°C
      2024 03 29 Penktadienis

      Kodėl skauda sielą?

      Nuotrauka: Pixabay.com nuotr.

      2022-01-06 13:00:00

      Sielai skauda, jei viduje sau neleidi kažko daryti. Tokioje situacijoje siela tarsi narve – nori pabėgti, bet pats neleidi sau atrakinti spynos, nors raktai jau seniai barška kišenėje. Nereikia bijoti būti savimi ir palikti tai, kas tau svetima – siela atsilygins džiaugsmu ir dėkingumu!

      Nenoriu, bet reikia

      Dažna situacija, kai žmonės mieliau vadovaujasi kažkieno idealais, kai jų siela prašo visai kitko. Būna, kad mūsų aukščiausios vertybės visai nesutampa su „visuomenės morale“, bet „norėdami išlikti“, darome nuolaidas, elgiamės taip, kaip nenorime. Pavyzdžiui, mes apgaudinėjame, vagiame, meluojame. Taip, niekas nepastebi, taip, visi tai daro, bet sielos neapgausi.

      Egzistuoja nuomonė, kad paklusdami tų, kurie atrodo stipresni, valiai padarysime karjerą, tapsime sėkmingi, sulauksime pripažinimo. Tačiau iš tikrųjų poveikis yra priešingas. Tikrą laimę ir sėkmę galima pasiekti tik klausant sielos. Nenusiženkite savo šviesiausiems principams, kad ir kaip baisu būtų juos išsaugoti.

      Pasaulis neįdomus

      Apskritai tai gana retas atvejis, tačiau dažnai tokia būsena yra rimto dvasinio šuolio pranašas. Kyla jausmas, kad materialinė nauda negali atnešti laimės, dingsta domėjimasis pasiekimais, nuobodu konkuruoti, dingsta prasmė siekiant pinigų ir statuso. Šurmulys apie visas šias įsivaizduojamas vertybes jums atrodo beprasmis ir jūs pats nebenorite tame dalyvauti. Širdyje nelieka godumo, pavydo, troškimų.

      Kai skauda ne sielą, o ego

      Dauguma žmonių painioja savo sielos apraiškas ir ego niurzgėjimą. Juk skausmas sieloje yra labai subtilus signalas, rodantis, kad tolstame nuo savo dvasinių idealų. Na, o ego tiesiog nori nemokamo gailesčio ir meilės. 

      Štai atvejai, kai skauda ne sielą, o išpūstą ego:

      Apmaudas

      Jis niekada nekyla iš tyros širdies. Savęs gailėjimas ir kitų kaltinimas dėl savo kančių – ne, tai ne iš širdies, o iš ego.

      Nerimas

      Sielos šnabždesys dažnai painiojamas su kasdieniu rūpesčiu, kuris atsiranda, kai galvoje siautėja neigiamų minčių spiečius. Nerimas dėl ateities ir nervingai graužiami nagai – ne, tai ne sielą skauda, o laikas pasirūpinti savo mintimis.

      Neteisybės jausmas

      Kartais atrodo, kad pasaulis su mumis nėra teisingas. Neteisybės jausmas perauga kone į teisuolišką dvasinį pyktį. „Kodėl jie taip elgiasi su manimi?" - šaukia kažkas tavyje. Bet tai ne siela, o ego.

      Nuobodulys

      Viskas šlykštu, nieko nenoriu, pasaulis atrodo nuobodus ir neįdomus. Tinginystė. Ir atrodo, kad siela gęsta. Tačiau iš tikrųjų tereikia išmokti užsibrėžti tikslus ir nepasiduoti anksčiau laiko.

      Sielos skausmas: patarimai jį jaučiantiems

      Nebėkite

      Kai žmogus jaučia „dvasinę ligą“, retai kas jo paklausia „kodėl skauda sielą?“ Paprastai kiti žmonės duoda paqprastą ir gerai žinomą receptą nuo visų bėdų: „Atsipalaiduok, negalvok apie tai, persijunk į kitą kanalą!“ Bet būkime atviri, tai turbūt pats blogiausias patarimas. Tiesą sakant, naudinga daryti priešingai: atidžiai pažvelgti į diskomforto šaltinį. Juk sielos skausmas yra pokyčių pranašas.

      Būkite čia

      Nėra geresnio gydytojo už esamą akimirką. Atsijunkite nuo visko, kas nesusiję su šia sekunde. Tiesiog atmeskite mintis, atmeskite pergyvenimus ir sugerkite tai, kas yra. Tada pradės skleistis jūsų sielos rožė – kaip ant delno atsivers visi tikrieji poreikiai. Tiesiog pasilikite čia. Grįžkite į dabar.

      Pasitikėkite

      Jūsų širdis yra tiksliausias instrumentas minčių tyrumui išmatuoti. Mintys, kurios kelia baimę, turi būti atmestos. Sielos skausmą galima išgydyti pasitikint pasaulio vedančia ranka ir pasirenkant tas realybės versijas, kurias mums pataria širdis.

      Šaltinis

      Skaityti komentarus

      kEMlzpAX 2022 21 01 03:04

      555

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai