°C
      2024 04 20 Šeštadienis

      18 psichologijos dėsnių, kurių taikymas pakeis jūsų gyvenimą

      Nuotrauka: Pixabay.com nuotr.

      2021-11-07 19:00:00

      Šie psichologiniai dėsniai padės ne tik geriau suprasti, kodėl žmonės kasdien kartoja tas pačias kvailystes ir klaidas, bet ir patiems tapti geresniais ir racionalesniais.

      Tuštumos dėsnis. Jei jums reikia naujų batų, išmeskite senus. Jei jums reikia naujų drabužių, išvalykite savo spintą. Norėdami, kad į jūsų gyvenimą ateitų nauji dalykai, atsisakykite pasenusių ir atgyvenusių stereotipų. Jokia vieta ilgai tuščia nebūna. 

      Kaitos dėsnis. Būkite pasirengę paleisti tai, ką turite, kad gautumėte tai, ko trokštate.

      Praradimų dėsnis. Pamenate, kas buvo parašyta ant karaliaus Saliamono žiedo? „Tai praeis“, o vidinėje pusėje – „... ir tai praeis“. Viskas praeina: ir gera, ir bloga. Tačiau jūsų darbas yra sutelkti dėmesį į gėrį ir nepaisyti blogo. Klaidų nedaro tik tie, kurie nieko nedaro. O jūs darote! Tai reiškia, kad klaidos yra neišvengiamos. Žmonės mokosi iš klaidų. Beje, tik iš savų. Kartais atrodo, kad kažkas gali nutikti kitiems, bet ne mums. Tačiau ima ir atsitinka. Ir ką? Padarote išvadas, susitaikote, verčiate naują savo gyvenimo puslapį ir gyvenate toliau.

      Dėsnis „geriau nepersūdyti nei per daug druskos įdėti“. Šis dėsnis galioja viskam. Geriau nebaigti valgyti, nei persivalgyti. Geriau baigti savo pasirodymą nelaukiant, kol visi užmiega. Geriau kalbėti mažiau, nei pasakyti per daug. 



      Bandos dėsnis. Žmonės yra kolektyvinės asmenybės. Žinoma, yra ir atsiskyrėlių, ir vienuolių, bet ne apie juos kalbame. 15 tonų du arkliai gali pajudinti iš vietos, o vienas ir 3 tonų nepatemps. Ieškokite partnerio, poros, sielos draugo, kurkite šeimas, komandas ir paramos grupes. Laikykitės kartu, gyvenkite pagal tas pačias idėjas ir tada rezultatas bus efektyvesnis.

      Laiko ir datų dėsnis. Rytojus neegzistuoja!!! Rytojus niekada neateina, bet konkreti data, pavyzdžiui rugsėjo 5 ar gruodžio 21 d. – taip. Nesakykite „pradėsiu rytoj“, o pažiūrėkite į kalendorių ir nurodykite konkrečią datą. Taip jūsų noras ką nors pradėti taps realybe, antraip jis bus įstrigęs iki kito „rytojaus“.

      Saikingo jėgų naudojimo dėsnis. Negalite išspausti iš savęs to, ko ten nėra, pavyzdžiui, jėgų. Jei 40 kartų atlikote po 10 atsispaudimo nuo suoliuko serijų, tai yra labai daug! Norite padaryti dar daugiau? Neverskite savęs, jūsų kūnas to nepajėgs. Žinoma, yra daug praktikų, kurios aktyvina jėgų atsargas, įveda į hipnozę ar transą, ir jūs galėsite pranokti pats save. Bet kam to reikia? Čia kalbame apie įprastą gyvenimą ir jūsų standartinius įgūdžius. Negraužkite savęs už tai, kad nustatėte kartelę ir jos neperšokote. Tai tiesiog nėra jūsų standartas. Jūsų kūnas vis dar turi gaminti pieno rūgštį, tada paskirstyti ją per kraują ir sustiprinti raumenų masę. Būtina ne tik įtemptai treniruotis, bet ir skirti laiko poilsiui, jėgų atstatymui. Beje, su smegenimis yra tas pats. Duokite joms pailsėti ir neverskite dirbti kiaurą parą, kai jos perkrautos informacija ir pavargę. Naktį smegenys pailsės ir ryte sugeneruos reikiamą atsakymą.

      Neidealumo dėsnis. Idealų nėra! Jūs taip pat ne idealus. Nustokite iki sterilumo šviesti savo namus, išjunkite pirmūno kompleksą, nebarkite savęs už klaidas. Jūsų veidas yra asimetriškas, kaip ir jūsų ausys, krūtinė ir kitos kūno dalys. Ne idealumas daro jį patrauklų. Kadaise mokslininkai atliko eksperimentą. Jie apklausė šimtą vyrų apie moterų grožį. Kiekvienas nurodė, kuri kūno dalis patrauklesnė, o rinkosi jie iš gražiausių planetos moterų. Duomenys buvo apibendrinti ir Photoshop pagalba sukurtas idealios moters atvaizdas. Mokslininkė įtraukė jos nuotrauką tarp gražuolių ir paprašė kitų šimto vyrų išrinkti gražiausią. Ir ką jūs galvojate? Beveik niekas nepasirinko idealiosios!

