°C
   2020 04 10 Penktadienis

   Dainius Kepenis: kaip skatinti žmogų rūpintis savo sveikata?

   Nuotrauka: Dainiaus Kepenio asmeninio albumo nuotr.

   2020-02-13 11:00:00

   Svarbiausia sveikatos apsaugoje - ne ligų gydymas, o jų prevencija. Jei žmonės patys pradeda sveikatintis, keičia gyvenimo būdą, subalansuoja mitybą, ima sportuoti bei daugiau judėti, užsiima meditacija, ima trauktis negalavimai ir ligos. Būtent sveikatinimas ir yra LR Seimo nario Dainiaus Kepenio sritis. Jau daugelį metų jis to moko žmones ir tęsia veiklą būdamas Seimo nariu. 

   Vasario 12 dieną D.Kepenis susitiko pokalbiui su Klaipėdos miesto poliklinikos (buvusi „III poliklinika“) vyriausiąja gydytoja Loreta Venckienė. Ši įstaiga priima daugiau nei 35 tūkstančius klaipėdiečių, kurie per metus šioje poliklinikoje apsilanko skirtingais skaičiavimais nuo 8 iki 11 kartų per metus.

   Susitikime D.Kepenis ir L.Venckienė aptarė, kaip būtų galima labiau bendradarbiauti su tame pačiame pastate esančiu Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuru tokiu būdu nuimant krūvį nuo šeimos gydytojų. Vienas iš svarbiausių dalykų - kaip padėti bei skatinti žmogų rūpintis savo sveikata. Kuo daugiau sveikų asmenų visuomenėje, tuo mažesnės eilės pas specialistus ir esant reikalui sunegalavę žmonės greičiau gautų pagalbą.    Poliklinikos vadovė pažadėjo parengti pasiūlymus, pastebėjimus dėl bendradarbiavimo įgyvendinant „Sveikatos tausojimo ir stiprinimo politikos gairių įgyvendinimo priemonių plano Klaipėdos regione“ projektą, kurio startas jau kovo 20 d. Klaipėdos universitete.

   Šiam Vakarų Lietuvoje startuosiančiam pilotiniam projektui pradžią davė D.Kepenio parengtos Sveikatos tausojimo ir stiprinimo politikos gairės, Vyriausybės paruoštas priemonių planas jam įgyvendinti bei praėjusiais metais kovo 1 dieną Klaipėdoje pasirašyta devynių universitetų bendradarbiavimo sutartis.

   Reikia tikėtis, kad sveikatos stiprinimu suinteresuotų politikų, sveikatos įstaigų darbuotojų, universitetų mokslininkų ir visų besidominčių sveika gyvensena žmonių bendras darbas netruks duoti rezultatus, mūsų visuomenė taps sveikesnė, žmonės patys norės sveikatintis ir taip išvengti ligų. 

   Skaityti komentarus