°C
   2023 05 29 Pirmadienis

   Pietų Afrikos Respublikoje atlikta studija parodė, kad omikrono atmaina - tai pandemijos pabaiga

   Nuotrauka: AP

   2022-01-12 09:00:00

   Steve‘o Biko akademinės ligoninės (SBAH), esančios vienoje Pietų Afrikos Respublikos sostinių Pretorijoje, tyrėjai paskelbė studiją, kuri rodo, kad kovido ligos pandemija baiginėjasi, o pagrindinis šios pabaigos ženklas – omikrono atmaina. 

   2021 metų gruodį atliktas tyrimas lygino sergamumą kovido liga su 2021 metų geguže, likus keturiems mėnesiams iki omikrono atmainos protrūkio. Studija parodė, kad mirčių nuo kovido ligoninėje sumažėjo 4,5 procento, o vidutinė buvimo ligoninėje trukmė sumažėjo nuo 8,8 iki 4 dienų.

   Tyrėjai konstatavo: „Ši banga spartėjo greičiau už ankstesnes ir pakeitė delta variantą vos per kelias savaites, tačiau netrukus, penktą savaitę, abiejų variantų atvejų skaičius ėmė mažėti. Tai – akivaizdus ženklas, kad Pietų Afrikoje ir toliau mažės kovido ligos atvejų. Jei taip vyks ir pasaulyje, omikronas taps epideminės pandemijos stadijos pabaiga, o pandemija įžengs į endeminę fazę.“

   Endeminė pandemijos stadija – tai tik sąlyginai pastovus infekcijų kiekis ir vos vienas kitas paaštrėjimas, teigia infekcinių ligų tyrėja iš JAV Emorio universiteto Jennie Lavine.

   Minėta studija taip pat parodė, kad omikrono atveju vos 45 procentams pacientų reikėjo plaučių ventiliavimo (pirmosios bangos atveju – 99,5 procentams). Be to, net 63 procentai omikrono atvejų buvo besimptomiai. Tik trečdalis sergančiųjų omikrono atmaina susirgo plaučių uždegimu, iš jų 72 procentai jį persirgo nesunkiai arba vidutiniškai sunkiai.

   SBAH tyrimo išvadas patvirtino duomenys iš kitų Pietų Afrikos Respublikos ligoninių. 

   Šaltinis 

   Tai yra autoriaus nuomonė, už kurios turinį minfo.lt neatsako.

   Skaityti komentarus