°C
   2024 07 22 Pirmadienis

   A.Verygai rūpi miško terapijos paslaugos

   Nuotrauka: Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

   2022-10-03 11:00:00

   Seimo Lietuvos valstiečių ir  žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno pavaduotojas Aurelijus Veryga siūlo keisti Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros įstatymo nuostatas dėl natūraliosios ir liaudies medicinos  paslaugų  pogrupių. Politikas siūlo miško terapiją priskirti psichosocialinio poveikio grupei, vietoje šiuo metu priskirtos biologinio poveikio grupės.

   Tokią įstatymo pataisą įregistravęs politikas sako, kad tai leistų praplėsti profesinės kvalifikacijos specialistų grupę, papildomai įtraukiant psichologijos profesinę kvalifikacijos grupę.

   „Su medicinine psichologija susijusios disciplinos sudaro apie 30 proc. gamtos ir miško terapijos pagrindų bei poveikio sveikatai programos turinio, kita vertus gamtos terapijos mokslų disciplinos užima reikšmingą vietą ir medicinos psichologų studijų programoje,“- dokumento aiškinamajame rašte sako buvęs sveikatos apsaugos  ministras A. Veryga.

   Pasak jo, šiuo metu  didelė dalis psichologų užsienio šalyse yra įsisavinę miško terapijos programas ir jas integruoti klinikinėje bei pedagoginėje praktikoje.

   Galiojančiame Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros įstatyme reglamentuotos licencijuojamos natūraliosios ir liaudies medicinos srities paslaugų grupės ir pogrupiai. Psichosocialinio poveikio paslaugų grupei priskiriamos tik  paslaugos, kurioms teikiant naudojami gyvūnai ir  meno terapija. Jeigu Seimas pritartų, šis sąrašas būtų papildytas miško terapija.

   A. Veryga siūlo, kad jo inicijuotos įstatymo pataisos įsigaliotų  2023 m. liepos 1 d.

   Skaityti komentarus