°C
   2023 05 29 Pirmadienis

   JAV valdžios atstovai teigia, kad Rusijoje gali būti uždrausti „iPhone“ įrenginiai

   Nuotrauka: DW nuotr.

   2022-01-14 21:00:00

   Vašingtonas gali nutraukti išmaniųjų telefonų, televizorių ir aviacijos elektronikos eksportą į Maskvą.

   JAV valdžios atstovai pagrasino, jog ruošiasi Maskvai gresia „didžiulės ir skaudžios“ išlaidos, jeigu jie pultų Ukrainą. Pranešama, jog šią savaitę informaciją žiniasklaidai paskelbė patys Baltųjų rūmų pareigūnai, prieš svarbias JAV ir Rusijos derybas.  

   Pranešama, kad sankcijos gali būti tokios pat griežtos, kaip Iranui, Kubai ir Šiaurės Korėjai, o daugiausia dėmesio būtų skirta finansų, technologijų ir kariniams sektoriams. Praėjusį mėnesį naujienų agentūra „Reuters“ pranešė, kad Vašingtonas svarsto galimybę uždrausti į Rusiją eksportuoti plataus vartojimo ir pramonės technologijas, pavyzdžiui, išmaniųjų telefonų ir lėktuvų komponentus.

   Kelios JAV naujienų organizacijos šeštadienį citavo neįvardytus vyriausybės pareigūnus, detalizuodami, kaip prezidento Joe Bideno vyriausybė planuoja elgtis, jei Kremlius eskaluotų padėtį Ukrainoje. Rusija nurodė mananti, kad jos saugumui grėsmę kelia Vakarų bandymai patraukti Kijevą į NATO.

   Neįvardyti šaltiniai teigė, kad Vašingtonas gali uždrausti JAV eksportuoti į Maskvą specialias technologijas ir mikroelektroniką, pavyzdžiui, kompiuterių lustus, pagamintus naudojant JAV programinę įrangą arba remiantis ja.

   Teigiama, jog sankcijos apimtų orlaivių avionikos sistemų, taip pat išmaniųjų telefonų, vaizdo žaidimų konsolių, planšetinių kompiuterių ir televizorių gabenimo apribojimus, portalui Bloomberg” atskleidė asmuo, kuris, kaip teigiama, yra susipažinęs su Baltuosiuose rūmuose vykstančiomis diskusijomis.

   Portalas „CNN” nurodė, kad sankcijos gali apimti ir apribojimus automobilių komponentų eksportui į Rusiją. Šių ribojimų tikslas būtų padaryti „didžiulių ir skaudžių išlaidų Rusijos ekonomikai“, jei ji įsiveržtų į savo kaimynę šalį, teigė šaltinis.

   Pirmadienį JAV ir Rusija surengė derybas, siekdamos sušvelninti pastaraisiais mėnesiais tvyrančią įtampą dėl Ukrainos. Šalių atstovai taip pat aptarė ilgalaikius Maskvos nusiskundimus dėl NATO plėtros arčiau jos sienų.

   Rusija nori, kad JAV vadovaujamas karinis blokas suteiktų teisiškai įpareigojančias garantijas, kad ji nejudės toliau į rytus, o tai faktiškai neleistų Ukrainai kada nors prisijungti prie organizacijos. 

   Vakarų pareigūnai kaltina Rusiją karių ir karinės įrangos telkimu, siekiant pulti Ukrainą. Maskva ne kartą neigė šiuos teiginius.

   Skaityti komentarus