°C
      2024 03 29 Penktadienis

      Šventė Meilei, kurios pagalba užgimsta laimingos šeimos

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2018-08-20 10:00:00

      Nerealusis tikslas – grąžinti meilę į mūsų šeimas. (...) Kalbu apie šeimose tvyrančią tokią būseną, kai pažvelgus vienas kitam į akis, abiejų akys suspindi meilės šviesa.

      Bene stipriausias žmogaus troškimas – būti laimingam. Galbūt ne visad garsiai įsivardindamas šį norą, bet turbūt kiekvienas nešiojamės jį širdyje. Žinoma, laimės supratimas kiekvieno savas. Bet ne vienam laimė neatsiejama nuo meilės. Norisi mylėti ir būti mylimam, norisi kurti laimingą, darnią šeimą, auginti laimingus vaikus. Meilė žmogaus gyvenime, meilė šeimoje. Kaip ją išsaugoti? Kaip puoselėti? Juk mūsų gyvenime esant šiai energijai jaučiamės ramiai, jaukiai.

      Koks šiais laikais mūsų požiūris į meilę? Koks jos suvokimas? Kokioje aplinkoje sutinka, atranda vienas kitą du žmonės? Ar sau poros ieškoma sąmoningai, tikslingai? O gal žvelgiama lyg į žaidimą, „sportinį interesą“, galimybę prasiblaškyti? Tokiu atveju ir rezultatai būna atitinkami.

      Vis daugiau žmonių ima mąstyti, kelti sau klausimus ir tikslingai ieškoti sau poros. Jie suvokia, kaip svarbu, kad abu šeimą kuriantys žmonės turėtų bendrus tikslus, panašų pasaulio matymą. Tik čia susiduriama su tuo, kaip ir kur sutikti tokį žmogų? Daugelis dabar organizuojamų renginių persismelkę populiariąja masine kultūra. Čia gajūs ir atitinkami elgesio bei bendravimo būdai. Žinoma, yra ir kitokių švenčių, tačiau jose dažnai susitelkiama tik į tam tikras apeigas. Aišku, galima visoje toje minioje bandyti ieškoti savo žmogaus, bet tikimybė jį atrasti išties nėra didelė (čia turbūt tiktų liaudies posakis: „Kaip aklai vištai grūdas.“).

      Taigi, kur? Matyt, šis klausimas erdvėje sukosi jau ne vienerius metus ir žmonės atradę atsakymą ėmėsi konkrečių veiksmų, kad sukurti tokią erdvę ir tokią galimybę susitikti ir pažinti vienam kitą dviem žmonėms trokštantiems kurti darnią, laimingą šeimą, branginantiems juos įsupusią meilės energiją.

      Šventė skirta meilei

      Tokio pobūdžio šventė Lietuvoje rengiama pirmą kartą. Tai šventė, kuri dovanoja galimybę sutikti sielai artimą žmogų. Jau sukūrusiems šeimas – proga vienam į kitą (atitrūkus nuo blaškios kasdienybės) vėl pažvelgti meilės akimis.

      Renginio organizatoriai mylintys ir puoselėjantys gamtą žmonės. Tad ir šventės vieta parinkta atitinkama – gamtoje. Jos metu numatomi linksmi susipažinimo bei kiti žaidimai, šokiai, rateliai. Organizatoriai kvietė žmones, dar nesutikusius savo sielos puselės, parengti prisistatymus.

      Šventė vyko rugpjūčio 17 – 19 dienomis Gedminų kaime (Klaipėdos raj.).

      Penktadienis buvo skirtas šventės vietos paruošimui, papuošimui, o tuo pačiu ir susipažinimui bei pabendravimui. Šeštadienį ir sekmadienį šventės dalyvių laukė išties įvairi programa.

      Šiomis dienomis buvo galima prisidėti prie bendros minties, svajonės, vaizdinio apie laimingas šeimas Žemėje kūrybos, dalyvauti pažinčių ar pokalbių apie įpročius trukdančius meilei gyventi su žmonėmis ratuose. Taip pat išgirsti pranešimus apie šeimos santykių teisinį reglamentavimą, japonų ir žydų patirtis ruošiantis vaikelio pradėjimui, nepaprastą kelią iš berniuko į vyrą, iš mergaitės į moterį, sužinoti kaip medžiai padeda asmeninei transformacijai, greitina norų išsipildymą, stiprina šeimas ir kuria „gyvą jėgos lauką“ bei kitką. Dalyvausiančios šeimos dalijosi savo patirtimi kuriant laimingas šeimas. 

      Plačiau apie šį sumanymą prieš šventę kalbėjome su viena iš organizatorių Aldona Matonyte.

       

      Sakykite, kaip kilo mintis surengti tokio pobūdžio šventę?

      Istorija paprasta. Ji prasidėjo nuo mano bičiulio Algirdo Švanio skambučio. Vaikinas išsakė savo mintį, kad Lietuvai reikia tokios šventės. Tokio pobūdžio renginiai jau ne vienerius metus vyksta kaimyninėse valstybėse (pavyzdžiui, Baltarusijoje, Rusijoje bei kt.) ir duoda puikius rezultatus. Su bičiuliais stebėdavome šių švenčių atgarsius. Buvo įdomu matyti, kaip paprastomis sąlygomis, lauko žaidimų dėka žmonės atsipalaiduoja ir įvyksta stebuklai keičiantys gyvenimus. Šiose šventėse taip pat pabrėžiama laimingos šeimos svarba. Juk seniai žinoma, jog laiminga šeima – tai tvirtos valstybės pamatas, o meilė šeimose – tai reikšmingiausias gerovės kriterijus. Mūsų nuomonės šiuo aspektu sutapo. Taip prisijungiau prie šventės kūrybinio būrelio.

      Kam reikalinga (kodėl svarbi) ši šventė? Juk šiandieną įprasta susipažinti bare ar vakarėlyje.

      Ši šventė tikslinga. Ji skirta žmonėms, kurie rimtai mąsto apie laimingos šeimos kūrimą. Tai puiki galimybė susitikti su kitais panašių ketinimų turinčiais žmonėmis. Laiminga šeima – tai nuoseklios veiklos rezultatas. Receptų kaip sukurti laimingas šeimas nedalysime, bet sudarysime sąlygas kitaip pažvelgti į priešingos lyties atstovą. Be to, tokio pobūdžio šventė – tai nieko naujo, tik užmiršta sena. Juk ir mūsų seneliai su močiutėmis susipažindavo panašiomis aplinkybėmis. Turbūt visi esame girdėję apie linksmąsias Gegužines (šypsosi).

      Bare ar vakarėlyje tvyranti aplinka suaktyvina seksualumą. Trankios muzikos ritmas, vartojamas alkoholis sudirgina nervų sistemą. Šios aplinkybės žmogų dažnai paskatina pasielgti neapgalvotai, tarsi įjungia automatinį veiksmų režimą. Taigi jis ima elgtis kaip visi ar didžioji dauguma jo buvimo erdvėje, tarsi kopijuoti aplinkoje dominuojantį elgesį.

      Mūsų rengiamoje blaivioje šventėje įvairių žaidimų ir paskaitų pagalba norime pažadinti žmogaus širdį, priminti tikrąjį Meilės suvokimą, širdies troškimus. Judrūs žaidimai labai padeda atsipalaiduoti protui, net ir garbaus amžiaus žmonės ima nuoširdžiai juoktis, pajunta laimės, džiaugsmo būseną, kuri veikia ir gydančiai.

      Šiais laikais, mano nuomone, meilė dažnai painiojama su aistra. Net ir mūsų žodyne. Ne taip seniai sužinojau, jog prieš maždaug 60 metų žodžiu meilužis (-ė) buvo apibūdinami jaunuoliai, kurie rimtai simpatizuoja vienas kitam, bet dar nėra pora. Taigi meilužiais vadindavo žmones, esančius tokioje tarpinėje būsenoje. Šiais laikais šių žodžių prasmė jau kita. Iškreipta žodžių prasmė man rodo, jog ir pats reiškinys gali būti iškreiptas.

      Kuo kitoks šio dviejų žmonių susitikimo suvokimas?

      Jis kitoks, žinoma, kitoks. Visų pirma, tai sielos puselių susitikimo šventė.

      Vargu ar kas nors atvyks menkai pridengtu kūnu. Nebebus seksualinių dirgiklių net ir tuomet, jei jų norėsis, nes į gamtą išmintingiau vykti prisidengus kūną jau vien dėl uodų ar erkių (šypsosi).

      Jei rimčiau, mes ruošiame erdvę ir sąlygas susitikti žmonėms, kurie trokšta sukurti laimingas šeimas. Toks noras tapęs ketinimu lemia ir kitokį nusiteikimą priešingos lyties atžvilgiu.

      Tam, kad patraukti savo sielos puselės dėmesį, šventės dalyviams siūlome pasistengti ir pasiruošti prisistatymą. Kiekvienas turi kokį nors talentą. Sukursime sąlygas jiems pasirodyti.

      Mintį apie sielos puseles šiek tiek išplėtosiu. Sielos puselė – tai žmogus, vyras ar moteris, artimas sielai, savo požiūriu į gyvenimą, žmogus su kuriuo jauku bendrauti, traukiantis išvaizda bei galintis įkvėpti meilei. Aiškiai suformuluotą šią sąvoką pirmą kartą perskaičiau V. Megre knygose. Ji mane sudomino. Knygose taip pat pasakojama apie šeimos kūrimą, vaiko pradėjimą. Ši informacija labai skiriasi nuo tos, kuri supo mane anksčiau. Ir kiti žmonės perskaitę šias knygas nelieka abejingi. Tad šeimos jau kuriamos knygose pateiktų žinių pagrindu. Norisi padėti tokiems žmonėms atrasti vieniems kitus ir pažiūrėti kaip šios idėjos materializuojasi. Turėtų būti labai įdomus reginys (šypsosi).

      Esate viena iš organizatorių, kokie svarbiausi renginio tikslai?

      Sakoma (šypsosi) tam, jog gyvenimas būtų įdomus, reikia įsivardinti tikslus: šiai dienai, metams, gyvenimui ir tikslus, kuriuos vadina nerealiais.

      Pirmasis realusis šios šventės tikslas – sukurti erdvę ir sąlygas susitikti sielos puselėms. Mūsų kūrybinis būrelis dirba šia linkme. Turiu viltį, jog ši šventė taps kasmetine, tad to dėka mes galėsime kaupti patirtį apie meilės auginimo eigą šeimoje. O tai jau antrasis mūsų tikslas: išmokti auginti meilę šeimose ir pasidalyti patirtimi su tais, kurie to ieško. Nerealusis tikslas – grąžinti meilę į mūsų šeimas. Tai gali nuskambėti keistai, tarsi sakyčiau, jog meilės jose nėra, ar ne? Paaiškinsiu, ką turiu omenyje. Kalbu apie šeimose tvyrančią tokią būseną, kai pažvelgus vienas kitam į akis, abiejų akys suspindi meilės šviesa. Ir tai nepriklauso nuo to, kiek laiko jie gyvena kartu: dešimt, dvidešimt ar penkiasdešimt metų, kokia jų ekonominė padėtis ar kiti faktoriai.

      Kai susitinka du vienas kitam artimi siela žmonės ir sukuria šeimas, jos yra darnios ir tvirtos, ilgaamžės. Nedaug tokių esu sutikusi, o norisi matyti jų daugiau. Tokios šeimos neša džiaugsmą ir aplinkiniams.

      Kodėl verta sudalyvauti Jūsų rengiamoje šventėje?

      Kiekvienas pats pajaus, reikia jam atvykti į šią šventę ar ne. Mes manome, jog mūsų surinkti žaidimai, kuriuos lydės klegesys ir juokas, padės žmonėms atsipalaiduoti, pamiršti kasdienius rūpesčius, o tokioje būsenoje įvyksta stebuklai.... ateina meilė. Kodėl gi ne (šypsosi).

      Linkiu Jums smagios šventės!

          

      Žmonių, kuriančių laimingą šeimą, žvilgsnis

      Atėjusi meilė įsupa žmones ir užgimsta nuostabi, laime spindinti šeima.

      Taip apibūdina ir šią šeimyną pažįstantys žmonės. Tai Daliaus ir Jurgitos Valančiauskų šeima, kurioje auga trys vaikai. Savu šeimyniniu lizdu jie pasirinko Gedriukų kaime (Kelmės raj.) esančią sodybą, kurią įsigijo dar prieš gimstant pirmajam vaikeliui.

      Įdomu, ką apie tokią šventę mano žmonės jau kuriantys laimingą šeimą. Dar įdomiau išgirsti koks tasai slaptasis laimės receptas.

      Taigi kalbamės su Daliumi ir Jurgita Valančiauskais.

      Štai rengiama „Sielų puselių šventė“. Jūsų nuomone, kiek žmonėms dabar tai aktualu? Ar visame tame gyvenimo šurmulyje lengva sutikti ir atpažinti vienas kitą?

      Puselių šventė – tai puiki idėja. Mes jai pritariame.

      Dabartinis pasaulis – skubantis, lekiantis, bėgantis. Informacijos daugybė. Žmonės turi milžinišką pasirinkimą, visai kitokį nei prieš 15-20 metų. Manau, visoje toje gausoje svarbiausia išmokti klausytis savo širdelės. Jausti daugiau, giliau, pastebint kas Tau tinka, o kas ne. Žinoma, kiekvienam savos pamokos, patirtys. Vieni mokosi tik iš asmeninių klaidų, o kitiems užtenka pasimokyti iš svetimų. Juk kiekvienas žmogus – tai siela, dvasia, kuri atkeliauja su individualia praeitų gyvenimų patirtimi. Vienos sielos yra jaunos, kitos – jau senos, išmintingos, jos daro mažiau klaidų.

      Susitikti savo puselę, mūsų nuomone, padeda žmogaus siekis, gyvenimo tikslas bei tai, kuo gyvena pats žmogus. Panašus pritraukia panašų. Jeigu tu sieki šviesos, tuo gyveni, vadinasi, tą ir pritrauksi. Labai svarbu, kad žmogus ne tik išmanytų teoriją, bet ir įgyvendintų ją praktikoje.

      Kokia Jūsų susitikimo istorija?

      Mes sutikome vienas kitą, nes abu domėjomės Rytų filosofija, sveika gyvensena, pagalba ir tarnavimu žmonėms.

      Kur bepasidairai, aplink apstu šeimų griuvėsių. Tai liudija ir išyrančių santuokų statistiniai rodmenys. O štai Jūs kuriate laimingą šeimą. Kaip Jums tai pavyksta? Koks tasai slaptasis Jūsų receptas?

      Manome, kad šeimoje be galo reikšminga turėti bendrus tikslus, siekius, idėjas arba hobius. Taip pat palaikymas, meilė, pagarba. Dargi, kad vyras su žmona visada vienas kitą palaikytų: bet kokiame sunkume, iššūkyje, situacijoje. Be galo reikšminga leisti būti savimi kiekvienam šeimos nariui ir padėti jam atverti pačias gražiausias jo savybes, o silpnąsias jo vietas mokėti sustiprinti.

      Dar norime pridurti, kad nepaprastai svarbu, prieš kuriant šeimą, savyje ugdyti savybes, kurios tau atrodo nuostabios: tas, kokias norėtum, kad turėtų mylimasis. Bet dažnai žmogus reikalauja iš šalia esančio būti kitokiu, nes jis pats toks nėra.

      Ačiū Jums už pasidalijimą.

      Taigi, kuriant savo gyvenimą, o jame laimingą šeimą, matyt, pats esminis dalykas visų pirma atsigręžti į save, įsiklausyti į savo vidų ir sau pačiam pagelbėti atstatyti vidinių energijų darną. Juk niekas kitas nepajėgus padaryti mūsų laimingais tik mes patys, o jau tuomet galime spindėti laime ir šalia esantiems. Tad savimi kurkime laimę sau, o susitikę ir savo mylimiesiems.

      Skaityti komentarus