°C
   2020 06 04 Ketvirtadienis

   Geriausi papildai smegenims: vitaminai, kurie gerina smegenų funkciją

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-09-08 08:00:00

   Daugybė maisto papildų gali padėti išspręsti sveikatos problemos. Tačiau viena vitaminų rūšis gali pagerinti smegenų veiklą ir net Alzhaimeriu sergančių pacientų atmintį. 

   Papildai gali padėti susikaupti, padidinti produktyvumą bei mokymosi gebėjimus. Šiais laikais tiek daug papildų, todėl pasiklysti - labai lengva. Seniai žinoma, kad vitaminai B didina energingumą, susikaupimą ir budrumą. Juk vitaminai B yra atsakingi už viską, įskaitant maistinių medžiagų vertimą neuromediatoriais, pavyzdžiui, serotoninu. 

   Vitaminai B yra atsakingi už smegenų, nervų ląstelių, mielino, kraujo ląstelių veiklą ir vystymąsi. 

   Vitaminas B12 vartojamas praradus atmintį, norint pagerinti susikaupimą ar net Alzhaimerio ligos atveju. 

   Mokslininkai ilgai bandė išsiaiškinti, kaip kobalamino trūkumas įtakoja pažinimo funkcijas ir net gali lemti demencijos radimąsi. 

   Alzhaimerio ligos metu, idėja, jog pagrindinė demencijos atsiradimo priežastis - mažas vitamino B12 kiekis serume, gali būti klaidinga. 

   Tyrime buvo tiriamos pažintinės funkcijos, esant vitamino B12 trūkumui ir kaip tai siejasi su Alzhaimerio liga. 

   Tyrime dalyvavo 19 pacientų, kurių vitamino B12 kiekis buvo išmatuotas prieš gydymą ir po metų.

   Rezultatai buvo palyginti su 10 sveikų kontrolinės grupės žmonių, o galutiniai rezultatai parodė, kad egzistuoja skirtingos šių ligų vystymosi ištakos. 

   Studija patvirtino, kad kobalamino trūkumas gali sukelti grįžtamą demenciją senyvo amžiaus pacientuose. 

   Pasak Mayo klinikos ekspertų, pakankamas vitamino B12 kiekis gali pagerinti atmintį. 

   Tačiau tyrimas taip pat pabrėžė, jog gausus vitamino B12 vartojimas neteikia geresnio efekto. 

   Tyrimas suteikia vilčių, kad B12 kartu su omega-3 riebalų rūgštimis gali sumažinti pažintinių funkcijų nykimą pacientuose, kuriems Alzhaimeris buvo nustatytas anksti. 

   Tie, kurie nerimauja, jog jiems gali trūkti vitamino B12 arba norintys pagerinti smegenų veiklą ir galbūt net apsisaugoti nuo demencijos, turėtų vartoti vitaminų papildus, kurių galima įsigyti www.fitline.lt internetinėje parduotuvėje.

   Be to, nepamirškite papildyti savo mitybos tokiais produktais kaip kiaušiniai, sūris, vištiena ir pienas, kurių sudėtyje yra vitamino B12. 

   Skaityti komentarus