis svarbus pirmtakas geriau pereina per kraujo ir smegenų barjerą.

      Labai svarbu paminėti, kad vartodami šį produktą Jūs netapsite priklausomi, priešingai nei vartodami cheminius antidepresantus. Nutraukus vartoti, nėra jokios abstinencijos. Tad šis preparatas yra visiškai nekenksmingas Jūsų organizmui ir gali tapti išties gera priemone siekiant sumažinti depresijos simptomus.

      Šį serotonino papildą paruošia ir pagamina mokslininkai, tad jį galima nedelsiant vartoti ir įsilašinti į save.

      Šį nervinės sistemos papildą galite įsigyti čia: https://www.facebook.com/CBDSe...



      Skaityti komentarus

      https://casinovavada.blogspot.com/2021/12/blog-post.html 2024 17 02 03:54

      Hey thede great blog! Does running a blog such aas this take a massive amount work? I have absoluterly no knowledge of programming howevdr I was hoping to start my own blog soon. Anyways, iff youu have anyy recommendatioms oor techniques for new blog owners please share. I know this is off topic but I just had to ask. Cheers!

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai