°C
      2024 04 19 Penktadienis

      Žinoma, mes ne vieni: Mokslininkai teigia, jog naudojame netinkamus prietaisus ateiviams susekti

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2020-02-09 09:00:00

      Rusų mokslininkai mano, jog vienintelis būdas aptikti kitą gyvybę visatoje, yra skirtingų sričių ekspertams ir tyrėjams  dirbti kartu.

      Aleksandras Panovas, pagrindinis Maskvos valstybinio universiteto Branduolinės fizikos tyrimų instituto tyrėjas, praleido daug metų ieškodamas nežemiško intelekto (SETI) Rusijos mokslų akademijos radijo astronomijos mokslinėje bazėje.

      Neseniai vykusiame interviu jis apgailestavo, kad trūksta bendradarbiavimo tarp tyrinėtojų, ieškančių skirtingų gyvybės formų visatoje, ir ragino mokslininkus vienytis bei tiekti išteklius kolegoms, kurių tikslas iš esmės yra tas pats: aptikti ateivius.

      „Žinoma, mes ne vieni“, - drąsiai tvirtina A. Panovas. „Kyla klausimas, ne ar jie egzistuoja, bet kur jie egzistuoja“.

      Kai kurie mokslininkai ir astronomai ieško egzoplanetų, kiti tyrinėja planetų atmosferas ieškodami gyvybės pėdsakų, o dar kiti bando aptikti svetimos kilmės signalus, tačiau A. Panovo teigimu, šie tyrėjai beveik nebendradarbiauja.

      Jis, panaudodamas mūsų planetą kaip puikų pavyzdį, teigė, kad metodas, pagal kurį nustatomos žvaigždžių sistemos – kandidatės ir stebimos ten esančios planetos, tačiau neaptikus signalų tuoj pat pereinama prie kitos planetos tyrinėjimo – netinkamas.

       „Turbūt vienoje iš tų planetų yra išsivysčiusi civilizacija, gebanti siųsti pranešimus į kosmosą, tačiau, kaip ir mes, neturi energetinių galimybių nuolatos skleisti signalų visoms aplink esančioms planetoms“

      Užuot perdavinėjus trumpus, tik į vieną objektą nukreiptus signalus, jis siūlo visą parą skenuoti dangų, naudojant visoje planetoje išdėstytas ryšio priėmimo stotis. Tiesa, jis pripažįsta, kad ir šis metodas turi trūkumų.

      Jis teigia, kad visiškai įmanoma, kad kelios pažengusios civilizacijos aplink mūsų planetą sukūrė karantino zoną, kad netrukdytų mūsų savarankiškam vystymuisi.

      A.Panovas sako, kad astroarcheologija yra nepaprastai svarbi norint nustatyti, ar nežemiškos būtybės aplankė mus per pastaruosius dešimtis milijonų metų. Jis teigia, kad detali Mėnulio paviršiaus fotografija yra gyvybiškai svarbi tiriant nežemišką visatos praeitį.

      Iki šiol jo neįtikino nė vienas pareiškimas apie NSO apsilankymą Žemėje ir mano, kad juos greičiausiai galima paaiškinti logiškai.

      A.Panovas taip pat mano, kad civilizacijų bendravimas yra visiškai įmanomas, tačiau noras gali būti ne abipusis, nes kai kurios senovės civilizacijos galėjo kaupti savo žinias, kurios galėjo išgyventi joms išnykus ir vis dar egzistuoti tūkstančius ar milijonus metų. 

      Skaityti komentarus