°C
      2024 04 26 Penktadienis

      Straipsnių ciklas: Kaip rasti „savą“ žmogų pažinčių svetainių džiunglėse (VI)

      Nuotrauka: Pixabay

      Autorius: Rasa Sagė
      2018-03-30 19:00:00

      „Nors sako, kad moteris už vyro turi jaustis kaip už sienos, tačiau vyras už moters turi jaustis kaip už skydo.“

      Pažinčių vadovas ieškantiems antrosios pusės. Kaip auginti meilę?

      Kaip auginti meilę.

      Jau? Jau išsirinkai tinkamiausią sau moterį/vyrą? Jei dar ne, grįžk žingsneliu atgal:

      Ankstesnis straipsnis: Kaip rasti „savą“ žmogų pažinčių svetainių džiunglėse (V)

      Atsimink: niekas kitas negali Tau pasakyti, kuris žmogus yra Tavo antroji pusė. Tai gali pasakyti tik Tu pats (pati). Išsirinkti reikia pačiam (pačiai). O jei jau išsirinkai, dabar reikės auginti meilę. Kaip ir viskam, meilei reikia priežiūros ir pagalbos.   

      Taigi, pirmiausia Tau reikės išmokti Jos/Jo meilės kalbą. Negalėsite auginti meilės, jei nesusikalbėsite. Juk negalėtum susikalbėti lietuviškai su norvegu, jei jis lietuviškai nesupranta? Arba su anglu ispaniškai? Ar su ispanu rusiškai? Galima susikalbėti tik ta kalba, kurią žmogus supranta. Meilės srityje žmonės taip pat bendrauja skirtingomis kalbomis.  

      Žmonės yra skirtingi. Ne tik išvaizda, pomėgiais, požiūriais, sąmoningumu, intelektu, bet ir emocijomis ir jautrumu. Kas vienam yra nesvarbu, kitam gali būti lemiamas faktorius. Todėl būtina yra suprasti, kuri meilės kalba yra išrinktojo, o kuria kalbi Tu. Tu turi išmokti kalbėti kaip ji/jis, o ji/jis - kaip Tu. 

      Turbūt esi girdėjęs (-usi) apie penkias meilės kalbas? Daugiau nei prieš dvidešimt metų pirmą kartą išleista Gario Champano knyga "Penkios meilės kalbos" iki šiol yra bestselerių sąrašuose. Ji yra aktuali kiekvienam žmogui, auginančiam meilę.   

      Taigi, pradedam.  

      1 Kalba.  Prisilietimai 

      Jei ii/jis kalba prisilietimų kalba, nuo jo/jos nepaspruksi. Jis/ji nuolat stengsis Tave laikyti apkabinęs, glausti, glostyti, laikyti už rankos, bučiuoti. Kai tik susitiksite, "prilipsite" vienas prie kito. Jei gyvenate kartu, prisilietimai rodys jausmus. Kai kuriems žmonėms, kaip ir vaikams, prisilietimai reikalingi kaip oras. Jei tai yra jos/jo meilės kalba, lieskis. Glostyk, apkabink, padaryk pečių masažą. Bučiuok, laikyk už rankos. Taip ji/jis jausis mylimas ir jūsų meilė augs. 

      Ką daryti, jei Tau nėra malonu taip dažnai liestis? Gera žinia yra ta, kad dauguma žmonių yra dvikalbiai. Jei jūsų meilės kalbos radikaliai nesutampa, gali padaryti jai/jam malonumą kartais prisiliesdamas (-a), tačiau prisilietimų trūkumą  kompensuoti gali kita jums abiem suprantama meilės kalba. 

       „Beveik visa, kas parašyta meilės tema, rodo, kad meilės esmė yra davimo dvasia.", – sako knygos autorius G. Chapmanas.  

      Daryk tai dėl jos/jo.  

      2 Kalba. Laikas kartu 

      Ji/jis vis dirba, dirba ir dirba. Daro Tau staigmenas, dovanoja dovanas, rūpinasi, tačiau Tu jos/jo beveik nematai. Savaitgaliais arba dirba, arba išvažiuoja, arba eina susitikti su draugais. Jūs visai nebūnate kartu. Tu jautiesi nevertinamas (-a), nemylimas (-a). Tavo kalba yra laikas kartu! O jai/jam tai neatrodo svarbu. Jis/ji Tau dovanoja dovanas, tai yra jos/jo meilės kalba. Ką daryti? Kaip pasijusti mylimam (-a) ir leisti jam/jai pasijusti mylimu (-a)? 

      Planuoti. Nesitikėk, kad ji/jis skirs visą savo laisvą laiką Tau, nes jai/jam tai yra nesvarbu. Bet jei ji/jis Tave myli ir Tu paaiškinsi, kad laikas kartu yra Tavo meilės kalba, ji/jis turi dėl Tavęs pasistengti. 

      Susiplanuokite pasimatymus, į kuriuos susitarkite nesinešti jokių minčių apie darbą, o telefonus palikite namie. Paskirkite laiką tik vienas kitam. Laikas taip pat yra dovana, ir labai vertinga. Investuodami laiką vienas į kitą, daug meilės pelno užsidirbsite ateityje.  

      Įdėmiai vienas kitą išklausykite, išsikalbėkite apie rūpimus dalykus. Būkite čia ir dabar  vienas su kitu. Taip meilės poreikis kalbančiam laiko kartu kalba bus patenkintas, o meilė augs. 

      3 Kalba. Dovanos 

      Jei ji/jis kalba dovanų meilės kalba, kiekviena proga gausi nuo jos/jo dovanėlę. Nebūtinai brangią, tai gali būti ir atvirutė ar lauko gėlelė. Savo meilę ji/jis rodo dovanodama (-as) dovanas. Nepamiršk, kad  ji/jis taip pat trokšta ir gauti dovanų iš Tavęs. Jei jos/jo meilės kalba yra dovanų kalba, dovanok jai/jam staigmenas. Tai gali būti bet kas, kaina nesvarbu. Gaudamas Tavo dėmesio ženklą – dovanėlę, ji/jis jausis mylimas.  

      Tačiau ką daryti, jei nekenti dovanų? Jos Tau atrodo nepraktiškas pinigų leidimas? Pagalvok, kiek pinigų išleidi kitiems dalykams, argi neverta investuoti į savo pačios gerus santykius ir meilės auginimą? Jei jos/jo kalba yra dovanų kalba, džiaukis jomis. Ir dovanok jai/jam, laikyk tai investicija į savo meilę. Juk jei myli žmogų, daug ką gali dėl jo padaryti. Taip pat ir imti kalbėti jo meilės kalba! 

      4 Kalba. Pagalba 

      Reikia pripažinti, kad pagalba yra dažnesnė moterų meilės kalba. Jei tokia kalba kalbi Tu, sakysi: "rodyk meilę veiksmais, o ne žodžiais". Tu nori, kad jis Tau padėtų. Gaminti, prižiūrėti vaikus, suplauti indus, tvarkyti namus. Palaikyti paltą, panešti sunkų krepšį. Tada Tu jausiesi mylima.  

      Jei pagalba yra vyro meilės kalba, o jis jaučiasi mylimas, jei jam padeda moteris, jis vertins, jei ji pastovės šalia jam keičiant savo automobilio padangas. Pabandys padėti užstrigus kompiuteriui, ar paduos jam žirkles, ruošiantis kirpti. O gal kartą atsikels anksčiau ir nukas sniegą kieme, nors tai yra jo darbas.   

      Blogiausia, jei kalbėdamas (-a) pagalbos meilės kalba, trokšdamas (-a) jos/jo meilės imsi reikalauti iš jos/jo pagalbos. Meilės rodymas ir meilės kalbos naudojimas gali būti tik savanoriškas. Bet kokia prievarta, vertimas savo išrinktąją (-jį) kalbėti Tavo meilės kalba, žudo meilę, o ne ją augina. Tu gali jai/jam paaiškinti, kas Tau yra svarbu, bet apsisprendimas yra jos/jo.  

      5 Kalba. Palaikomieji žodžiai 

      Jei pagalba yra daugiau moterų meilės kalba, tai palaikomieji žodžiai, nors svarbūs abiem pusėms, daugiau būdinga vyrams. Vyrams komplimentų reikia daugiau, nei moterims! Ypač komplimentų iš savo mylimos moters. Juk išsirinkai geriausią, gražiausią, šauniausią, tai ir girk jį! Skatink žodžiais, palaikyk jo pusę.   

      Nors sako, kad moteris už vyro turi jaustis kaip už sienos, tačiau vyras už moters turi jaustis kaip už skydo. Moteris, kuri leidžia savo vyrui jaustis, kad jį vertina, gerbia, gėrisi jo sprendimais ir veiksmais, leidžia jam pasijusti dėkingu ir augina jo meilę. Mylimas vyras nori atsakyti tuo pačiu ir mielai mokosi savo moters meilės kalbos.  

      Pagirti juk nesunku. Juk Tu ją/jį išsirinkai, tikrai yra už ką girti. Pagalvok, kas jai/jam yra svarbu, tą pusę ir palaikyk. Net jei ji/jis neteisi (-us) (tarkime, vos nepadaro avarijos ir pyksta ant kito vairuotojo) nesakyk, kad ji (-jis) yra kaltas. Palaikyk visur ir visada. Pamatysi, Tavo moteris/vyras ims žydėti kaip rožė ar kaip bijūnas.  

      Ir net jei turėsi jai/jam pastabų, kritiką ji/jis priims žymiai atsakingiau, nei nebūtų girdėjusi (-ęs) palaikomųjų žodžių. Atsimink, bardaskutys pirma išmuilina klientą, o tik paskui paiima skustuvą. Pirma pagirk, o tik paskui kritikuok.   

      Žmonės įsimyli vienas kitą, jeigu jie atpažįsta, kad su šiuo vyru ar su šita moterimi jie gali tobulėti. Kaip sako C. G. Jung: “Dviejų asmenybių susitikimas tolygus dviejų cheminių medžiagų susidūrimui; įvyksta reakcija, žmonės keičiasi”.  

      Išmok naują kalbą, jos/jo meilės kalbą, ir jūsų meilė augs kiekvieną dieną.  

      Skaityti komentarus