°C
   2021 05 11 Antradienis

   Gynybos ministras S. Šoigu: Rusijos kariai prie Ukrainos sienos „pasirengę ginti savo šalį“ nuo NATO

   Nuotrauka: Sputnik / Pavel Lvov

   2021-04-16 09:00:00

   Pasak Rusijos gynybos ministro Sergejaus Šoigu, Rusijos karių kontingentas prie Ukrainos sienų padidėjo dėl NATO grėsmės. Jo teigimu, kariai „pasirengę ginti savo šalį“. 

   Prie Ukrainos sienų atvyko du nauji Rusijos armijos pėstininkų būriai bei trys karinių oro pajėgų daliniai, pasirengę veikti Vakarams eskaluojant galimą būsimą karą. Aplankęs karius, S. Šoigu sakė, kad esamai situacijai jie pasiruošę: „Kariai visiškai pasirengę ir gali vykdyti šalies karinio saugumo užtikrinimo užduotis. Šiuo metu jie dalyvauja pratybose.“

   S. Šoigu akcentavo, kad kariai perdislokuoti kaip atsakas į NATO veiklą, nukreiptą prieš Rusiją: „Vašingtono kariai perkelti iš Šiaurės Amerikos į Europą, jie juda per senąjį žemyną Rusijos link. Didžioji jų dalis – prie Juodosios jūros ir Baltijos regione.“

   Rusija taip pat nori sustiprinti savo nacionalinius interesus Arktyje, todėl stiprina Šiaurės laivyną. Prieš savaitę su JAV kolegomis apie situaciją Donbase kalbėjęs Rusijos užsienio reikalų minisras Sergejus Lavrovas išsamiai paaiškino, kas vyksta šiame regione. Pasak S. Lavroovo, Vakarų retorika dėl Ukrainos – pernelyg karinga, tad JAV „turėtų labiau rūpintis savo politika“.

   !-12-!

   Kremlius situaciją regione pavadino „gąsdinančia“. Pasak jo atstovo Dmitrijaus Peskovo, „Ukrainos karinės pajėgos surengė daug provokacijų“, pirmiausia – pakviesdamos JAV į pagalbą. Vašingtonas neseniai į jautrų Juodosios jūros regioną atsiuntė du karinius laivus.

   Nesantaiką, pasak Rusijos atstovų, eskaluoja ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjų organizuotos bendros ukrainiečių ir NATO karių karinės pratybos.

   Šaltinis

    

   Skaityti komentarus

   Algimantas Petkus 2021 16 04 10:21

   Ar ilgai bus leista siautėti putinizmo Fašistiniam Rėžimui ? Laikas juos Sutramdyti !

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai