°C
   2022 11 29 Antradienis

   Pamatykite išmanųjį robotą šunį ir apžiūrėkite senovės Italijos miesto gatves

   Nuotrauka: Inceptive Mind nuotr.

   2022-04-01 09:00:00

   JAV įsikūrusios bendrovės „Boston Dynamics“ sukurtas robotas-šuo „Spot“ kuria įspūdingą karjerą. Energingas keturkojis per pastaruosius porą metų tapo nepakeičiamu pagalbininku statybose ir patikrinimų misijose. Neseniai šuo-robotas prisijungė prie Niujorko ugniagesių departamento, kad nuotoliniu būdu rinktų svarbią informaciją kritinių įvykių metu, o ugniagesiai galėtų saugiai ir efektyviai reaguoti.

   Šiuo metu jis ruošiasi stebėjimo operacijoms Pompėjos archeologiniame parke, Italijoje, siekdamas apsaugoti šią vietą. Robotas patruliuos senovinio Italijos miesto gatvėmis, tuneliuose naktimis arba kai vieta uždaryta turistams, tiesiogiai transliuodamas iš įvykio vietos nuotoliu dirbantiems pareigūnams.

   „Spot“ robotas naudos savo pažangias kameras ir jutiklius, kad tyrinėtų sunkiai pasiekiamas Pompėjos struktūras. Tai padės stebėti pastatus, stebėti nelegalius relikvijų medžiotojus ir teikti tiesioginius duomenis nuotoliu dirbantiems pareigūnams. Be to, jis apžiūrės sunkiai pasiekiamas ir žmonėms pernelyg pavojingas vietas. Tai padės surinkti ir įrašyti duomenis, naudingus planuojant intervencijas, siekiant išspręsti saugos ir konstrukcines problemas.

   Keturkojis robotas pirmą kartą buvo pristatytas 2016 m., tačiau buvo kuriamas daugelį metų, o 2020 m. birželį šis projektas buvo įgyvendintas už milžinišką sumą  - 75 000 JAV dolerių. Jis gali judriai ir autonomiškai veikti įvairių tipų reljefe, taip sudarydamas sąlygas automatizuoti įprastus patikrinimus ir saugiai rinkti duomenis. Kadangi robotas buvo sukurtas naudojantis pažangiausia įranga, jis gali stebėti aplinką, išvengti kliūčių, lipti laiptais, aptikti pavojingas medžiagas. Jis vienodai efektyvus tiek patalpoje, tiek lauke, nesvarbu dieną ar naktį. Dėl visų šių galimybių robotas yra tinkamas pasirinkimas apžiūrėti senovinio Italijos miesto gatves ir tunelius.

   Pompėjos archeologinio parko atstovai nori išbandyti šių robotų panaudojimą požeminiuose tuneliuose, kurie buvo iškasti nelegalių ekskavatorių bei kurie atrandami Pompėjos apylinkėse.

   Skaityti komentarus