°C
      2024 04 19 Penktadienis

      Kosminiai visatos dėsniai

      Nuotrauka: Pixabay.com nuotr.

      2023-02-03 10:00:00

      Šių dėsnių nežinojimas neatleidžia mūsų nuo atsakomybės už tai, kas vyksta mūsų gyvenime... 

      1. Priežasties ir pasekmės dėsnis. Viskas, kas vyksta mūsų gyvenime, yra mūsų minčių ir veiksmų pasekmė. Jei kas nors nepavyksta, priežasties reikia ieškoti ne išoriniame pasaulyje, o savyje. 

      Trumparegiai tiki sėkme, o stiprūs žmonės tiki priežastimis ir pasekmėmis. (Emersonas). 

      2. Traukos dėsnis. Gyvenimas visada atsilygina ir pateisina mūsų lūkesčius. Gauname tai, ko tikimės. Mintis, kuriai skiriame savo laiką, veikia kaip magnetas ir pritraukia į mūsų gyvenimą svarbius įvykius. 

      Rasite tai, ko tikitės. (Aristotelis) 

      3. Neutralios padėties dėsnis. Kad pasikeistumėte ir pakeistumėte savo gyvenimo kryptį, pirmiausia turite sustoti. 

      Ne veltui Dievas įsakė visiems būti toje vietoje, kurioje jie dabar stovi. Tereikia gerai apsidairyti aplinkui. (Nikolajus Gogolis) 

      4. Mokėjimo dėsnis. Tiek veikimas, tiek neveikimas kainuoja skirtingai. Nieko nedarymas kainuoja brangiau, o klaidų ir nesėkmių vengimas nedaro mūsų laimingų. Jei atidėliojate sprendimą, vadinasi, jau nusprendėte palikti viską taip, kaip yra. 

      5. Minties dėsnis. Mintis yra materiali. Viskas, apie ką galvojame, svajojame ar ko bijome, pasireiškia mūsų realybėje. 

      Žmogus yra tai, apie ką jis galvoja per dieną. (Emersonas). 

      6. Tuštumos dėsnis. Viskas prasideda nuo tuštumos. Tačiau tuštuma visada užpildoma. Kad kas nors pasikeistų ar pasireikštų mūsų gyvenime, turime padaryti vietos ir paruošti dirvą, atsikratydami klaidingų įsitikinimų ir senų įpročių. 

      Jei jūsų netenkina užimama vieta, pakeiskite ją. Jūs nesate medis! (Jim Rohn) 

      7. Užkardos dėsnis. Galimybės iš anksto nesuteikiamos. Jos atsiranda po to, kai priimamas vidinis sprendimas. Svarbu apsispręsti įveikti užkardą kaip sąlyginę kliūtį. Ketinimo galia atvers kelius to įgyvendinimui.

       Tau neduodamas noro, jei nesuteikiamos jėgos jį išpildyti. Tačiau tau gali tekti sunkiai pdirbėti. (Ričardas Bachas). 

      8. Panašumo dėsnis. Panašūs traukia panašius. Mūsų gyvenime nėra atsitiktinumų ar sutapimų. Į savo gyvenimą pritraukiame tai, kas atitinka mūsų ketinimus, lūkesčius ir mintis. 

      Būkite atidūs savo mintims, nuo jų prasideda veiksmai. (Lao Dzu). 

      9. Veidrodžio dėsnis. Mus supantis pasaulis yra tarsi didelis veidrodis. Pakanka apsidairyti aplink ir stebėti, kas vyksta, kad suprastume, ko turime išmokti ir ką turime tobulinti. Pats pasaulis nėra nei geras, nei blogas. Jis neutralus žmonėms. Viskas, kas vyksta aplink mus, yra tik mūsų minčių, jausmų ir veiksmų atspindys. 

      10. Priėmimo dėsnis. Mes nežinome, kas mūsų gyvenime yra teisinga, o kas ne, kuris kelias yra teisingas, o kuris ne. Nuo to, kiek galime pasitikėti gyvenimu, priklauso mūsų pasitikėjimas ateitimi. Ko tikimės, tą ir gauname. Jei gyvename įsitikinę, kad viskas tik į gera, taip ir atsitinka. 

      Sėkmė ateina ne tada, kai bėgama nuo problemų, bet jas sprendžiant. Tiems, kurie iš kiekvienos situacijos išgauna geriausią rezultatą, viskas visada klostosi kuo geriau. (John Wood Campbell) 

      11. Prašymo dėsnis. Jei nieko neprašome iš gyvenimo, nieko ir negauname. Prašykite, ir jums bus duota. Mūsų prašymas pritraukia atitinkamą tikrovę. Tačiau pirmiausia turite sužinoti savo tikruosius troškimus. 

      Savo esybės centre turite atsakymą: žinote, kas esate ir ko norite. (Lao Dzu). 

      12. Senaties įstatymas. Neįmanoma visko numatyti. Matome ir girdime tai, ką galime matyti, suprasti ir priimti. Mūsų suvokimas priklauso nuo mūsų vidinių apribojimų. Nors ir labai norime, negalime kontroliuoti visko, kas vyksta mūsų gyvenime. Tačiau verta prisiminti, kad vieną kartą įvykis yra atsitiktinumas, du kartus įvykis yra atsitiktinumas, o tris kartus - dėsningumas. Jei ta pati situacija kartojasi, turime suprasti, ko ji mus moko, ir išmokti pamoką. 

      13. Pokyčių dėsnis. Negalite pakeisti savo gyvenimo nieko nedarydami. Jei norime pokyčių, turime prisiimti atsakomybę už viską, kas vyksta mūsų gyvenime, tapti pokyčiais, tapti savo likimo vairininku ir pasirinkti teisingą kryptį. 

      Kai žmogus nežino, į kokį uostą plaukia, joks vėjas jam nepadės. (Seneka). 

      14. Plėtros dėsnis. Svarbiausios mūsų gyvenimo užduotys yra tos, kurių vengiame. Tačiau jas vis tiek reikia išspręsti. Kuo ilgiau atidėliosime, tuo sunkesnės bus aplinkybės, kuriomis turėsime priimti sprendimą. 

      Jūsų silpnybės - tai nerealizuotos galimybės. (Teun Marez) 

      15. Taksi dėsnis. Jei nesirenkame savo gyvenimo kelio, galime atsidurti bet kur. Kuo ilgiau einame kieno nors kito keliu, tuo sunkiau sugrįžti į savąjį. 

      Gyvenimas yra tarsi šunų kinkinys. Jei nesate lyderis, peizažas niekada nesikeičia. (Lewis Grizzard) 

      16. Pasirinkimo dėsnis. Gyvenimas, kurį gyvename, yra mūsų sąmoningų ar nesąmoningų pasirinkimų rezultatas. Mes nuolat renkamės. Visada galime rinktis. Net ir tada, kai nieko nesirenkame, mes taip pat renkamės. 

      Visada galiu rinktis, bet turiu žinoti, kad net jei nieko nesirenku, vis tiek renkuosi. (Jean Paul Sartre) 

      17. Pusiausvyros dėsnis. Niekas nemėgsta pokyčių. Noras keistis visada sulaukia pasipriešinimo - sena mus laiko vietoje. Svarbu rasti būdą, kaip atsiskirti nuo praeities - tada naujas gyvenimas paklus pusiausvyros dėsniui. 

      Tikrieji pokyčiai niekada nebūna lengvi - žmogus keičiasi tik tada, kai turi keistis. (Teun Marez) 

      18. Harmonijos dėsnis. Mums visada kažko trūksta iki visiškos laimės. Nelengva pasitenkinti mažu, bet dar sunkiau pasitenkinti dideliu kiekiu. Galite įsigyti visą pasaulį ir prarasti savo sielą. Dažnai harmonijos ieškome išorėje, o ne viduje. Tuo metu, kai viskas, ko reikia, kad būtume laimingi, yra mūsų viduje. Atrasti save, priimti ir mylėti save reiškia rasti harmoniją. 

      Pagrindinė žmogaus gyvenimo užduotis - suteikti sau gyvybę, tapti tuo, kuo jis potencialiai yra. Svarbiausias jo pastangų vaisius - jo paties asmenybė. (Erichas Frommas) 

      19. Grandininės reakcijos dėsnis. Jei nekontroliuojame savo minčių, jos kontroliuoja mus. O lengvas nerimas gali greitai peraugti į obsesinę fobiją. Svarbu išmokti perjungti ir nukreipti minčių srautą. Įprotis mėgautis patirtimi sukelia grandininę reakciją, kuri į mūsų gyvenimą pritraukia daugiau neigiamų įvykių. Išsiugdę įprotį veikti, o ne kentėti, susitelkiame į sprendimą, o ne į patirtį, taip sustabdydami grandininę reakciją. 

      Per daug žmonių galvoja apie apsaugą, užuot galvoję apie galimybes. Atrodo, kad jie labiau bijo gyvenimo nei mirties. (Benjaminas Franklinas) 

      20. Energijos mainų dėsnis. Kuo aukštesnis mūsų išsivystymo lygis, tuo daugiau galimybių turime, tuo daugiau galime paimti iš pasaulio ir jam duoti. Tačiau svarbu nustatyti sąžiningus mainus. Jei duosime daugiau, nei paimsime, tai sutrikdys mūsų pusiausvyrą ir sukels emocinį išsekimą.

      Šaltinis

      Skaityti komentarus

      google 2023 12 05 01:45

      I’m not that much of a internet reader to be honest but your sites really nice, keep it up! I'll go ahead and bookmark your website to come back later. Many thanks

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai