°C
   2024 07 22 Pirmadienis

   Virš Maskvos numušti trys ukrainiečių dronai – Rusijos gynybos ministerija

   Nuotrauka: BCP nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2023-07-31 11:00:00

   Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad anksti sekmadienį virš Maskvos buvo numušti trys ukrainiečių dronai; per išpuolį buvo apgadinti du biurų pastatai ir trumpam uždarytas tarptautinis oro uostas.

   Pasak ministerijos, vienas iš dronų buvo numuštas miesto pakraštyje, o kiti du buvo nuslopinti elektroninėmis karinėmis priemonėmis ir įsirėžė į biurų kompleksą. Niekas nebuvo sužeistas.

   Maskva ir jos apylinkės, esančios maždaug už 500 kilometrų nuo sienos su Ukraina, per karą buvo retas taikinys, kol šiais metais buvo surengtos kelios dronų atakos.

   Sekmadienį pranešta apie naujausią išpuolį, dėl kurio Maskva kaltina Kyjivą, įskaitant ankstesnius išpuolius prieš patį Kremlių ir Rusijos miestus netoli sienos su Ukraina.

   Gynybos ministerija tai pavadino bandymu įvykdyti teroristinį išpuolį.

   „Liepos 30 dienos rytą buvo užkirstas kelias Kyjivo režimo mėginimui įvykdyti teroristinį išpuolį bepiločiais orlaiviais prieš objektus Maskvos mieste“, – sakoma jos „Telegram“ žinutėje.#

   „Vienas ukrainiečių bepilotis orlaivis buvo sunaikintas oro gynybos sistemų virš Maskvos srities Odincovo rajono teritorijos, – priduriama joje. – Dar du dronai buvo nuslopinti elektroninėmis karinėmis priemonėmis ir, praradę kontrolę, nukrito „Moscow-City“ negyvenamųjų pastatų komplekso teritorijoje.“

   „Moscow-City“ yra komercinė dalis miesto vakaruose.

   Maskvos meras Sergejus Sobjaninas „Telegram“ pranešė, kad buvo šiek tiek apgadinti dviejų miesto biurų pastatų fasadai, bet pridūrė, kad aukų ar sužeistųjų nėra.

   Naujienų agentūros AFP darytose nuotraukose matyti, kad pastatų kampuose buvo išdaužti keli langai, o apačioje ant žemės mėtėsi plieniniai strypai ir dokumentai.

   Policijos pareigūnai aptvėrė teritoriją.

   Uždarytas oro uostas

   Valstybinė naujienų agentūra TASS pranešė, kad sostinės Vnukovo oro uostas uždarytas išvykstantiems ir atvykstantiems keleiviams, skrydžiai nukreipiami į kitus oro uostus. Nepraėjus nė valandai paaiškėjo, kad veikla vėl grįžo į įprastas vėžias.

   Anksčiau šį mėnesį dronų atakos jau buvo trumpam sutrikdžiusios eismą tame pačiame oro uoste, esančiame į pietvakarius nuo miesto.

   Išpuoliai prieš Maskvą vyksta Ukrainos kontrpuolimo, kuriuo siekiama susigrąžinti nuo 2022-ųjų vasario Rusijos užgrobtą teritoriją, metu.

   Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad tokie išpuoliai „nebūtų įmanomi be pagalbos, kurią Kyjivo režimui teikia JAV ir jų NATO sąjungininkės“.

   Penktadienį Maskva pranešė, kad virš pietinės Rostovo srities, besiribojančios su Ukraina, numušė dvi raketas, o nuolaužos, nukritusios Taganrogo mieste, sužeidė mažiausiai 16 žmonių.

   Netrukus po to ji pranešė netoli Azovo miesto numušusi antrą raketą S-200, kurios nuolaužos nukrito negyvenamoje teritorijoje.

   Kitoje sienos pusėje šeštadienį per Rusijos smūgį Ukrainos pietiniame Zaporižios mieste žuvo du žmonės, pranešė vietos valdžia.

   Ukrainos nacionalinės policijos duomenimis, per raketos ataką šiaurės rytiniame Sumų mieste žuvo mažiausiai vienas civilis, penki buvo sužeisti.

   Visuomeninio transliuotojo „Suspilne“ duomenimis, pastatas buvo sugriautas per sprogimą apie 20 val. vietos (ir Lietuvos) laiku.

   Liepos pradžioje Rusijos drono ataka smogė gyvenamajam namui tame pačiame mieste, žuvo trys žmonės ir 21 buvo sužeistas.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus

   https://Telegra.ph/Mobile-online-casinos-10-23 2024 19 02 02:16

   Thank you for the good writeup. It in fact wass a amusemeent account it. Look advajced to more added agreeable from you! By the way, how can we communicate?

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai