°C
      2024 03 28 Ketvirtadienis

      Smegenų ir kompiuterio sąsaja - jau realybė

      Nuotrauka: technocracy.news nuotr.

      2022-12-29 11:00:00

      Saugokitės transhumanizmo ir žmogaus kūno bei technologijų susiliejimo pavojų. Nesitikėkite, kad transhumanizmas bus suderintas su kokia nors politine ideologija, nesvarbu, ar tai būtų kairioji, ar dešinioji. Ji yra apolitiška ir labai glaudžiai susijusi su technokratija.

      „Neuralink“ yra pasirengusi klijuoti lustus žmonėms. „Synchron“ ir „Blackrock Neurotech“ tai jau padarė, kaip ir daugelis kitų.

      Žmonės kalba apie smegenų implantus taip, tarsi jie būtų įsivaizduojamas tolimos ateities biologinis siaubas. Tai klaidinga nuomonė. Laidiniai trodai jau egzistuoja, jie yra labiau paplitę, nei manote, ir laikui bėgant jie bus tik labiau paplitę.

      Šiandien tai iPhone 14 po Kalėdų eglute. Transhumanistai tikisi, kad tai bus ir iTrode 666 jūsų smegenų žievėje.

      „Synchron“ ir „Blackrock Neurotech“ kartu su daugybe laboratorijų, finansuojamų Gynybos pažangių tyrimų projektų agentūros (DARPA), yra šio eksperimentavimo su žmonėmis priešakyje.

      „Neuralink“ lenktyniauja siekdama pasivyti – naudoja laboratorinius gyvūnus, ir greičiausiai ims vadovauti, kai bus patvirtinti bandymai su žmonėmis.

      Šiuo metu smegenų ir kompiuterio sąsaja (BCI) gali suteikti insulto aukoms puikią laisvų rankų įrangą. Pacientai gali perkelti žymeklius ekrane. Jie gali įvesti tekstą tik savo mintimis. Jie gali valdyti robotų rankas, kad alaus buteliai judėtų prie lūpų. Velionis Matthew Nagle'as, gavęs pirmąjį tinkamą BCI 2006 m., sugebėjo žaisti ping pongą „telepatiškai“.

      „Blackrock Neurotech“ yra pati produktyviausia kompanija. „36 žmonės visame pasaulyje turi implantuotą smegenų ir kompiuterio sąsają“, – teigiama jų svetainėje. „32 iš jų naudoja „Blackrock“ technologiją.“

      Tačiau svarbu pažymėti, kad dabartiniai BCI naudojami neuronams skaityti, o ne į juos įrašyti. Bent jau kol kas. Taip, yra giluminiai smegenų stimuliavimo implantai – laidiniai elektrodai po kaukole, paprastai naudojami drebėjimui kontroliuoti, o pastaruoju metu – nuotaikai pakeisti.

      Jei agresyviausi kūrėjai įgyvendins savo svajones, lengvai prieinamos BCI sistemos skaitys ir perrašys mūsų mintis kaip RAM diskai. Mums sakoma, kad netolimoje ateityje komerciniai implantai leis paprastiems žmonėms bendrauti su dirbtiniu intelektu, tarsi mes būtume dvasinės terpės, ištraukiančios vaiduoklius iš eterio.

      Gamintojai apsisaugo nuo visuomenės pasipiktinimo pažadėdami, kad luošieji vaikščios, o aklieji matys. Tai jau vyksta, bet atvirai deklaruojamas tikslas yra pereiti nuo gydymo prie stiprinimo.

      Pagrindinis „Synchron“ produktas „Stentrode“ yra daug mažiau invazinis nei jo konkurentai. Pavyzdžiui, „Blackrock Neurotech“ naudoja mikroelektrodų masyvą, esantį ant smegenų viršaus, todėl norint įdiegti, gydytojai turi perpjauti kaulą. „Neuralink“ procesorius iš esmės yra ketvirčio dydžio kaukolės kištukas su 1024 plauko plonumo laidais, kurie tarsi medūzos čiuptuvai išsiskleidžia į pilkąją medžiagą žemiau.

