°C
      2024 03 28 Ketvirtadienis

      Žvilgsnis į Bangladešo drabužių siuvimo fabriką: iš čia atkeliauja jūsų rūbai

      Nuotrauka: The Day nuotr.

      2019-09-24 08:00:00

      Žemiau galėsite peržiūrėti vaizdo įrašą ir iš arčiau pamatyti, kokiomis sąlygomis Bangladešo fabrikuose dirba vaikai. Šie vaikai per mėnesį uždirba vos 40 JAV dolerių, dirbdami 12 valandų per dieną. 

      Įvairių korporacijų atstovai, ypač Šiaurės Amerikos, dažnai keliauja į skurdžias šalis ir ieško pigios darbo jėgos tam, kad pelnas būtų kuo didesnis. Tai kvaila,, šios korporacijos lengvai galėtų teikti darbą tik suaugusiems, mokėti padorų atlyginimą ir suteikti patogią darbo vietą. Tad kyla klausimas, ar tikrai šių kompanijų siekis tėra uždirbti daugiau, galbūt jie siekia išnaudoti vaikus tam, kad tos pačios korporacijos galėtų juos gelbėti? 

      Rūbų korporacijos, kurios pasitelkia vaikus kaip darbo įrankį, kasmet uždirba milijardus. Tai liečia ne tik rūbus. Tai liečia viską. Kiek anksčiau paaiškėjo, kad Kinijos “Apple” fabrike darbuotojai uždirba 1 JAV dolerį per valandą, gamindami “iPhone” ir “iPad” vakarų rinkai. Jie net turi ištempę tinklus, saugančius nuo savižudybių, nes žmonės ėmė šokinėti per langus. 

      Ar jūs vis tiek manote, kad šios korporacijos neturi pakankamai lėšų mokėti adekvatų atlygį, suteikti normalią darbo vietą ir nebedarbinti vaikų? Ar jūs manote, kad tai proga vaikams užsidirbti ir padėti šeimai finansiškai? Sunku į tokią situaciją žiūrėti iš šios perspektyvos, kai visiems aišku, kad taip vykti neturėtų. 

      Jei seksite pinigus, greitai pamatysite, kas visą tai valdo. Korporacijos dažnai įgauna didesnę galią nei valdžia, todėl diktuoja įstatymus. Mūsų visą sistemą ir gyvenimo būdą privalu kuo greičiau keisti, jei norime, kad pasaulis pasikeistų. Vadovaujantis požiūriu “ar aš kažką pakeisiu” toli nenužengsime. Visuomet yra būdas padėti. Pirmiausia, galime atsisakyti nereikalingos rūbų pirkimo manijos. Nešiokite tuos, kuriuos turite, kiek įmanoma ilgiau. Jūs taip pat galite pirkti rūbus, kurie buvo pagaminti etiškomis sąlygomis. 

      Daugelis vaikų, dirbančių drabužių fabrikuose, yra iš be galo neturtingų šeimų, tad daugelis jų džiaugiasi galėdami dirbti ir padėti šeimai. Realybė, kai vaikas yra dėkingas, jog gali dirbti siaubingomis sąlygomis, verčia susimąstyti. Juk to pateisinti tiesiog neįmanoma. 

      Sunku patikėti, kad sportininkai, muzikantai bei kitos žvaigždės remia tokias korporacijas kaip “Nike”. Jie pamato siūlomą sumą pinigų už bendradarbiavimą ir nė nesusimąstę parduoda sielą. Kompanijos išgali mokėti milijonus dolerių žinomiems veidams, tačiau jie negali įrengti tinkamų darbo vietų savo darbuotojams ir samdyti suaugusiuosius, o ne vaikus. Tuo paprasčiausiai sunku patikėti, todėl kyla mintis, kad korporacijos turi nešvarių motyvų. 

      “Toronto Star” reporterė Raveena Aulakh po priedanga įsidarbino Bangladešo rūbų siuvimo  fabrike, kad susipažintų su darbo sąlygomis. Svarbu nepamiršti, kad visuose fabrikuose tokio darbo sąlygos yra be galo neetiškos, tačiau jos svyruoja nuo blogų iki neįsivaizduojamai prastų. 

      Skaityti komentarus