°C
   2022 06 26 Sekmadienis

   Mokslininkai išrado kamerą, kuria galima pamatyti beveik viską

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2021-11-29 17:00:00

   Holografinė kamera


   Šiaurės vakarų universiteto inžinieriai sukūrė itin galingą kamerą, kurios pagalba galima matyti kietus ir nepermatomus objektus, tokius kaip rūkas, kampai ir net žmogaus raumenys bei kaulai. Kalbant apie šį prietaisą, galima manyti, kad jis yra iš mokslinės fantastikos.

   Kamera remiasi šviesos fiksavimo sistema, vadinama „sintetine bangos ilgio holografija“, teigiama vietos žiniasklaidos pranešime spaudai. Jis veikia išsklaidydamas lazerio šviesą ant nepermatomų objektų, tada ji grąžinama atgal į kamerą, kur dirbtinis intelektas atkuria signalus, kad parodytų paslėptą objektą.   Plačios perspektyvos

   Mokslininkų išvadų dokumentas buvo paskelbtas vietiniame žurnale. Kadangi holografijos metodas leidžia mokslininkams pamatyti greitai judančius objektus, pavyzdžiui, automobilius, važiuojančius posūkiuose, ar net širdies plakimą per žmogaus krūtinę, jis galėtų būti naudojamas automobilių ankstyvojo įspėjimo navigacijos sistemose arba neinvaziniam medicininiam vaizdavimui.

   „Mūsų technologija atvers naujas vaizdo gavimo galimybes“, – pranešime teigė McCormick inžinerijos mokyklos docentas ir pagrindinis tyrimo autorius Florianas Willomitzeris. Jis pridūrė, kad fotoaparato metodas „gali būti taikomas radijo bangoms kosmoso tyrinėjimams arba povandeniniam akustiniam vaizdavimui“.

   Ši technologija vis dar yra kūrimo stadijoje. Tačiau ankstyvieji rezultatai išties daug žadantys ir gali padėti išvengti automobilių avarijų ateityje, nes savarankiškai vairuojančios transporto priemonės tampa vis labiau aktualesnės vartotojams.

   „Šį prietaisą galima pritaikyti daugelyje sričių“, – sakė Willomitzeris.

   Skaityti komentarus

   kEMlzpAX 2021 27 12 11:57

   555

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai