°C
      2024 03 29 Penktadienis

      Elon‘o Musk‘o kompanija „Neuralink“ paskelbė vaizdo įrašą, kuriame beždžionė mintimis „žaidžia“ vaizdo žaidimus

      Nuotrauka: sciencefellow.com nuotr.

      2021-04-14 09:00:00

      Elonas Muskas pasauliui pristatė naujausią savo sukurtą produktą.

      E. Musko įkurta kompanija „Neuralink“, kuri kuria dirbtinio intelekto valdomas mikroschemas žmonių smegenims, ketvirtadienį paskelbė vaizdo įrašą, kuriame rodoma makaka. Pasitelkus šią technologiją, ji žaidžia vaizdo žaidimus „Pong“.

      E. Muskas jau anksčiau yra kalbėjęs apie „Neuralink“ bandymus su primatais, tačiau tai yra pirmas kartas, kai bendrovė juos pademonstravo viešai. 2019 m. pristatymo metu E. Musk‘as sakė, kad bendrovė leido beždžionei „valdyti kompiuterį savo smegenimis“.

      2020 m. rugpjūčio mėn. įmonė tiesiogiai demonstravo kiaulės, vardu Gertrude gebėjimus, naudojantis technologijomis.


      „Neuralink“ ataskaitoje teigiama, kad beždžionei, vardu Pager, prieš šešias savaites smegenyse buvo implantuotas lustas. Vaizdo įraše beždžionei buvo duota vairo svirtelė, prijungta prie vaizdo žaidimo, kuriame ji turi perkelti vaizdo žymeklį į spalvotą kvadratą. Kai ji sėkmingai perkelia žymeklį, kaip paskatinimą gauna bananų kokteilio.

      Kol Pager naudoja vairo svirtelę, „Neuralink“ lustas įrašo jos smegenų veiklą ir siunčia infomaciją atgal į kompiuterį tam, kad išanalizuoti, ką daro jos smegenys tuo metu, kai beždžionė judina ranką. Tada vairo svirtelė yra atjungiama nuo prietaiso, tačiau beždžionė ir toliau valdo žaidimą, tokiu būdu smegenų signalus toliau perduoda „Neuralink“ lustai.

      Teoriškai ta pati technologija galėtų būti naudojama žmonėms tam, kad jie galėtų naudotis dirbtinėmis galūnėmis, pasitelkus „Neuralink“ smegenų implantą. Ketvirtadienį socialiniame tinkle „Twitter“ E. Muskas paskelbė, kad tai bus pirmasis „Neuralink“ produktas, kuris leis žmonėms, turintiems paralyžių, valdyti išmanųjį telefoną.

      Neurologijos mokslų ekspertas Andrew Jackson, Niukaslio universiteto profesorius teigė, kad bandymai su primatais žaidžiant vaizdo žaidimus ir mėginant tirti jų neuronus nėra naujiena - 2002 m. buvo atliktos panašios demonstracijos, tačiau jis teigė, kad tai yra geras būdas išmėginti naująsias technologijas.

      „Išradus naują teleskopą, prasminga pirmiausia jį išbandyti toje srityje, kuri yra patikima“, - sakė jis. "Taigi jie šiuo atveju eina labai protingu keliu, kad patvirtintų savo įrenginio veikimą. Esu tikras, kad šis prietaisas ateityje prisidės prie naujų mokslo atradimų (ypač jei jis taps plačiai prieinami mokslininkams), taip pat pagerins esamų neuroninių sąsajų technologijų naudojimą paralyžių turintiems žmonėms “.

      Jackson pridūrė, kad prietaiso inžinerija ir gebėjimas nenaudojant laidų implantuoti į Pager kaukolę lustą, yra išties reikšmingas žingsnis į priekį.

      „Tai neabejotinai yra nauja ir novatoriška, kad per odą nepatenka jokie laidai, o smegenų signalai siunčiami belaidžiu ryšiu“, - sakė Jackson. "Mano nuomone, tai yra pažanga ir svarbu tiek gerinant žmonių saugumą (laidai per odą yra galimas infekcijos kelias), tiek kaip būdas pagerinti gyvūnų, kurie yra naudojami neuromokslų tyrimuose, gerovę. „Neuralink“ komanda tikrai puikiai pasidarbavo šioje srityje“.

      Londono imperatoriškojo koledžo bioinžinerijos tyrėja Rylie Green taip pat gyrė tai, jog beždžionei išties praktiškai nebuvo sukelta diskomforto. „Geriausia tai, ką matau iš to vaizdo įrašo, kad makaka gali laisvai juda“, - sakė ji. "Sakyčiau, tai tikrai didelis žingsnis pirmyn - ne tik novatoriškas, bet ir atnešantis daug naudos."


      Skaityti komentarus