°C
      2024 04 19 Penktadienis

      Žmogaus nemirtingumas yra realybė

      Nuotrauka: Hanson robotics nuotr.

      Autorius: Rasa Sagė
      2018-10-06 19:00:00

      Fantastinėmis laikomos mintys iš tikrųjų yra labai realios, nes jos neateina iš niekur, jos jau egzistuoja. Jos yra galimybė, kuri yra reali, nes mes negalime mintyse sukurti to, kas yra neįmanoma

      Jei dabar pasižiūrėtumėte fantastinį filmą, sukurtą prieš 30-40 metų, sutiktumėte, kad daugelis „nerealių“ jo idėjų jau tapo mūsų realybe. Taip yra todėl, kad fantastinėmis laikomos mintys iš tikrųjų yra labai realios, nes jos neateina iš niekur, jos jau egzistuoja. Jos yra galimybė, kuri yra reali, nes mes negalime mintyse sukurti to, kas yra neįmanoma.

      Pavyzdžiui, vienas iš populiariausių dabartinių serialų „Black Mirrow“ kuria idėjas apie tai, kaip pasaulis galėtų pasikeisti netrukus. Dabar jos atrodo fantastinės, tačiau kaip jos atrodys mūsų vaikams, kai jie užaugs?

      Viena iš „nerealių“ idėjų – nemirtingumas. Ji yra sena kaip žmogus. Niekas nenori mirti, tačiau niekam iki šiol nepavyko tapti nemirtingu šiame kūne. Tai tik fantazija, svajonė...tačiau taip buvo tik iki šiol.

      Mes mirštame tada, kai nusidėvi mūsų kūnas. O kas, jei jis nenusidėvėtų? Niekada?

      Technologijų amžiuje ši idėja tampa įmanoma ir netgi labai reali. Pirmasis apie tai prabilo Rėjus Kurzveilas (Ray Kurzweil), „Google“ inžinerijos direktorius. Jis prognozuoja, kad vėliausiai 2100 metais žmogaus kūnas bus sujungtas su kompiuteriu ir taps nemirtingas.

      Elon Musk, „Tesla“ ir „SpaceX“ įkūrėjas ir vadovas kalba apie tą patį. Jis sako, kad tai, jog ateityje mes nenaudosime technologinio singuliarumo (žmogaus kūno ir proto stimuliavimo kompiuteriu)  yra tik viena galimybė iš bilijono.

      Profesorius Brianas Koksas (Brian Cox) yra įsitikinęs, kad tai atsitiks anksčiau, nei mes manome. Žmogaus nemirtingumą galima pasiekti padarius jo proto veiklos kopiją ir ją iš susidėvėti pasmerkto kūno perkėlus į nemirtingą kompiuterį. Tokiu būdu būtų galima atkurti žmones, kurie jau yra mirę ir suteikti jiems naują, nesibaigiantį gyvenimą.

      Pirmasis tokio roboto prototipas jau yra sukurtas. Jo vardas Bina48, jis klonuoja verslininkės Martinos Morchblat (Martine Morthblatt) žmonos asmenybę. Tokį robotą, neįtikėtinai panašų į žmogų, jau galima įsigyti už 150 000 dolerių. Robotas turi duomenų bazę, iš kurios skleidžia Binos atsiminimus, idėjas, mintis ir tikėjimą, kurį turi tikroji Bina. Jis bendrauja, veikia, kalba tarsi gyvas žmogus.

      M. Morthblat yra viena iš didžiausią atlyginimą gaunančių vadovių moterų Jungtinėje Amerikos Valstijose ir ji kalba apie tai, kad netolimoje ateityje žmonės galės nešiotis savo proto klonus savo išmaniuosiuose telefonuose ir atgaivinti juos po kūno mirties. Ji tiki, kad tokie robotai padės išspręsti žmonių vienatvės problemą.

      Galbūt paklausite, o kur dings siela, jei liks tik jūsų proto klonas? Siela atsiskiria nuo kūno tada, kai jis miršta. Vis daugiau mokslininkų teigia, kad dabar nebėra jokių techninių kliūčių pradėti stimuliuoti smegenis ir kūną kompiuteriais. Susidėvėjusios kūno dalis bus galima pakeisti į mechanines, tas pačias funkcijas atliekančias kūno dalis.  

      Nors skeptikai mano, kad šiandien to padaryti dar neįmanoma, nes mūsų galimybės ir žinios prilygsta embriono stadiją, tačiau kas žino, kas bus atrasta po metų, po dešimties, ar po šimto? Juk dar nei viena idėja žmogaus galvoje negimė tokia, kurios būtų neįmanoma įgyvendinti.

      Ką apie nemirtingumą manote jūs?

      Skaityti komentarus