°C
   2021 03 05 Penktadienis

   R. Karbauskis: Vyriausybės taikomos karantino priemonės tinkamo efekto neduoda, o nuostoliai ekonomikai – milžiniški

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   2021-02-22 18:00:00

   „Valstiečių“ suformuoto šešėlinio Ministrų Kabineto premjeras Ramūnas Karbauskis teigia, kad Vyriausybės taikomi karantino ribojimai tinkamo efekto neduoda, tačiau daro milžiniškus nuostolius šalies ekonomikai. Todėl politikas akcentuoja, kad būtina priimti politinius sprendimus dėl karantino atlaisvinimo remiantis ne tik statistiniais skaičiavimais, tačiau ir protingumo kriterijumi.

   „Tos priemonės, kurios Vyriausybės buvo manomos kaip teisingos, jos vis dėlto reikiamo efekto neduoda, o nuostoliai mūsų ekonomikai yra jau aiškiai milžiniški. Jeigu šnekėtume apie žmonių stresą, sveikatos problemas, jos, aišku, sunkiau apibrėžiamos arba apčiuopiamos, bet jos yra irgi nemažos“, – šešėlinės Vyriausybės posėdyje pirmadienį teigė R. Karbauskis.

   „Valstiečių“ šešėlinės Vyriausybės premjeras pripažino, kad epidemiologinė situacija dėl plintančio koronaviruso ima pamažu vėl blogėti tiek Europoje, tiek Lietuvoje, tačiau politikas akcentuoja, kad nepaisant to būtina priimti sprendimus dėl karantino laisvinimo, siekiant sudaryti sąlygas saugiai veikti įstaigoms ir verslui.   R. Karbauskio teigimu, priimant sprendimus dėl tolesnio karantino ribojimų keitimo, negalima remtis tik skaičių scenarijais, tačiau, pasak jo, būtina priimti politinius sprendimus.

   „Politinė valia šiuo atveju negali remtis tik skaičiumi, kuris reiškia paprasčiausiai matematinę sandaugą ar kažkokią kitą išraišką. Mes turime šnekėti apie tai, kad vis dėlto artėja pavasaris, artėja vasara, ir tie skaičiai, jeigu šnekėsime apie absoliučius skaičius, tuos skaičius, kuriuos mes matome kasdieną skelbiamus spaudoje, mes galime atsidurti situacijoje, kada daug kas pas mus neatsidarys iki rudens“, – teigė R. Karbauskis.   „Mes tęsiame savo karantino pasekmių mažinimo gairių papildymą, bandome jį siųsti Vyriausybei, bandome sakyti, kad reikia diskutuoti, reikia girdėti, reikia galų gale vadovautis protu, o ne tik skaičiais. Ir šioje vietoje sveikas protas sako, kad mes esame padėtyje, kuri kaip tik šią savaitę rodo, kad pasirinktas Vyriausybės kelias yra neteisingas“, – pažymėjo jis.   Savo ruožtu šešėlinis ekonomikos ir inovacijų ministras Deividas Labanavičius šešėlinės Vyriausybės posėdyje atkreipė dėmesį į sudėtingą sporto klubų situaciją pandemijos metu. Jo teigimu, sporto klubai jau būtų visiškai pasiruošę priimti klientus ir užtikrinti reikiamas saugos sąlygas.

   „Mano siūlymas būtų šešėlinei Vyriausybei svarstyti ir suformuoti gaires, kuriomis sporto klubai galėtų pradėti veikti, bei kokią finansinę paramą teikti šiems klubams, kad jie galėtų nevaržomai startuoti. Ir tada su šiomis gairėmis kreiptis į Vyriausybę“, – pažymėjo D. Labanavičius.   Politikas taip pat atkreipė dėmesį į iššūkius, su kuriais susiduria ne maisto prekėmis prekiaujantys verslininkai. D. Labanavičiaus teigimu, jiems taip pat reikėtų leisti atnaujinti veiklą.

   Skaityti komentarus

   LAISVĖ 2021 22 02 10:47

   Neapsimesk durnių...Karbauski, prie jūsų prasidėjo covid diversija prieš Lietuva. COVID DIVERSIJOS - KARANTINO TIKSLAS: -SUNAIKINTI LT LEGALŲ VERSLĄ -PRASKOLINTI LIETUVOS VALSTYBĘ IR PILIEČIUS - MAXIMALIAI PAKENKTI LIETUVOS EKONOMIKAI - SUGRIAUTI LIETUVOS GAMYBINI IR PRAMONYNI POTENCIALĄ Laikas atsakyti savo turtų ir savo laisvė ....

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   ZINOMAS 2021 24 02 03:08

   Dabar jau premjeras! bepigu vadovauti vyriausybei seselyje. o kai turejo galimybe juokingai vadovavo kulturos komitetui. prisiminkime jo pasiulyma Statkeviciaus (uz Statkeviciaus pinigus) sukurtais tautiniais kostiumais apdovanoti VISUS LIETUVOS VAIKUS! dabar zodziai teisingi. bet bepigu patarimus dalinti sedint "seselyje!

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai