°C
   2021 05 11 Antradienis

   Ignoruodami koronavirusą, tūkstančiai brazilų išėjo į gatves palaikyti prezidento J. Bolsonaro

   Nuotrauka: ELTA nuotr.

   2021-05-02 19:00:00

   Ignoruodami augantį pandemijos mastą, keli tūkstančiai brazilų išėjo į gatves palaikyti kraštutinių dešiniųjų pažiūrų prezidento Jairo Bolsonaro, nors valdžios oponentai savo protestus jau perkėlė į internetinę erdvę.

   Demonstracijos vyko sostinėje Brazilijoje, San Paule ir Rio de Žaneire, kur daugelis protestuotojų buvo apsirengę šalies vėliavos spalvomis.

   Brazilija, kurioje nuo COVID-19 mirė daugiau nei 406 tūkst. žmonių, pagal šį liūdną rodiklį nusileidžia tik JAV, o J. Bolsonaro susilaukia griežtos kritikos dėl to, kad jis nevertina pandemijos rimtai.

   Prieš dvi savaites prezidentas pareiškė laukiantis „žmonių ženklo“, kad galėtų „imtis priemonių“ ir atšaukti apribojimus, kuriuos dėl koronaviruso plitimo įvedė miestų merai ir valstijų gubernatoriai.

   Neseniai viename interviu J. Bolsonaro užsiminė, kad „vieną dieną kariuomenė gali išeiti į gatves ir užtikrinti pagarbą Konstitucijai ir laisvei judėti“.


   Rio de Žaneire šeštadienio vakare keli šimtai protestuotojų, regis, atsiliepė į prezidento žodžius. Susirinkę žymiajame Kopakabanos paplūdimyje, jie laikė plakatus, reikalaudami „karinės intervencijos“, kuri sustiprintų J. Bolsonaro galias.

   Tuo tarpu Brazilijoje keli tūkstančiai žmonių susirinko Ministerijų esplanadoje, kuomet J. Bolsonaro praskrido virš jų sraigtasparniu.

   Vienas iš prezidento sūnų, parlamento deputatas Eduardas Bolsonaro, įsimaišė į minią ir nusiėmęs kaukę fotografavosi su protestuotojais, kurių veidai taip pat nebuvo dengiami.


   Brazilijoje šiuo metu COVID-19 atvejų skaičius siekia per 14,7 mln., o mirčių – daugiau nei 406 tūkst.

   Skaityti komentarus