°C
   2020 07 04 Šeštadienis

   Kaip oro tarša veikia jūsų odą?

   Nuotrauka: Pexels nuotr.

   2019-05-13 08:00:00

   Mes visi esame girdėję, kad saulė ir UV spinduliai kenkia odai, tačiau neseniai atliktas tyrimas identifikavo naują odą žeidžiantį faktorių. Oro tarša sulaukia vis daugiau dėmesio iš dermatologų ir pacientų, o tai kelia susirūpinimą. Kitaip nei nudegimo nuo saulės padariniai, oro taršos įtaka odai neišryškėja taip greitai, todėl tai kelia pavojų, nes mes nepastebime, kas vyksta iš tikrųjų. Todėl labai svarbu žinoti, kokios taršos dalelės yra ir kaip jos veikia odą. Nors gali būti sunku išvengti oro taršos, tačiau yra keli būdai, padėsiantys apsaugoti ir išgydyti odą nuo taršos poveikio.

   Orą teršia daugybė taršos šaltinių, tačiau pagrindiniai yra: cigarečių dūmai, dulkės, smogas bei mašinų išmetamosios dujos. Šiuose šaltiniuose gausu smulkių dalelių, kurios gali prasiskverbti pro odos barjerą ir sukelti šias problemas:

   Sumažėjusią drėgmę bei elastingumą;

   Aknę;

   Odos išsausėjimą;

   Ekzemą;

   Odos alergijas

   Bėrimus;

   Raukšles.

   Smulkiosios dalelės gali pagreitinti senėjimo procesus. Nors odos drėgmės ir elastingumo mažėjimas yra natūrali senėjimo proceso dalis, oro tarša gali sumažinti deguonies patekimą į odą, o tai sausina odą, nes sumažėja natūralių aliejų kiekis. Kai kurios taršos formos gali lemti laisvųjų radikalų atsiradimą, kurie keičia odos ląstelių DNR struktūrą, o tai gali lemti odos vėžio vystymąsi. Taigi, odos barjeras žeidžiamas dar labiau. 

   Kaip išvengti žalos?

   Deja, mes gyvename pasaulyje, kuriame sunku išvengti oro taršos. Tačiau yra būdų, kurie sumažins žalą bei apsaugos odą:

   Svarbu valgyti daug daržovių ir vaisių, pavyzdžiui, pomidorus, lapines daržoves, uogas ir t.t, nes jie aprūpina organizmą vitaminais bei maistinėmis medžiagomis, kurios padeda kovoti su padaryta žala odai.

   Taip pat svarbu gerti daug vandens, kuris padeda atstatyti taršos padarytą žalą odai ir drėkina ją.

   Naudokite produktus odai, kuriuose yra elastino ir kolageno. Jie padeda odai regeneruoti.

   Prauskit veidą kiekvieną dieną, ryte ir vakare, kad nuplautumėte smulkiąsias daleles, dirginančias odą. Odai plauti naudokite švelnų, sulfatų neturintį muilą, kad odos nepažeistumėte dar labiau.

   Kasdien drėkinkite odą tam, kad papildytumėte aliejų deficitą.

   Odos šveitimas dar labiau išvalo odą. Tačiau tai turėtų būti atliekama tik vieną arba du kartus per savaitę, nes per dažnas šveitimas taip pat žeidžia odą. Be šveitiklių kai kurios kompanijos pristatė specialius šepetėlius, kurie taip pat padeda pašalinti pažeistas odos ląsteles.

   Namuose atliekamos procedūros (pvz. kaukės) padeda dar kruopščiau išvalyti odą.

   Dermatologai gali rekomenduoti įvairius produktus ar procedūras, kurios atgaivintų stipriai pažeistą odą. Jei pastebėjote, jog jūsų oda neseniai pakeitė spalvą, atsirado apgamai ar kitos problemos, apsilankykite pas gydytoją.

   Nors odos oro tarša gali pažeisti odą ir to išvengti beveik neįmanoma, tačiau yra būdų, kurie padeda apsaugoti odą. Odos gydymas ir didesnės žalos išvengimas yra pagrindinės priemonės, kurios reikalauja šiek tiek žinių ir papildom laiko.

   Ar pastebėjote, kad jūsų oda pasikeitė dėl odos taršos ar kitų dirgiklių? Kokiais būdais bandote apsaugoti savo odą? Kaip gydote ją?  

   Skaityti komentarus