      Paralyžiuotas vartotojas gali atlikti tokius veiksmus, kaip perkelti žymeklį ekrane, kad įvestų tekstą. Garsiausias „Synchron“ pacientas 2021 m. gruodį pateko į antraštes dėl pirmojo telepatinio tviterinio pranešimo. Naudodamasis generalinio direktoriaus Tomo Oxley „Twitter“ paskyra, jis įvedė:

      Labas pasauli! Trumpas tviteris. Monumentalus progresas.

      Ir tolesniame tviteryje:

      Tikiuosi, kad atversiu kelią žmonėms tviteryje rašyti mintimis.

      Tai didžiausias proto ir mašinos susiliejimas, leidžiantis vartotojui valdyti skaitmeninę veiklą vien savo mintimis. Savo ruožtu tai suteikia mokslininkams ir dirbtiniam intelektui visišką prieigą prie vartotojo psichinių „įrankių“.

      Daugeliui, dirbančių su BCI, žmogaus ir mašinos susijungimo perspektyva yra svaiginanti. Tos pačios dvasios kaip ir „Neuralink“ savininkas Elonas Muskas, kuris atvirai pareiškia, kad nori sujungti smegenis su dirbtiniu intelektu, kad pagerintų intelektą, „Synchron“ vadovas turi viziją apie mūsų kiborgo likimą:

      Aš tikrai džiaugiuosi, kad BCI gali padėti gydyti kitas ligas, tokias kaip epilepsija, depresija ir demencija.

      Kitas grubus klaidingas supratimas yra tai, kad transhumanizmas yra grynai kairioji arba globalistinė darbotvarkė. Tai gali būti politiškai patogi pozicija, bet tai nepateisinama.

      Be kita ko, menkas Silicio slėnio investuotojas Peteris Thielis iš tikrųjų yra Vakarų nacionalistas. Iš respublikonų pusės jis neseniai finansavo J. D. Vance'o ir Blake'o Masterso senatorines kampanijas. Kalbant apie transžmogišką pusę, multimilijardierius buvo pradinis investuotojas į „Neuralink“, o dabar finansuoja savo konkurentus „Blackrock Neurotech“.

      Filosofiškai kalbant, Thielis yra daug iškalbingesnis nei kiti technologijų titanai, tokie kaip Jeffas Bezosas, Billas Gatesas, Markas Zuckerbergas ar naujasis „Conservative, Inc.“ „superherojus Elonas Muskas“. Nors juos sieja tie patys interesai - gyvenimo pratęsimo, smegenų sąsajos ir dirbtinio intelekto srityse, Thielis aiškiai nukreipia savo projektus į Vakarų civilizacijos plėtrą ir gynimą.

      Dešiniesiems, prieštaraujantiems transhumanizmo puikybei – nemadingam terminui, nuo kurio Thielis išmintingai atsiriboja, – keistas tradicinio mito ir technofuturizmo mišinys apsunkina standartinį pasakojimą. Provokaciniame esė „Prieš edenizmą“ Thielis ragina krikščionis susitaikyti su pažangos neišvengiamumu arba bent jau būtinumu. Civilizacijai skubant į apokalipsę, į Edeną nebegalima grįžti.

      „Ateitis labai skirsis nuo praeities“, – rašo jis, remdamasis Pradžios knyga ir Apreiškimu. „Rojaus sodo kulminacija bus Dangaus miestas“. Thielio nuomone, misija kurti technologijas vyksta lygiagrečiai su Dievo kūrimo aktu.

      Kad ir kokia šventvagiška būtų jo kosminė vizija, Thielio argumentas dėl mokslo ir technologijų būtinumo yra iš esmės teisingas. Jei Vakarų nacionalinės valstybės nori konkuruoti ar net išlikti pasaulinėje ketvirtojoje pramonės revoliucijoje – „fizinio, skaitmeninio ir biologinio pasaulių susiliejimo“ metu – mes to nedarysime su rašomąja mašinėle.

      Mums reikia plano. Ir, kad ir kaip niekintumėte Thielio kibernetinės mamonės ieškojimą, bent jau jis tokią turi.

      Šaltinis

      https://www.technocracy.news/will-you-the-brain-computer-interface-is-already-here

      Skaityti komentarus