°C
      2024 04 20 Šeštadienis

      Gabrielius Sevrukas: Vakarų medicina yra Rockefelerių medicina

      Nuotrauka: Gabrielius Sevrukas | Asmeninis archyvas

      Autorius: Gabrieliaus Sevruko Facebook įrašas
      2019-07-16 15:00:00

      Vakarų medicina turi gerų privalumų tikrai, vienas iš tų pavyzdžių būtų komplikuoti kritiniai atvejai, kitaip sakant emergency medicine. Tačiau pats laikas žmonėms suprasti, kad alopatinė medicina siūlo tiktai tris tipus "gydymo" dėl bet kokios priežasties: cheminiai vaistai, radiacija arba chirurgija ir tai yra pagrindas Rockefellerio kūrybos. 

      Nepaisant alopatinės medicinos dominavimo, grįžus apie 100 metų atgal situacija buvo visiškai kitokia. Peržvelgti nuo ko viskas prasidėjo yra svarbu tam, kad turėtume pilną vaizdą, kaip atsidūrėme šioje vietoje dabar. Kokiu būdu alopatinė medicina ir milžiniškas farmacijos kompanijų konglomeratas patapo pagrindine medicinos sistema JAV ir kitose pirmaujančiose pasaulio šalyse? Ir kokias alternatyvas mes turime?

      Naftos vaistai 

      Grįžtant į vėlyvus 18000-ius. John D. Rockefeleris, žmogus kuris teigė,jog  „konkurencija yra nuodėmė“, kaip teigiama, tapo milijonieriumi traukdamas naftą iš žemės. Toliau plėsdamas savo naftos kapitalizmą jis susiduria su idėja naudoti anglies dervą (naftos darinį) gaminti medžiagas, turinčias įtakos žmogaus protui, kūnui ir nervų sistemai. Taip atsiranda pavadinimas vaistai - jie puikiai tinka slopinti ar sustabdyti simptomus, tačiau pažvelgę plačiau matome, kad jie negydo jokios pagrindinės ligos priežasties. (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21698778)

      Rockefeleris panaudojo savo naftos pinigus, kad išpirktų masinį Vokietijos farmacijos kartelį I.G. Farben. Tai tas pats kartelis, kuris padėjo Hitleriui įgyvendinti jo eugenikos viziją dėl rasinės viršenybės gaminant chemines medžiagas ir nuodus karui. Rockefeleris sugalvojo planą, kuris atrodo kaip „sveika visuomenė“, tačiau šis planas yra tikrai tobulas iš biznio perspektyvos.

      Sunaikinant bet kokią konkurenciją tarp medicinos 

      Rockefeleris matė, kad yra daugybė egzistuojančių daktarų specialybių nuo natūropatų, homeopatų iki holistinės ir tradicinės medicinos. Norint pašalinti konkurenciją rinkoje reikėjo padaryti taip, kad vienintelis žmonių pasirinkimas „gydytis“ būtų cheminiai vaistai, radiacija arba chirurgija. Būtent ši rinkos dalis jam ir priklausė. Taigi, Rockefeleris pasamdė Abraham Flexner, kad 1910 m. Kongresui pateiktų ataskaitą. Šios ataskaitos „išvada“: Amerikoje buvo per daug gydytojų ir medicinos mokyklų, o visi natūralūs gydymo metodai, egzistavę šimtus ar tūkstančius metų, buvo tiesiog šamanizmas ir šarlataniškumas (dabartinis šių laikų žmonių suvokimas panašiai smagiai atrodo). Taigi, buvo nuspręsta standartizuoti visą medicinos edukacijos programą, kurioje AMA licencijos būtų išduodamos tik alopatinės medicinos specialistams. Kongresas priėmė visus šiuos siūlymus ir galiausiai priėjo prie to, kad tai buvo paversta įstatymu.  Nuostabu, kaip alopatinė medicina tapo numeris vienas standartiniu pasirinkimu, kai jos top metodai 1800 metais buvo kraujo nuleidimas, chirurgija arba sunkiųjų metalų )tokių, kaip švinas arba gyvsidabris) suleidimas, "tam, kad išvaryti ligą!" Nuo to laiko alternatyviai medicinai atėjo sunkūs laikai, ji buvo stipriai slopinama įtakingesnių jėgų šiame žaidime.

