°C
      2024 04 19 Penktadienis

      Pilvui - NE ir pilvo - NĖR!?

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      Autorius: Virginijus Mockus
      2019-05-04 15:00:00

      Kodėl tokia tragedija su pilvais visame pasaulyje? 

      Ką daryti? Ar kėlėte sau tokį klausimą?

      Dienos atšilo, pašvietus saulutei sužydėjo sodai, gėlės, žaliuoja žolė ir skleidžiasi sodriai žalia spalva nusidažę lapeliai. Tiek laukėme šviesos, šilumos ir tai jau yra čia. Žinoma, dar ne vasara, visiškai nusirengti, pasideginti retai pavyks ir paplūdimiai bus nusėti tik užsienio kurortuose. Iki jos, tikros, karštos vasaros dar visko bus: ir lietaus, ir vėjo, ir šalnų. O va tada jau reikės išsirengti. Jaučiate intrigą?

      Kas atšilus labiausia patraukia dėmesį žmonių tarpe? Išsirengę ir sportiški kūnai, pilni energijos, jaunatviško nerūpestingumo ir aistros? Ar žmonės dideliais pilvais, kuriuos jau nebe taip uoliai slepia pritaikyti drabužiai? Dar kiek ir saulutė padarys savo, parodys juos visiems, visame gražume. 

      Kodėl tiek daug pilvotų žmonių? – mane sudomino toks klausimas. Juk ne visiems teko gimdyti, greičiausia vyrams ir neteks, o juk ir alų ne visi geria.

      Jei tai būtų vien netinkamas maistas, gėrimai, trikdantys žarnyno veiklą, pučiantys pilvą, sprendimas būtų paprastas - blogųjų bakterijų naikinimas ir žarnyno valymas. Padeda? Taip, žinoma ir net labai! Deja, ne iki galo, ne visiems ir ne visada. Viskas daug sudėtingiau. 

      Visų ligų priežastis yra įtampa ir išsekimas dėl energijos praradimų vidaus organuose, skrandyje, žarnyne, raumenyse ir raiščiuose pilvo srityje, stubure, bet pirmiausia - čakrose. Kodėl ir kaip ta energija prarandama? 

      Čakros reaguoja į mūsų mintis, nusiteikimą, požiūrį, o išsiderinusios, jos daro įtaką mūsų nusiteikimui, mintims ir veiksmams. Be čakrų mūsų energetinėje sistemoje egzistuoja vietos, kuriose turėtų kauptis nepanaudotos energijos rezervas, perteklius. Taip turėtų susiformuoti energijos, o ne riebalų sankaupos. Jos turėtų aktyvuotis ekstremaliose situacijose, bet dažnai yra eikvojamos sporte (žinomas reiškinys - antras kvėpavimas). Taip pat šie rezervai išeikvojami per emocijas, pergyvenimus, baimes, pervargstant, persivalgant, neišsimiegant, nepasveikstant iki galo, kai yra nesibaigiantys uždegiminiai procesai, energetiniai pažeidimai, o liga net nerandama. Kitaip sakant, gyvenimas „damuša“ ir vyresnio amžiaus žmonės jokio rezervo jau beveik ir neturi, nes kai blogai veikia čakros, nusėdusios baterijos neatsigauna, energijos perteklius nesikaupia. Pagrindinis šitos atliekamos energijos akumuliatorius yra pilvo apačioje ir vadinamas chara centru. Jam galutinai išsekus, po kurio laiko ir pasirodo pilvas. 

      Neteisingas požiūris ir sureikšminimai sukelia energijos praradimą, energetinius blokus, įtampas. Metams bėgant formuojasi stuburo, raumenų ir raiščių nusilpimas, bendras išsekimas dėl energijos trūkumo. Kai čakros blogai veikia, vidaus organai sukrinta, išvirsta pilvas. 

      Pilvui didžiausią įtaką daro Manipura čakra -3 (lietuviškai-saulės rezginio; perdėtas karingumas, nepasitenkinimas, pyktis, pastovus suirzimas, priekaištai ir pretenzijos ją išderina), bet veikia ir šalia esančios:

      • Svadhistchana čakra  -2 (lietuviškai - seksualinė; ją išsekina malonumų perdozavimas, siekiant kompensuoti  nemeilę sau, gyvenimui, pretenzijos vyrams ar moterims);
      • Muladchara čakra -1 (lietuviškai - pagrindo; ją išsekina pinigų ir darbo sureikšminimas, nemeilė darbui, pretenzijos dėl atlyginimo, kainų, nepasitenkinimas ir nedėkingumas už tai, ką materialaus jau turime);
      • Anachata čakra - 4 (lietuviškai - širdies; ją išderina nemeilė sau, gyvenimui, geranoriškumo trūkumas, nedėkingumas);
      • Višudcha čakra - 5 (lietuviškai - gerklės; ją išderina saviraiškos, kūrybos, mėgiamo darbo, veiklos, užsiėmimo nebuvimas, kompleksai bendravime);
      • Adžna čakra - 6 (lietuviškai - trečios akies; ją išderina kitų apgaudinėjimas, per didelė įtampa, minčių ataka galvoje, t.y. neramus protas);
      • Sachasrara čakra - 7 (lietuviškai - karūnos; ryšio su aukštesnėmis jėgomis nebuvimas sukelia daugybę problemų). 

