°C
      2024 03 28 Ketvirtadienis

      Simona Bružaitė: Moteriškumas

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      Autorius: Simona Bružaitė
      2020-03-08 11:00:00

      Kas gi tas Moteriškumas? Apibrėžimų ir sąvokų gali būti daug ir įvairių, tačiau aš tai pavadinčiau, kaip moters gebėjimą tiek vidumi, tiek išore spinduliuoti gerą nuotaiką, gebėti gražiai atrodyti, pozityvių emocijų lydimai rūpintis tiek savimi, tiek kitais ir... tiesiog mėgautis gyvenimu!

      Išraiškingos, spindinčios akys, gražūs prižiūrėti plaukai, dailus manikiūras, tvarkingi rūbai... Į sąvoką „moteriškumas“ telpa tikrai daug. Visko į jį tikrai nesutalpint. Kita vertus, kas vienam atrodo super moteriška ir žavu, kitam gali tepasirodyti itin banalu, pernelyg paprasta ar net vaikiška. Kad ir suknelė. Jei ji dera, moteris atrodo stilinga, madinga, o ir pasitikėjimas savimi tampa nebesvetimas. Tačiau jei moteris vos ne vos įsispraudžia į savo ne pirmos jaunystės suknutę, norėdama įrodyti, kad joks paaulio laikas jai ir jos grožiui nepavaldus, - gali atrodyti vaikiškai, ar netgi juokingai... Tad labai svarbu išvesti tą plonytę „tinkamumo/deramumo paralelę, kas yra kas – tinka ar netinka šiai figūrai, šiam mados sezonui, šiam laikmečiui.


      Žinoma, moteriškumą veikia/lemia ir tam tikra gyvenamoji aplinka, supančių žmonių erudicija ir išsilavinimas, vyraujanti šalies/tautos kultūra... O prisitaikyti būtent dabartiniame laikmetyje yra sunku, bet viskas, kai stipriai stipriai norima,  – įmanoma!  

      Niekas neužginčys fakto, kad moteris pirmiausia turi būti ir jaustis laiminga. Tik tuomet ji gebės atrodyti taip, kaip nori ir ją visi priims kaip Asmenybę. O jei ta Asmenybė dar ir įdomi kaip žmogus, tuomet belieka į tokias Asmenybes lygiuotis ir imti iš jų pavyzdį. Šiukštu - ne aklai kopijuoti, bet ieškoti savęs ir atrasti save, Savąjį Aš. Kopijuodamas kitą gali labai „prašauti“, net kas tinka vienam žmogui, nebūtinai tiks ir kitam. Ir va tada jau galima atrodyti nederamai ar net... vulgariai.


      Paties moteriškumo paieškos skatina domėtis, gilintis, suprasti, analizuoti, kas BŪTENT „įeina“ į moteriškumo sąvoką. Gal, pirmiausia, - savitumas, originalumas, išskirtinumas?.. Bandant žengti ta, minėta plonyte tinkamumo paralele, galima teigti, kad moteriškumas tolygus savęs identiteto paieškoms – kokia aš moteris, kokios mano vertybės, kas yra mano gyvenimo siekiamybė, tikslai ir darbai. Kaip visame tame išreikšti save, savo ypatumus, kaip atrasti tikrąją save?.. Moteriška moteris – laiminga moteris, nes ji nesigėdija ir nesibodi būti tokia, kokia yra. Taip, ji stengiasi, taip, ji siekia. Siekia ir pasiekia! Svarbiausia – neišsižadėti to savojo moteriškumo. Būti savimi. Daryti tai, ką mėgsti, ir mėgti tai, ką darai!

      Skaityti komentarus