      Carnagie vaidmuo

      Rockefeleris, susipažinęs su Carnagie šeima, susitarė dėl jų „tax-exempt foundation“ 1913 m. papildomu finansavimu paskatinti geriausias alopatinės medicinos mokyklas JAV. Sistemiškai iš alopatinės medicinos švietimo programos buvo išimtas mokslas apie vaistažoles, augalus ir mitybos svarbą sveikatai. Dabartinis sistemos rezultatas - daktarai, kurie neturi jokio supratimo apie mitybą, kad maistas gali būti vaistas arba priešingai.

      Bio-piratavimas: pagrindinis biznio modelis

      Atsiminkime, kad beveik visi sintetiniai vaistai - izoliuotos medžiagos. Dauguma yra ištraukiamios būtent iš augalų. Kadangi gamtos negalima užpatentuoti ir parduoti, farmacijos kompanijos nėra suinteresuotos gydymu natūraliomis medžiagomis. Kas buvo padaryta, kad tai apeiti? Bio-piratavimas. Tiriamos natūralios medžiagos, jos kopijuojamos (kai kurios netgi modifikuojamos) laboratorijoje, tada bandoma jas užpatentuoti. Jeigu jos užpatentuojamos, vėliau pradedamos pardavinėti piliulės formoje. Pradėjus domėtis, kodėl netinka naudoti tą augalą, iš kurio buvo sukurtos tos medžiagos, prasideda įvairaus pobūdžio kritikavimas, pajuokos arba panašūs nesusipratimai.  Įdomu tai, kad Dr. Barbara Starfield publikuotame tyrime 2000 metais statistika nurodo, kad 225,000 žmonių JAV kasmet miršta dėl išvengiamų alopatinės medicinos klaidų. (https://jamanetwork.com/journa…/jama/article-abstract/192908)

      Šiuo momentu pažvelkime ne į problemą, bet į sprendimus, kurių tikrai yra daug. Kaip Hipokratas yra pasakęs: „Gamta išgydo. Gydytojo užduotis - stiprinti natūralias gydymo galias, nukreipti jas ir ypač nesikišti į jas“.  Imuninė sistema yra gynybos mechanizmas numeris vienas nuo bet kokios ligos. Dauguma natūralių medicinos sričių sukurtos žiūrėti į žmogaus kūną kaip į bendrą visumą, o ne į atskiras dalis, kaip tai daro alopatinė medicina. Pats principas yra ne slopinti simptomus, bet padėti surasti priežastį ir ją tvarkyti. Kokia nauda iš medicinos srities, kuri balansuodama vieną organizmo sritį, išbalansuoja kitą?  Yra daugybė alternatyvių būdų ieškoti sprendimo, tereikia apsidairyti. Alopatinė medicina turi savo laiką ir vietą, savo pliusus ir minusus. Ši sistema būtų gera naudoti kritiniams atvejams (emergency medicine), tačiau bendriems sutrikimams yra žymiai geresnių alternatyvų. Ir tai tik tėra maža dalis aprašyta, kurią galima surasti knygose ir literatūros šaltiniuose.

      1. Rockefeller Medicine Men: Medicine and Capitalism in America – January 15, 1981 by E. Richard Brown

      2. Flexner Report on Medical Education in the United States and Canada 1910 – 1960 by Abraham Flexner (Author), Henry S. Pritchett (Introduction)

      Gabrielius Sevrukas nuotrauka.

      Skaityti komentarus

      Tatjana 2019 04 10 09:46

      Labai idomus straipsnis.

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

      Ausra 2020 08 09 05:47

      Saunuolis, tikra tiesa, gerai, kad rasai.

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

      Tomas 2022 03 07 03:15

      todėl kanapėlė ir draudžiama jums mieli lietuviai

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai