°C
   2020 07 08 Trečiadienis

   Imunitetą silpninantis maistas

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2020-05-28 08:00:00

   Koronavirusas nėra toks neįveikiamas, kai esate sveikas ir jūsų imuninė sistema pakankamai stipri. Jau žinoma, kad vitamino C vartojimas yra itin naudingas kovojant su koronavirusu. Be to, daugelis siūlo vartoti ir cinką. Rekomenduojama įsidėti į burną apie 15 mg cinko, palaikyti minutę, tuomet nuryti. Darykite tai 2 ar 3 kartus per dieną. Tačiau geriausias vitaminų ir mikroelementų šaltinis yra sveika, ekologiška mityba. 

   Negalima teigti, kad cinkas padeda koronaviruso atveju, tačiau buvo įrodyta, kad jis padeda apsisaugoti nuo virusų.

   Atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu svarbu palaikyti stiprią imuninę sistemą, pravartu suprasti, kurie maisto produktai gali ją stiprinti, o kurie susilpninti. Maistas yra vaistas, ir tai nėra tik dar vienas banalus teiginys. Tai viena geriausių prevencinių sveikatos priežiūros formų.

   Taigi, atkreipkite dėmesį, kokio maisto dabar ypač reikėtų vengti, o kokius produktus reikėtų vartoti dažniau. 

   Maistas, kuris silpnina imunitetą

   Kaip teigė dr. Jessas Peatrossas: „Visi toliau minimi produktai organizmui sukelia stresą ir (arba) toksinį poveikį. Abu šie faktoriai trikdo imuninę funkciją. Šaltuoju ir gripo sezonu patariama apriboti šių  imuninių slopintojų vartojimą arba išvis jų vengti.“

   • Perdirbtas ir greitas maistas
   • Kofeinas (kava!)
   • Alkoholis
   • Maistas su chemikalais ir konservantais
   • Gazuoti gėrimai ir limonadas
   • Rafinuotas cukrus, saldūs užkandžiai ir kt.
   • Angliavandeniai, turintys aukštą glikemijos indeksą, pavyzdžiui, duonos ir tešlos gaminiai
   • Dirbtiniai saldikliai

   Šie maisto produktai paprastai sudaro didelę standartinių vakarietiškų patiekalų dalį. Atsižvelgus į bendrą sveikatos būklę visuose vakaruose, kur viena iš pagrindinių lėtinių ligų priežasčių yra netinkama mityba, dietos laikymasis atrodo gana gera mintis. 

   Jei šiuo metu norite pagerinti savo imuninę sistemą, venkite aukščiau išvardintų maisto produktų, kiek tik galite. Įdomu ir tai, jog išsamiai išnagrinėti tyrimai rodo, kad pieno produktai iš tikrųjų nedaro jokios naudos žmonių sveikatai, taigi juos taip pat būtų galima įtraukti į šį sąrašą. 

   Maistas, kuris stiprina imunitetą

   Vanduo. Pirmiausia ir svarbiausia yra gera hidratacija. Gerkite vandenį visą dieną, geriausia - paprastą vandenį arba su trupučiu citrinos. Tai sumažina virusinių infekcijų riziką. Lėtinė dehidracija yra dažnas reiškinys, kuris pasireiškia dėl to, kad valgome daug apdoroto maisto, todėl būtinai gerkite!

   Vaisiai ir daržovės. Valgydami daug žalių vaisių ir daržovių, organizmas gaus ne tik daug maistinių medžiagų, bet ir gausų drėkinimą. Jose taip pat yra butinų fermentų, svarbių mūsų kūnui. Vėlgi, atsižvelgus į tai, kokį sunkų maistą dažniausiai valgome, fermentų išeikvojimas yra didelė problema. Pradėkite gaminti kokteilius iš vaisių, valgykite morkas, agurkus, obuolius, uogas, melionus ir panašiai. Šie produktai yra ypač sveiki, taigi nepatikėkite mitais apie per didelį vaisių cukrų. Valgant sveikus vaisius, juose esantis cukrus neturi neigiamo šalutinio poveikio.

   Sveiki riebalai. Mėgaukitės tokiais produktais, kaip riešutai, kanapių sėklos, graikiniai riešutai, anakardžiai, migdolai, avokadai, saulėgrąžų sėklos ir kt.

   Specifiniai imunitetą palaikantys maisto produktai. Pagrindinė žiniasklaida sako žmonėms, kad česnakas visiškai nepadeda kovoje su koronavirusu. Iš tiesų jie nežino. Tokie teiginiai  klaidina žmones, nes jie pradeda manyti, kad nėra jokio reikalo sutelkti dėmesio į sveikus maisto produktus ir vaistažoles, siekiant pagerinti imunitetą. Tai klasikinis pagrindinio mokslo ir žiniasklaidos neatsakingumo ir redukcionistinio mąstymo pavyzdys. Šviežios žalio česnako, imbiero, ciberžolės, medaus, šeivamedžio uogų ir baziliko formos pasižymi antivirusinėmis ir antibakterinėmis savybėmis, tai reiškia, kad jos gali padėti apsisaugoti nuo virusinių infekcijų ir sustiprins jūsų imuninę sistemą.

   Derinkite šiuos maisto produktus su geru miegu, pagrindiniais, aukštos kokybės papildais ir būkite sveiki!

   Skaityti komentarus