°C
      2024 04 25 Ketvirtadienis

      Pamirškite skraidančius automobilius. Į rinką kelią pamažu skinasi pirmasis pasaulyje skraidantis motociklas

      Nuotrauka: nerdist.com nuotr.

      2021-09-03 09:00:00

      Skraidantys automobiliai ir skraidančios reaktyvinės transporto priemonės yra pakeliui į mūsų kasdienybę, tad mokslininkai sumanė, kodėl gi nepagaminus skraidančio motociklo?

      Įmonė „Jetpack Aviation“, kuri jau gamina vertikalius propelerius žmonėms, ką tik paskelbė apie sėkmingą savo reaktyvinio varomojo motociklo prototipo bandomąjį skrydį. Numatomas našumas yra pati vertingiausia „Easy Rider“ dalis, o geriausia yra tai, kad Kalifornijos kompanija planuoja gaminti dvi tokio modelio versijas kasdieniams vartotojams.


      „Speeder“ yra inžinerinis stubuklas, dėl kurio „Jetpack Aviation“ turėjo sukurti savo skrydžio valdymo programinę įrangą, kuri stebėtų ir sureguliuotų trauką. To darbo, kuris užtruko pusantrų metų, rezultatas yra intuityvi sistema, kuri veikia kaip įprastas motociklas ir automatiškai stabilizuoja įrenginį skrydžio metu. Jis gali pakilti ir nusileisti vertikaliai nuo daugumos paviršių maždaug tame erdvės plote, kurį užims automobilis ir gali būti užprogramuotas skristi savarankiškai (be piloto).

      „Per dvejus metus galėtume paruošti itin lengvą versiją (kuriai nereikia piloto licencijos), o per šešis mėnesius - eksperimentinę įrenginio versiją“, - sakė „Jetpack Aviation“ generalinis direktorius Davidas Maymanas. „Ypač lengvo svorio versijos greitis būtų apribotas iki 60 mylių per valandą ir tokio skrydžio trukmė būtų 15 minučių. Skristi su eksperimentine gaminio versija reikės pagrindinės piloto licencijos. Šios versijos greitis būtų maždaug 250 mylių per valandą, o skrydžio trukmė - apie 35 minutes.

      Nors pradiniame projekte buvo numatytos keturios turbinos, galutiniame produkte bus aštuonios, po dvi kiekviename motociklo kampe, kad būtų užtikrintas saugumas. Jie taip pat suteiks įspūdingą galią. Leistinas svoris bus maždaug iki 136 kg. Būtent tuo ir išskirs „Speeder“ iš kitų gaminių. Oro cilindrai taip pat turės rankinius valdiklius, 12 colių navigacijos ekraną ir radijo sistemą.

      Atnaujinta „Speeder 2.0“ prototipo versija šią vasarą ir rudenį bus intensyviau išbandyta prieš baigiant gaminti šį produktą. Tikimasi, kad bandymai prasidės 2022 m. pradžioje. Visiems savo planuojamiems veiksmams, įskaitant būsimus bandymus, „Jetpack“ sudarė sandorį su „Prometheus Fuels, Inc.“, siekdama naudoti tos bendrovės resursus ir įrangą.

      Ateityje taip pat bus sukurtos komercinio pobūdžio versijos, skirtos karinėms ir viešojo saugumo organizacijoms. Planuojama, kad tokios transporto priemonės turės nuimamus sparnus, skirtus didesniam atstumui įveikti, taip pat priešgaisrinę įrangą, medicinos ir pirmosios pagalbos paketą bei įrangą, kuri padės gelbėti sužeistus žmones.

      Kompanija nurodo, kad pradinė šios transporto priemonės kaina bus apie 381 000 USD. Įmonė jau pradėjo priimti išankstinius užsakymus.

      Skaityti komentarus