°C
      2024 03 28 Ketvirtadienis

      Elonas Muskas: Štai ateina naujos kartos robotas „Optimus“

      Nuotrauka: technocracy.news nuotr.

      2022-09-22 10:00:00

      Technokratas Elonas Muskas jau sutrikdė automobilių, kosminių kelionių, ryšių („Starlink“), dabar ir robotikos pasaulį. Ar jau atėjo humanoidinių robotų amžius? Ar jie pagerins, ar pablogins žmogaus būklę, jo gyvenimą žemėje? Vienas dalykas aiškus: ateityje jie gali išstumti milijonus darbuotojų į gatves.

      „Tesla“ generalinis direktorius E. Muskas prieš ketverius metus elektromobilių gamintoją nusiuntė į „gamybos pragarą“, pasikliaudamas gamykliniais robotais, sakydamas, kad žmonės tam tikrus darbus atlieka geriau. Laikai pasikeitė

      Dabar E. Musko bendrovė plėtoja ambicingus planus savo gamyklose dislokuoti tūkstančius robotų humanoidų, žinomų kaip „Tesla Bot“ arba „Optimus“, ir galiausiai jų skaičius išplės iki milijonų visame pasaulyje, rodo darbo skelbimai. „Tesla“ rengia vis daugiau vidinių susitikimų dėl robotų, sakė su šiuo klausimu susipažinęs asmuo.

      E. Muskas TED pokalbių metu teigė, kad robotai gali būti naudojami namuose: gaminti vakarienę, pjauti veją, prižiūrėti pagyvenusius žmones ir netgi tapti jų „bičiuliu“.

      Anot E. Musko, kuris dabar reklamuoja naują įmonės viziją, neapsiribojančią savaeigių elektrinių transporto priemonių kūrimu, galiausiai robotų verslas gali būti vertas daugiau nei „Tesla“ automobilių pajamos.

      Rugsėjo 30 d. vyksiančioje „Dirbtinio intelekto dienoje“ E. Muskas sakė, kad „Tesla“ pristatys savo projekto „Optimus“ prototipą, - tai aliuzija į galingą ir geranorišką „Transformerių“ serijos „Autobots“ lyderį. Pasak jo, jo gamyba galėtų prasidėti kitais metais.

      „Tesla“ skeptiškai vertina galimybę parodyti technologinę pažangą, kuri pateisintų „bendrosios paskirties“ robotų išlaidas gamyklose, namuose ir kitur, teigia „Reuters“ kalbinti robotikos ekspertai, investuotojai ir analitikai.

      „Tesla“ savo automobilių gamyboje jau naudoja šimtus robotų, skirtų specifiniams darbams atlikti. Humanoidinius robotus dešimtmečius kūrė „Honda“ ir „Hyundai“. Kaip ir savarankiškai važiuojantys automobiliai, robotai turi problemų dėl nenuspėjamų situacijų.

      „Savavaldžiai automobiliai iš tikrųjų nebuvo tokie paprasti sukurti, kaip kas nors manė. Tam tikru mastu taip yra ir su humanoidiniais robotais“, – „Reuters“ sakė NASA „Dexterous Robotics“ komandos vadovas Shaunas Azimi.

      2019 m. vykusiame „Autonomijos“ renginyje E. Muskas pažadėjo iki 2020 m. pagaminti 1 milijoną robotaksi, tačiau tokio automobilio dar nepristatė.

      Pasak ekspertų, E. Musko robotai gali pademonstruoti dideles galimybes kokiame nors renginyje, tačiau nežinia, kaip bus realybėje. Kad pasisektų, „Tesla“ turės parodyti robotus, atliekančius daugybę nenumatytų veiksmų, sakė Nancy Cooke, Arizonos valstijos universiteto žmogaus sistemų inžinerijos profesorė. Toks įrodymas galėtų pabranginti „Tesla“ akcijas, kurios sumažėjo 25%, palyginti su 2021 m. „Jei jis tiesiog priverčia robotą vaikščioti arba šokti, tai jau padaryta. Tai nėra taip įspūdinga“, – sakė ji.

      „Tesla“ neatsakė į „Reuters“ prašymą pakomentuoti situaciją dėl „Optimus“, tačiau E. Muskas anksčiau įrodė, kad skeptikai klydo, kai jis sukūrė elektromobilių rinką ir raketų kompaniją „SpaceX“, nors kai kurių produktų pristatymas vėlavo.

      Šaltinis

      Skaityti komentarus