°C
   2021 05 11 Antradienis

   Kas svarbiau: puodelis ar kava, kurią iš jo geriame?

   Nuotrauka: Pixabay.com nuotr.

   2021-04-19 19:00:00

   Sakmė apie gyvenimą ir jo tiesą:

   Grupė prestižinio universiteto absolventų, padariusių nepaprastą karjerą, atvyko aplankyti savo senojo profesoriaus. Vizito metu ėmė kalbėti apie darbą: absolventai skundėsi daugybe sunkumų ir gyvenimo problemų.

   Pasiūlęs svečiams kavos, profesorius nuėjo į virtuvę ir grįžo su kavinuku ir padėklu, pilnu įvairių puodelių: porceliano, stiklo, plastiko, krištolo. Vieni buvo paprasti, kiti brangūs.

   Kai buvę studentai išsidalino puodelius, profesorius pasakė:

   - Atkreipkite dėmesį, kad visi gražūs puodeliai buvo paimti, o paprasti ir pigūs liko. Ir nors yra normalu, kad norite sau tik geriausio, tai ir yra jūsų problemų ir streso šaltinis. Supraskite, kad pats puodelis nedaro kavos geresne ar blogesne. Dažniausiai jis tiesiog brangesnis, tačiau kartais net slepia tai, ką mes geriame. Iš tikrųjų viskas, ko norėjote, buvo tik kava, o ne puodelis. Bet jūs sąmoningai išsirinkote geriausias puodelius ir dar apžiūrėjote, kas kokį puodelį gavo.

   Dabar pagalvokite: gyvenimas yra kava, o darbas, pinigai, statusas, pasiekimai yra puodeliai. Jie tėra gyvenimo įrankiai. Tai, kokį puodelį mes turime, nenustato ir nepakeičia mūsų gyvenimo kokybės. Kartais, susikoncentravę tik į puodelį, pamirštame mėgautis pačios kavos skoniu.

   Laimingiausi žmonės yra ne tie, kurie turi geriausią, bet tie, kurie iš to, ką turi, pasiima geriausią.

   Skaityti komentarus