      Pasirinkimo dėsnis. Jei esate sėkminga verslininkė ir darbe praleidžiate 24 valandas per parą, tuomet a priori negalite būti nuostabia žmona ir išskirtine mama. Kažką reikia paaukoti. Matematikos profesorius gali būti niekam tikęs dailininkas. Puikus chirurgas gali būti nevykęs dainininkas. Garsi balerina gali būti bloga kulinarė. Jei kažkur žmogus yra sėkmingas, tikrai bus sričių, kur jie nieko negeba. tai natūralu. Svarbu atsirinkti, kam skirsite jėgas ir kur sieksite sužibėti.

      Socialinės įtakos dėsnis. Kad ir kaip sakytumėte, kad esate nepriklausomi nuo aplinkinių nuomonės ir ji jums nieko nereiškia - tai netiesa. Visuomenė jums daro įtaką ir spraudžia jus į rėmus. Kažkas nusprendė, kad standartas yra 90/60/90, ir jūs nesąmoningai to siekiate. Jei aplinkui visos moterys lieknos, jūs taip pat siekiate tokia būti. Ir nesigilinate į tai, kad gal jūsų kūno prigimtis nėra standartinė. Visuomenė formuoja mus kiekvieną sekundę, norime to ar ne. Žmonės daug dažniau prisitaiko prie tų, kurie juos supa, nei aplinka taikosi prie jų. Tik stiprios asmenybės geba atsilaikyti visuotinai priimtų standartų spaudimui ir išlieka originalios. 

      Minimalumo ir maksimumo dėsnis. Išskirtinės asmenybės, lyderiai, genijai ir tiesiog talentingi žmonės kitų yra arba mylimi, arba nekenčiami. Jokio vidurio santykiuose su jais nebūna - jie per ryškūs, kad liktų nepastebėti ar ignoruojami. Tokie žmonės nepamirštami, kiti apie juos galvoja - kažkas su susižavėjimu, o kažkas su pavydu. Jei jums pasisekė būti ryškios kūrybingos prigimties, nepriimkite asmeniškai, jei kažkas jūsų nemyli. Jei neturite priešų, vadinasi, esate vidutinybė.

      Bendros praeities dėsnis. Kodėl taip mylite savo klasės draugus, klasiokus ir kiemo draugus? Nes jus ir juos sieja bendra laiminga vaikystė, paauglystė ir jaunystė. Kadaise jie pateko į jūsų gyvenimą ir visam laikui liks atmintyje. Kuo vyresnis žmogus, tuo rečiau susitinka naujų draugų. Išimtis - jaunatvišką mąstymą išsaugoję žmonės, kurie geba džiaugtis tuo, kas gyvenime vyksta ir neieško blogumo. Tokie žmonės lengvai užmezga naujas draugystes bet kokiame amžiuje.

      Apsivalymo dėsnis. Ne jūsų žmonės anksčiau ar vėliau dings iš jūsų gyvenimo. Tik patys neskubinkite dalykų. Išsiskyrimas įvyks savaime, palaipsniui, laiku ir, svarbiausia, neskausmingai. Jei prie ko nors prisirišote, bet žinote, kad tai ne jūsų žmogus, neišstumkite jo iš savo gyvenimo. Ateis laikas, ryšys pats nutrūks.

      Vaizduotės dėsnis. Pirmiausia savo vaizduotėje turite pamatyti gerovę. Aprašykite savo idealią dieną ir nesidalinkite tekstu su niekuo kitu, išskyrus tuos, kuriais pasitikite. Laikykite šį aprašymą kur nors po ranka ir laisvu laiku jį vis paskaitykite, kad mintyse įsitvirtintų normas vaizdinys.

      Kūrybiškumo dėsnis. Žmogus gali pasiekti gerovę pasitelkdamas savo mąstymo, intuicijos ir vaizduotės energiją.

      Atpildo ir gavimo įstatymas. Jei kažką aukojate, tai grąžinama dešimteriopai. Kai gaunate įvairias gėrybes, labai svarbu jomis pasidalinti su kitais. Jei turite talentą ir jo nenaudojate, tuomet įžeidžiate savo Dieviškąją esmę. Norėdami gerbti savo sugebėjimus, turite džiaugtis dovanomis ir dalytis jomis su kitais. Jei tai padarysite, į savo gyvenimą pritrauksite daugiau klestėjimo.

      Dešimtinės dėsnis. Visata visada paima dešimtinę. Tai dėkingumo dėsnis – atiduoti 10% visko, ką turite. Niekada nežinote, kaip jums sugrįš paaukota dešimtinė. Tai nebūtinai bus pinigai. Atpildas gali pasireikšti ir kaip susitaikymas su kuo nors, naujos draugystėmis, pasveikimo forma ir pan.

      Atleidimo dėsnis. Jei negalite atleisti žmonėms, negalite priimti viso to gero, kuris jums skirta. Jei jūsų siela alsuoja neapykanta, meilė negali joje rasti vietos. Turite atsikratyti neigiamų jausmų, kurie jus ryja ir persekioja.

      Psichologijoje egzistuoja „Baaderio-Meinhofo fenomenas“ – iškreiptas tikrovės suvokimas, kai žmogus informaciją interpretuoja neobjektyviai, rinkdamas iš aplinkos tik faktus, patvirtinančius jo poziciją. „Viskas yra blogai, o prakiuręs ratas – dar vienas to įrodymas“, – taip mąsto tokios būsenos žmogus. Dažnai „juodoji juosta“ yra ne kas kita, kaip asmeninis pasirinkimas. Susikoncentruokite į gėrį ir gėris ateis į jūsų gyvenimą.

      Skaityti komentarus