°C
   2021 01 21 Ketvirtadienis

   Jaunimas įsikvėpė gyventi blaiviai

   Nuotrauka: Organizatorių nuotr.

   Autorius: VŠĮ „Blaivios pramogos“
   2019-11-20 19:00:00

   VšĮ „Blaivios pramogos“ nuo 2012 metų organizuoja vakarėlius be svaigalų „VAROM! party“ visoje Lietuvoje, nuo 2013 – ųjų kasmet rengia išskirtinį blaivų vasaros festivalį „VAROM! summer fest“. Įstaigos vizija – tapti didžiausiu energingai bei sveikai besilinksminančio jaunimo judėjimu Baltijos šalyse, rengiančiu populiariausius renginius ir projektus ne tik pramogauti, bet ir save tobulinti siekiantiems žmonėms.

   Projektu „Jaunimas leidžia laiką neapsvaigęs“ siekiama sumažinti psichoaktyvių medžiagų vartojimą tarp jaunimo ir ne tik, ugdant socialines ir emocines kompetencijas neformalių diskusijų, paskaitų ir blaivių vakarėlių bei festivalio metu. Didžiausi renginiai įgyvendinti Alytaus, Šalčininkų, Ukmergės, Pasvalio, Vilniaus, Švenčionių ir kitose savivaldybėse, projekto tiksline grupe pasirinktas 15-17 metų jaunimas, nes tokiame amžiuje ženkliai išauga psichoaktyvių medžiagų vartojimas tarp jaunimo. Projektas finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo ir VšĮ "Blaivios pramogos" lėšomis.


   Įgyvendinant projektą, paaugliai į šį procesą įtraukiami jiems patrauklia vakarėlių ir festivalio forma. Metų laikotarpyje buvo suorganizuota 10 įvadinių susitikimų su 9-11 klasių moksleiviais pasirinktose rajonų mokyklose, kurių metu vaikams pristatomi blaivūs „VAROM! party“ vakarėliai, 3 dienų vasaros festivalis be svaigalų, peržiūrimi prevenciniai filmai ir organizuojamos diskusijos, įgyvendinta naujųjų metų sutikimo šventė be psichoaktyvių medžiagų, taip laužant nusistovėjusius standartus. Susitikimų metu projekto vadovas Simonas Dailidė dalinasi su jaunimu ir savo asmenine patirtimi, kaip žalingų įpročių atsisakymas pakeitė jo požiūrį, paskatino aktyviau domėtis sveikuolišku gyvenimo būdu, įtakojo dabartinę profesinę veiklą.


   Įgyvendinus projektą iš viso tiesiogiai renginiuose sudalyvavo daugiau nei 3000 paauglių, apie projekte vykdytas veiklas sužinojo virš 120 tūkst. žmonių. „Jaunimas leidžia laiką neapsvaigęs" projekto užfiksuoti rezultatai - padidėjęs dalyvavusio jaunimo pilietiškumas, gebėjimai planuoti laisvalaikį, savarankiškai organizuoti renginius, stipriai išaugo ne tik domėjimasis, bet ir sveikos gyvensenos praktikavimas. Išvardinti veiksniai ne tik mažina jau dalyvavusių moksleivių psichoaktyvių medžiagų vartojimą, bet ir gerina fizinės bei psichologinės sveikatos kokybę. Iš apie vykdytus renginius iš viešosios erdvės sužinojusių moksleivių organizatoriai sulaukia kvietimų atvykti tiek į jų mokyklas, tiek į asmeninius susibūrimus, kas byloja apie jaunimo užimtumo projektų aktualumą ir poreikį mūsų šalyje.

   Skaityti komentarus

   Ramune 2019 26 11 11:29

   Aciu Dievui, organizatoriams ir siai nuostabiai jaunimo kartai. Aciu uz jusu ir musu visu samoninguma. Sekmes ir energijos vaziuojant toliau!

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai