°C
      2024 04 24 Trečiadienis

      D. Trump’as reikalauja panaikinti interneto tinklų apsaugos įstatymą; Facebook ir Twitter „nėra neutralūs veikėjai”

      Nuotrauka: Evan Vucci

      2020-11-30 08:00:00

      JAV prezidentas Donaldas Trump’as pareikalavo, kad būtų panaikintas 230 skyrius, kuris saugo internetines kompanijas. Jį palaiko socialinio tinklo Parler generalinis direktorius, siūlydamas pakeisti dabartines socialinių tinklų vadovų nuostatas į netinkamą turinį internete.

      Vardan šalies saugumo 230 skyrius turi būti tuoj pat panaikintas!!!”, - ketvirtadienį vakare Trump‘as paskelbė Twitter platformoje.

      Anksčiau šį mėnesį senatorius Ted Cruz susirėmė su Twitter generaliniu direktoriumi Jack Dorsey, dėl jo kompanijos naudojamų įspėjimų žinutėms, kurios yra susijusios su rinkimais.

      Po to, kai J. Dorsey pripažino, kad jis nėra rinkimų klastojimo ekspertas, jis paaiškino, kad žinutės Twitter platformoje yra skirstomos pagal kategorijas tam, kad „žmonės gautų daugiau informacijos”.

      Į tai T. Cruz atsakė - „Ne, jūs darote ne tai. Jūs sukūrėte puslapį, kuriame rašoma, cituoju - „Bet kokia rinkimų klastojimo forma Jungtinėse Amerikos valstijose yra itin reta”. Ir šis puslapis nėra susietas su platesniu paaiškinimu, tačiau jis atspindi jūsų pasirinktą diskutuotiną politinę poziciją, ir tai darydami jūs esate leidėjai. Jūs turite teisę pasirinkti politinę poziciją, tačiau tada neapsimeskite, kad jūs nesate leidėjai ir neturite atsakomybės už skelbiamą informaciją, slėpdamiesi po 230 skyriumi”.

      Spalio mėnesį federalinės komunikacijos komisijos (FCC) pirmininkas Ajit Pai paskelbė, kad jo agentūra imsis „išsiaiškinti kilusių neaiškumų” dėl įstatymo, kuris suteikia technologijų kompanijoms, kurios veikia kaip internetinės platformos, neliečiamybę. Daugybė konservatorių tvirtino, kad Facebook, Twitter, Google ir kitų socialinių tinklų atstovai elgiasi kaip „leidėjai”, kai jie imasi skelbiamo turinio cenzūravimo.

      „230 skyriaus grožis yra tai, kad jis saugo neutralius veikėjus nuo atsakomybės”, - aiškino Parler generalinis direktorius John Matze The Kyle Olson Show praėjusį mėnesį. Tačiau jis pripažino, kad yra inžinierius, o ne teisininkas.

      „Kaip Parler įkūrėjui, man patinka 230 skyrius, jis ypač tinka mums, kadangi mes esame neutrali miesto aikštė. Mes netikriname savo tinklo naudotojų turinio”, - kalbėjo jis, pridurdamas, kad jo svetainės lankytojai „susikuria savo patirtis svetainėje patys”.

      „Problema, kuri kyla su 230 skyriumi ir ta, kad, pavyzdžiui Facebook ir Twitter  pažeidžia jį, kadangi jie nėra neutralūs veikėjai, jie elgiasi kaip leidėjai”, - kalbėjo jis.

       „Nėra jokio reikalo kažką panaikinti, jei tai yra ignoruojama ir neužtraukia svetainių savininkams atsakomybės”, - aiškino jis, pabrėždamas, kad jei minėtos kompanijos laikytųsi 230 skyriaus „jie nekurtų tokių taisyklių, kuriomis būtų draudžiama tam tikra ideologija”.

      „Mano kadencijos federalinėje komunikacijų komisijoje metu aš visados palaikiau šio skyriaus suteikiamą lygybę, skaidrumą ir galimybę laisvai save išreikšti”, - kalbėjo A. Pai, šios komisijos pirmininkas.

      „Socialinių tinklų kompanijos turi pirmojo JAV konstitucijos pakeitimo suteiktą teisę į laisvą kalbą. Tačiau jis jiems nesuteikia ypatingos neliečiamumo teisės, lygiai kaip ir žiniasklaidos priemonėms, tokioms kaip laikraščiai ir radijo laidų transliuotojai”.

      Kol kas nėra aišku, kada federalinė komunikacijų komisija oficialiai paskelbs savo „patikslinimą” dėl 230 skyriaus.

      Skaityti komentarus