°C
   2021 04 13 Antradienis

   Ramūnas Karbauskis: Konservatoriai nori sunaikinti ne tik žmonių pajamas, bet ir demokratiją valstybėje

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: Ramūno Karbauskio Facebook įrašas
   2021-03-04 09:00:00

   Konservatoriai sugrįžo, tik šį kartą jie nori sunaikinti ne tik žmonių pajamas, bet ir demokratiją valstybėje.

   Ašarinės dujos ir plastikinės kulkos prieš protestuotojus Lietuvoje buvo panaudotos 2009 sausio 16 dieną. Vyresni žmonės prisimena, o jaunesniems reikia priminti, kad nurodymą šaudyti į protestuotojus davė tuometinė konservatorių valdžia, kuri protestus dėl konservatorių įvykdytos „naktinės mokesčių reformos“, įstūmusios žmones į neviltį, pavadino riaušėmis.

   Dabartinė situacija primena 2009 metus, nes naujoji liberali koalicija pasirinko žmonių pajamų naikinimo kelią, tik šį kartą nemokėdama tvarkytis ne su ekonomine krize, o su pandemija. Kartu su absurdiška politika nesusitvarkant su COVID-19 paskelbtu karantinu, mes susiduriame su dar vienu valdžios įnoriu – visuomenei primesti liberalias vertybes, kurios didžiajai daliai Lietuvos visuomenės yra visiškai nepriimtinos ir svetimos.

   Naujieji valdantieji, t.y. konservatorių vedlio sostą paveldintis Gabrielius Landsbergis, iškilmingai pristato savo „naują idėją“ – kad kitaminčius „raminti“ turėtų teisėsauga. „<...>nereikia leisti įsibėgėti diskusijai, kad ji taptų pilietiniu karu“ – sako valdančiosios partijos lyderis komentuodamas žiniasklaidai įsisiūbavusias diskusijas dėl Stambulo konvencijos.
   „Įdomus“ nurodymas teisėsaugai, kuri demokratinėje visuomenėje turėtų veikti be politikų nurodinėjimo, jei tikrai mato teisės aktų pažeidimus. O gal tas raginimas naujos politinės kultūros ženklas, kurią žadėjo konservatoriai, tad dabar ir visais kitais klausimais, kur valdantieji sulaukia kritikos ir viešojoje erdvėje ima pralaimėti debatus, bus kviečiama teisėsauga tam, kad jiems nepalanki diskusija tiesiog „neįsibėgėtų“?   Konservatoriai gavo valdžią ir arogantiškai valosi kojas į Tautą. Kitaip negalima pavadinti to, kas vyksta pastarosiomis dienomis. Valdžia spjauna į šeimą, kas mūsų žmonėms nuo seno yra labai svarbu, o diskusijas apie tai vadina arba hibridiniu karu, „vatnikų“ ar „antivakserių“ nuomone.

   Pratrūko ir I. Šimonytė, savaitgalį pasiūliusi žmonėms išsirinkti kitą valdžią, jei ši nepatinka. O TS-LKD pirmininko Gabrieliaus Landsbergio tėvas V.V. Landsbergis gindamas sūnaus valdomos partijos politiką, surengė apklausas apie gėjus kunigus, taip kurstydamas neapykantą krikščionių dvasininkams ir krikščioniškoms vertybėms, tame tarpe ir tradicinei šeimai. Trumpai tariant, visi, kuriems nepatinka konservatorių ir liberalų valdžia su Tautą naikinančiais sprendimais, pradedant narkotikais, prostitucijos legalizavimu ir noru toliau girdyti alkoholiu ir baigiant šeimos sunaikinimu, esame pasiųsti toli, nes jie darys tai, ką nori ir visiškai nesvarbu, ko nori Tauta. Tiesos monopolis priklauso konservatoriams, o visi kiti – Tautos priešai. Taškas padėtas.

   Tai, kas vyksta pastarosiomis dienomis, kaip pradėtas niekinti šeimos institutas, kaip šimtai tūkstančių žmonių, kurie išreiškia savo valią dėl tradicinės šeimos, išvadinami „plokščiažemiais“, „vatnikais“, „antivakseriais“, „hibridinės kovos prieš Lietuvą organizatoriais ir dalyviais“, necenzūriniais žodžiais imami žeminti net dvasininkai, reiškia, kad mūsų valstybėje demokratija patiria didelę vertybinę krizę. Nuomonių cenzūra, persekiojimas, viešoje erdvėje žeminant, skundžiant darbdaviams ginančius tradicinę šeimą ir kiti bandymai užčiaupti korektiškai ir konstruktyviai reiškiančius savo nuomonę rodo, kad esame ant slenksčio, kurį peržengus kelio atgal gali ir nebūti.   Stebina, kada Tautai grasinti pradeda naujasis Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, kuris dar visai neseniai pirštu rodė į demokratijos krizę Baltarusijoje ir Rusijoje. Man paskutinieji konservatorių lyderio pareiškimai ir 2009 metų sausio 16 įvykių aidas rodo, jog demokratiją konservatoriai supranta panašiai kaip Baltarusijos ir Rusijos valdžia – ašarinės dujos, plastikinės kulkos, oponentų teisinis persekiojimas, opozicijos niekinimas...

   Skaityti komentarus

   LAISVĖ 2021 04 03 12:44

   S

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Živilė 2021 05 03 07:27

   Man skauda širdį, kad gyniau sausio 13 1991 vyriausybę su V. Landsbergiu. Man buvo nepilni12metu, kai salau kojas prie vyriausybės pastato.... Lietuva, kur, tu, eini

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai