°C
      2024 04 27 Šeštadienis

      Iš šablonų išsilaisvinę CV – tiesesnis kelias į darbo pokalbį

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      Autorius: Džolita Adomkienė | „Idea prima“
      2018-05-07 09:00:00
      Artėjant vasarai darbdaviai teigia ne tik sulaukiantys vis daugiau užklausų dėl sezoninio darbo, bet ir pastebintys naują tendenciją – Europass šablonas ar lentelių primargintas 2 puslapių ilgio gyvenimo aprašymas sparčiai keliauja į užmarštį. Modernūs CV tampa tikrais dizaino kūriniais, kuriuose atsiskleidžia kūrybiškumas, o didžioji dalis informacijos perduodama grafiniais elementais.

      Specialistų teigimu, tokie iš pažiūros simboliniai pokyčiai indikuoja naują darbo rinkos realybę – svarbiausia tampa darbuotojų motyvacija bei gebėjimas savo įgūdžius bei pasiekimus perteikti kūrybiškai.

      „CV formatas tikrai labai pakito, tapo suasmenintas, jam nebetaikomi klasikiniai šablonai. Pažvelgus į jį gali matyti žmogaus vertybes, jo požiūrį į darbą, motyvaciją. Jei anksčiau svarbiausios CV savybės buvo švarumas, aiškumas ir detalumas, tai dabar daug daugiau dėmesio skiriama spalvoms, informacijos grupavimui bei išdėstymui, perteikimui ikonomis bei grafiniais elementais. Ir, reikia pripažinti, tai tikrai informatyvu bei patogu“, – sako „Circle K“ Žmogiškųjų išteklių vadovė Monika Milė.

      Pasak jos, tokius pokyčius galima sieti ir su socialinių tinklų įtaka – išmokome apie save pasakoti trumpai, nusakyti esmę, tinkamai panaudoti vizualinius elementus ir tuo pačiu išsiskirti iš kitų kandidatų.

      „Ikonos, piktogramos, įvairios skalės ar diagramos, kuriomis atvaizduojama tai, kam aprašyti anksčiau reikėjo kelių dešimčių žodžių, tikrai padeda darbdaviui greičiau nuskaityti ir suprasti svarbiausią informaciją. Ir nors modernus CV dizainas nėra vertybė savaime, tačiau tai gana aiškiai parodo, kad žmogus rimtai žiūri į savo kandidatūrą, o į gyvenimo aprašymo parengimą investavo arba laiko, arba lėšų“, – įsitikinusi M. Milė.

      Net ir kandidatuodamas į laikiną vasaros darbo vietą, ar į sritį, dėl kurios pasirinkimo nėra visiškai tikras, darbuotojas visgi dažniausiai prašomas pateikti savo gyvenimo aprašymą. Tvarkingas, gerai parengtas, be gramatinių klaidų parašytas CV, net jei žmogus ir neturi daug darbo patirties, gali jam atidaryti trokštamos darbovietės duris.

      „Žinoma, visada bus skeptikų, kurie sakys, kad geram darbuotojui jokio CV nereikia, kad jo patirtis kalba pati už save arba kad tai tik paprastas popieriaus lapas, kuris apie žmogų nieko nepasako. Aš sakyčiau kiek kitaip: jei gyvenimo aprašymas nieko nepasako apie žmogų, jo neatskleidžia, tai tereiškia, jog jis tiesiog blogai parengtas, neapgalvotas. Kad ir kaip galvotumėte, geras CV – tai vienas paprasčiausių ir tiesiausių kelių į darbo pokalbį“, – teigia M. Milė.

      Pasak jos, nestandartinis, grafinių elementų pilnas gyvenimo aprašymas kur kas labiau patraukia dėmesį, tačiau kartu jis turi būti aiškus ir lengvai suprantamas.

      Iki šiol nėra vieningos nuomonės, ar naudoti ir kaip naudoti vadinamuosius emodžius arba jaustukus, tačiau tai irgi priklauso nuo to, į kokį darbą aplikuojate ir koks darbovietės tipas. Jei tai kūrybinė profesija, tikrai bus keista, jei savo gyvenimo aprašymui nuspręsite panaudoti wordą ir lenteles, tai netiks ir jaunatviškoms, veržlioms įmonėms, startuoliams. Vis dėlto, jei tai konservatyvaus tipo įmonė – su jaustukais geriau neužsižaisti.

      Tad jei keičiate darbą ar planuojate įsidarbinti vasarą, pats metas atnaujinti gyvenimo aprašymą. Patarimai, apie ką pagalvoti:

      • Peržvelkite modernaus CV dizaino šablonus internete, panaršykite po „Pinterest“. Pamatysite, kaip galima pateikti informaciją;
      • Raskite vietos skilčiai „Apie mane“ – čia pateikite ne karjeros ar išsilavinimo faktus (jie matosi pačiame gyvenimo aprašyme), bet prisistatykite, aprašykite kas jums svarbu, koks žmogus esate;
      • Grupuokite visą pateikiamą informaciją;
      • Panašaus pobūdžio informaciją pateikite grafiniais elementais – skalėmis, diagramomis;
      • Nesibaiminkite ir dirbtinai nemaskuokite tarpų karjeros ar išsilavinimo kelyje – tai visiškai priimtina ir normalu.

      Skaityti komentarus