°C
      2024 03 28 Ketvirtadienis

      Miško maudynės

      Nuotrauka: Pixabay.com nuotr.

      2022-07-23 11:00:00

      Miško maudynės - tai gydomoji praktika, kurios metu leidžiamas laikas gamtoje po medžių laja. Iš Japonijos kilusi miško terapija vis labiau populiarėja tarp tų, kurie nori pasirūpinti savo psichine sveikata ir giliau bendrauti su gamta. Šiame straipsnyje paaiškinsime, kas yra miško maudynės ir kodėl tai visiškai nauja veikla, kurią kiekvienas turėtų išbandyti, kad pajaustų naudą sveikatai.

      Miško maudynės - kas tai?

      Pasivaikščiojimas po mišką - gal tai ir yra tas vaistas, kurio ieškojote?

      Jei jums įdomu, ne, miško maudynės neturi nieko bendro su maudymusi miške. Priešingai, tai susiję su aplinkos priėmimu ir mėgavimusi gamtos glėbiu.

      Ši praktika leidžia pabūti su mišku, klausytis jo raminančių garsų, grožėtis raminančiais ekologiško gyvenimo vaizdais ir nuotraukomis, kvėpuoti grynu oru ir tiesiog justi, kaip stresas dingsta, kai atsiduriate miško aplinkoje.

      Iš esmės ši praktika - tai vaikščiojimas po mišką. Čia nėra jokio tikslo ar "pabaigos", todėl galite net vaikščioti be tikslo, mėgaudamiesi miško atmosfera ir visišku pasinėrimu. Svarbiausia yra tiesiog būti šioje akimirkoje. Tai geriausia ekoterapija, o jos esmė - sąmoningumas. Tai taip pat puikus būdas sumažinti stresą arba sustiprinti imuninės sistemos reakciją.

      Iš kur atsirado ši praktika?

      Miško maudynių praktika atkeliavo iš Japonijos. Ji geriausiai žinomas pavadinimu "Shinrin Yoku", kur "Shinrin" reiškia mišką, o "Yoku" - vonią arba maudyklą. Japonijos miškininkystės agentūra 1982 m. pirmą kartą pasiūlė tai naudoti kaip sveikesnio gyvenimo būdo papildymą. Kadangi japonai daug laiko praleidžia uždarose patalpose, Japonijos ministerija ieškojo būdo, kaip išspręsti didelio depresijos lygio visuomenėje ir neigiamo technologijų bumo poveikio Japonijos miestų gyventojams problemą. Į pagalbą atėjo šalies miškai. Ši japonų praktika išpopuliarėjo visame pasaulyje.

      Pasivaikščiojimų gamtoje nauda

      Daugybė mokslinių tyrimų rodo, kad daugiau laiko praleidžiant gamtoje gaunama daug naudos ir protui, ir kūnui. Žinoma, kad pasivaikščiojimai miške gerina psichinę sveikatą, tačiau jie taip pat yra geras būdas mankštintis.

      Apžvelkime konkrečią naudą, kurios gali tikėtis žmonės, daugiau laiko praleidžiantys miške ir daugiau vaikštantys gamtoje:

      • Atsipalaidavimas: ramybė, tyla ir vienatvė pasivaikščiojimo gamtoje metu gali sukelti organizmo atsipalaidavimo reakciją.
      • Šviežias oras plaučiams: smogas ir kita tarša miestuose ir tankiai apgyvendintose vietovėse gali dirginti plaučius ir sukelti kvėpavimo problemų. Atostogos gamtoje gali padėti atsigauti. Todėl gilus kvėpavimas pasivaikščiojimo miške metu gali būti tik į naudą.
      • Poilsis nuo technologijų: nuolatinis technologijų ir informacijos srautas gali užblokuoti jus nuo žemės grožio.
      • Ryšys su gamta: pajuskite priklausomybę ir ryšį su pasauliu. Naudodamiesi visais pojūčiais, kad pajustumėte ir pastebėtumėte aplinką, padidinsite bendrą sąmoningumo lygį, kai išeisite iš miško ir pradėsite gyventi kasdienį gyvenimą.
      • Mankšta: Įtraukti judėjimą į savo savaitę nereiškia bėgioti ar atlikti nustatytas treniruotes. Kartais tam puikiai tinka pasivaikščiojimas miške, kuris yra visiškai nemokamas.

