°C
   2020 04 07 Antradienis

   Organinės laidojimo kapsulės kūnus paverčia medžiais

   Nuotrauka: setting mind nuotr.

   2020-01-17 08:00:00

   Kai kalba pasisuka apie laidotuves, visi, visų pirma, pagalvoja apie liūdesį, karstus, antkapius ir kapavietes. Visiškai normalu šiuos dalykus sieti su mirtimi ir laidotuvėmis. Tačiau kompanija „Capsula Mundi“ siūlo kiek kitokį laidojimo metodą, kuris mirusįjį paverčia medžiu.

   Kokia to paslaptis?

   Šis procesas yra gana paprastas ir yra susijęs su natūraliu medžio gyvenimo ciklu. Kūnas yra patalpinamas į vieną iš „Capsula Mundi“ specialiai pagamintų kokonų, kuris atliks sėklos vaidmenį. Kokonas tuomet yra užkasamas po žeme, o ant jo viršaus pasodinamas medelis. Kadangi kapsulės yra gaminamos iš bio plastiko, jos, būdamos po žeme, visiškai suyra. Kūnas, esantis viduje, irgi pradeda irti ir tampa maistinėmis medžiagomis, kurias vėliau absorbuoja medžio šaknys.  


   Ši idėja suteikia galimybę palaidotiems artimiesiems gyventi amžinai kaip dalelė medžio. Tai taip pat kapines paverstų kur kas malonesne vietą. Vietoje nesibaigiančių antkapių eilių tai būtų atminimo miškas, kur draugai ir šeimos gali apsilankyti, rūpintis medžiais ir leisti laiką su prarastais artimaisiais.


   Laidotuvių procesas

   Kokonas, kuris pakeičia tradicinį karstą, yra visiškai organinis, todėl medis gali augti laisvai. Tam kad medis vešėtų, žmogaus kūnas virsta maistinėmis medžiagomis. Tai gali skambėti gana keistai, tačiau tai visiškai natūralus procesas. Kūnai tūrėtų būti patalpinami į kapsulę prieš arba jau praėjus rigor mortis (raumenų sustingimui), kuris sumažina lankstumą.


   Po to, kai kūnas yra patalpinamas į kokoną embriono pozoje, medžio sėkla arba pats medis yra pasodinamas virš kapsulės. Medžio rūšis priklausys nuo to, kokią prieš mirtį pasirinko mirusysis. Kaip ir renkantis karstą, taip ir čia yra daug pasirinkimų, tačiau jie kur kas organiškesni.

   Suyrančios urnos

   Nors ši idėja plinta gana greitai, tačiau yra keli dalykai, kuriuos reikia patobulinti, kad šis laidojimo metodas galėtų pilnai funkcionuoti. Kol kas „Capsula Mundi“ siūlo suyrančias urnas, kurios veikia labai panašiai kaip kokonai, tačiau yra skirtos kremuotų žmonių pelenams.

   Visai kaip kapsulės, urnos, kartu su mirusiuoju, yra užkasamos po žeme, o medis pasodinamas virš jos. Bėgant laikui, urna suyra ir medis gali absorbuoti visas maistines medžiagas, kurios kažkada priklausė žmogui, o dabar gali pasitarnauti kitai gyvybės formai.

   Argi tai nenuostabi idėja? Po mirties tapti medžiu ir taip padėti planetai? 

   Argi tai nenuostabi idėja? Po mirties tapti medžiu ir taip padėti planetai? 

   Skaityti komentarus