      Čakros viena kitai padeda, bando kompensuoti energijos praradimą, trūkumą manipuroje ir kitose. Tada kai kuriose vietose atsiranda dar ir energijos perteklius, formuojasi ir plinta uždegiminiai procesai. Dėl to organai blogiau veikia ir nesusidoroja su savo funkcijomis. Didėja užterštumas, mažėja energijos cirkuliacija, blogėja savireguliacija, atsiranda išsekimas. Kažkam jau auga viršsvoris. Žmogus kreipiasi pas gydytojus dėl širdies ar inkstų, dėl skrandžio ar kasos, gauna vaistų, aktyvuojančių ar slopinančių organų veiklą ir turinčių šalutinį poveikį. Užterštumas dar labiau padidinamas, tada kiti organai ir jau nesusitvarko su savo darbu, dar didėja viršsvoris, nes užterštą ir nepasišalinusią energiją organizmas tarsi supakuoja į riebalus, taip jos atsikratydamas. Dėl to organizme gaunasi didžiulis energijos praradimas, kai jis bando valytis ir save susireguliuoti. Metams bėgant išsekimas tik didėja, nes dažnai žmonės galvoja apie geresnius gydytojus ir vaistus, o ne apie požiūrio į gyvenimą ir įvairius jo pasireiškimus keitimą. 

      Raktinis žodis čia būtų - geranoriškėjimas. Tai galėtų po truputį keisti situaciją, šalintų visų išsiderinimų priežastį. Vertėtų neužmiršti tvarkytis su pasekmėmis, kurios jau dažnai matomos atsikišusio pilvo pavidalu, viršsvoriu, organizmo ir minčių užterštumu, gyvenimo džiaugsmo sumažėjimu.

      Toliau jau sąnarių ir stuburo susidėvėjimas, radikulitai, išvaržos, skausmai, dar didesnis energijos trūkumas, didėja viršsvoris, neigiamos emocijos ir nusivylimas situacija, savimi, gyvenimu, artimais, kuriems tas pats procesas, taip pat vystosi. Kartu seka padidintas stresavimas, įtempti nervai, depresija ir galiausia aktyvuojasi susinaikinimo programa, žmogui net nežinant, neįtariant to. Ji gali trukti kiekvienam skirtingą laiką, priklausomai nuo nusiteikimo, žmogaus genetikos, išdirbto atsparumo, ankstesnio pasirengimo, bei gyvenime palankesnių ar visai nepalankių situacijų ir reakcijų į jas. Taip vėl pastiprinamos jau buvusios įtampos, atsiranda naujų kitose kūno vietose. Įtampos turi tendenciją kauptis visą gyvenimą. Galiausia liga ar nelaimė išveda žmogų iš kančių, t.y. iš gyvenimo, randamas būdas viską užbaigti. Čia tokia apžvalga, neakcentuojant blogos arba geros aplinkos, kurioje gyvename ir dirbame, žmonių, kurie mus supa ir veikia savo požiūriu, nusiteikimu, kalbomis ir darbais, vandens, kuris būna išsekęs ar prisotintas energija, maisto produktų, asmeniškai mums tinkamų ar ne, išugdytų įpročių: blogų ar gerų. 

      Liūdnas vaizdelis, bet situacija nėra jau tokia beviltiška žmonėms, kurie domisi, kažką atrado, jau praktikuoja, keičia mąstymą ir įpročius, sportuoja ir grūdinasi. Deja, vien to ne visiems užtenka, ne visada ir ne visam gyvenimui. Gera žinia, kad egzistuoja dar ir kitokie metodai, kitoks nusiteikimas. Pvz. dvasinės šviesos meditacija, kurią reikėtų praktikuoti visiems savimi susirūpinusiems, bent kartą per savaitę, čakrų gydymas, balansavimas, harmonizavimas Reiki metodu, Reiki gydančios, valančios, harmonizuojančios energijos dėka, nuo ko galima būtų ir pradėti išmokus Reiki arba lankantis pas specialistą, čakrų jogos užsiėmimai, kurių metu garsais mankštiname čakras, o išmokę galime ir patys tai daryti. 

      Kažką iš aukščiau paminėtų dalykų darant, organizmas apsivalo, pradeda geriau cirkuliuoti energija, geriau veikiančios čakros nulemia gerus pokyčius viduje ir aplinkoje. Žmogaus gyvenime atsiranda daugiau sėkmės, bendravimas tampa nuoširdesnis, atsiranda optimizmas, meilė sau ir gyvenimo džiaugsmas. Jei nenaudojama meditacija, Reiki ir čakrų joga, tada, energijos, valios ir laiko turint, galima būtų sąmoningai keisti mąstymą, nusiteikimą. Idealiai atsilieptų čakroms laimės ir džiaugsmo būsena, kada norisi keltis rytais, laukiant prasmingų ir naujų galimybių, įdomių nutikimų, žmonių ir situacijų, kuriose galima būtų pasireikšti, vieniems padėti, su kitais pasidalinti, vakare padėkoti Gyvenimui ar Dievui už šaunias galimybes buvusias ir dar laukiančias rytoj. Dar gerai veiktų žalingų įpročių mažinimas ir atsisakymas, mitybos optimizavimas, dažnas energizuoto vandens gėrimas, išmintingas sportavimas, grūdinimasis, buvimas gamtoje, kvėpavimo pratimai, pastovus kojų pirštų judinimas ir dažna šypsena, pastovus ryšio su Dievu ieškojimas ir palaikymas.

      Reiki meistras Virginijus Mockus

      Skaityti komentarus