      Įrodyta, kad pasivaikščiojimas gamtoje teigiamai veikia jūsų miegą. 

      Kas yra fitonicidai?

      Fitoncidai - tai medžių ir kitų augalų išskiriami sumedėję eteriniai aliejai. Tyrimų duomenimis, fitoncidai turi daug privalumų, įskaitant imuninės sistemos veikimo gerinimą ir depresijos bei nerimo mažinimą.

      Nors kai kurie mokslininkai, pavyzdžiui, dalyvaujantys tokiuose tyrimuose kaip Depresijos kraštovaizdžio tyrimas, tiria, kaip geriamieji vaistai veikia depresija sergančius pacientus, daugelis ekspertų primena visuomenei, kad gamta turi savų vaistų.

      Laikas miške negali pakeisti licencijuoto gydytojo patarimų, tačiau jis gali papildyti ar sustiprinti sveiką gyvenimo būdą. Jei betikslis vaikščiojimas šiuo metu jums netinka, pasidomėkite, kaip maudytis miške.

      Būkite pasirengę žygiui

      Ar esate pasirengę keliauti į mišką? Norėdami visiškai "išsimaudyti" miške, pirmiausia turėtumėte susirasti gerą miško plotelį.

      Pasidomėkite nacionaliniais, valstybiniais ir vietiniais parkais; tikriausiai rasite porą gerų takų, nuo kurių galėtumėte pradėti.

      Žinoma, jums taip pat turėtų būti patogu. Štai keli dalykai, kurių gali prireikti, kad žygiai būtų patogesni:

      • Patogūs batai arba avalynė
      • Patogios kelnės
      • Pasiimkite vandens buteliuką ir nepamirškite gerti
      • Žygio takų arba viso miško žemėlapis
      • Žygio kuprinė, kurioje galima nešiotis įvairius daiktus

      Dažniausiai užduodami klausimai

      Kas yra maudynės miške? Tai visiško pasinėrimo į mišką praktika. Tai reiškia, kad reikia nueiti į mišką po medžių laja ir ramiai praleisti laiką, pasineriant į aplinką.

      Kaip japoniškai vadinamos maudynės miške? Japoniškas žodis, reiškiantis maudymąsi miške, yra shinrin yoku.

      Ar reikia specialios įrangos? Priklausomai nuo to, kur ir kiek laiko maudysitės miške, taip, jums gali prireikti žygio įrangos, įskaitant, bet neapsiribojant:

      • žygio batai, kurie turėtų būti patogūs, atsparūs vandeniui, patvarūs ir lengvi.
      • lengva, neperšlampama ir talpi kuprinė
      • patogios, drėgmę sugeriančios žygio kelnės su kišenėmis.
      • žygio lazdos arba lazda stabilumui užtikrinti.
      • knygą apie maudynes miške (ypač jei neturite instruktoriaus, kuris jums padėtų).

      Ar maudynės miške naudingos? Taip. Šių žygių tikslas - suteikti naudos protui, kūnui ir sielai. Shinrin-yoku (japoniškas terminas, reiškiantis maudymąsi miške) yra naudingas, nes mažina streso lygį, gerina džiaugsmo pojūtį, padeda atsipalaiduoti, išlikti dabarties akimirkoje ir harmoningai bendrauti su gamtos pasauliu.

      Iš kur atsirado maudynės miške? Miško maudynės, arba shinrin-yoku, atsirado Japonijoje devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. Iš pradžių Japonijos vyriausybė pasiūlė pėsčiųjų žygių projektus, kuriais siekta kovoti su "neigiamu technologijų bumo poveikiu Japonijos miestų gyventojams".

      Skaityti komentarus