°C
   2021 01 21 Ketvirtadienis

   Elono Musko dirbtinio intelekto projektas sulaukė $1 mlrd. investicijų iš „Microsoft”

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-11-13 08:00:00

   „Microsoft“ investavo milijardą dolerių į Elon Musk įkurtą dirbtinio intelekto projektą, kurio tikslas - imituoti žmogaus smegenis, pasitelkiant kompiuterius.

   „OpenAI“ teigė, kad investicija bus panaudota kurti dirbtinį bendrąjį intelektą (AGI), kuris galėtų konkuruoti ir pranokti žmonių pažintines galimybes.

   „AGI sukūrimas būtų svarbiausias technologinis atradimas žmonijos istorijoje, turintis potencialą formuoti žmonijos ateitį“, - teigė „OpenAI“ generalinis direktorius Samas Altmanas.

   „Mūsų misija yra užtikrinti, kad AGI technologija būtų naudinga visai žmonijai, ir mes bendradarbiaujame su„ Microsoft “kurdami superkompiuterį, kuris būtų AGI pagrindu“.

   Dvi firmos kartu kurs AI superkompiuterių technologijas, kurias „OpenAI“ planuoja parduoti per „Microsoft“ bei „Microsoft Azure“. 

   „OpenAI“ buvo įkurta 2015 m., siekiant plėtoti AGI, galinčią išmokti ir įvaldyti kelis dalykus, o ne tik paprastus šiuolaikinio dirbtinio intelekto gebėjimus.

   Šis stratuolis jau praėjo nemažai AI etapų. Jis ypač gerai pasirodė žaisdamas „Dota 2“ prieš geriausius pasaulio žaidėjus. Manoma, kad ši technologija vieną dieną gali padėti spręsti klimato pokyčius ir kitus svarbius planetos klausimus.

   „AGI, sprendžiant problemą, galėtų pamatyti ryšius tarp dalykų, kurių nepastebėjo nė vienas žmogus“, - rašė „OpenAI“ techninės priežiūros vadovas Gregas Brockmanas tinklaraščio įraše, kuriame paskelbė apie investiciją.

   „Mes norime, kad AGI dirbtų su žmonėmis ir padėtų spręstų šiuo metu neišsprendžiamas daugialypes problemas, įskaitant globalius iššūkius, tokius kaip klimato kaita, prieinamos ir aukštos kokybės sveikatos priežiūros paslaugos bei individualizuotas ugdymas.“

   „OpenAI“ taip pat teigia, kad jų sukurta technologija kiekvienam  suteiks ekonominę laisvę vykdyti viską, kas, jų manymu, labiausiai jiems tinka, taip pat atsiras „naujų galimybių, kurios šiandien neįsivaizduojamos“.

   Nuo tada, kai prieš trejus metus buvo įkurta „OpenAI“, E. Musk pasitraukė iš AI startuolio projekto, tačiau nenustojo kalbėti apie dirbtinio intelekto keliamą pavojų žmonijai, teigdamas, kad jo plėtra kelia didesnę riziką nei branduoliniai ginklai.

   2017 metais „SpaceX“ ir „Tesla“ generalinis direktorius prisijungė prie „Microsoft“ tyrėjų ir pasirašė atvirą laišką, kuriame išdėstė principus, užtikrinančius žmonijai naudingų AI plėtrą.

   „Negalime numatyti, ką galime pasiekti, kai šio intelekto galimybės yra neapsakomai didelės, tačiau ligų ir skurdo likvidavimas nėra neįmanomas“, - teigiama laiške.

   „Dėl didelio AI potencialo svarbu ištirti, kaip teisingai panaudoti jo pranašumus ir išvengti galimų spąstų“.

   Skaityti komentarus