°C
   2020 01 28 Antradienis

   Pažemindamas M.Puidoką A.Juozaitis atsisako vienytis

   Nuotrauka: BNS nuotr. | Minfo koliažas

   Autorius: Loreta Fokienė
   2019-03-14 14:00:00

   Ketvirtadienį, kovo 14 dieną Seime vykusioje spaudos konferencijoje, dr. Mindaugas Puidokas pakvietė vienytis visuomenės interesus atstovaujančius kandidatus į Lietuvos Prezidentus.  M. Puidokas su tokiu siūlymu kreipėsi į filosofą Arvydą Juozaitį, Seimo narį Naglį Puteikį, europarlamentarą Valentiną Mazuronį.

   M.Puidokas savo kalboje mini, jog nevertėtų leisti, kad reitingų lentelių viršūnėse esantis trejetukas – Gitanas Nausėda, Ingirda Šimonytė bei Saulius Skvernelis būtų ir toliau rodomi, kaip vieninteliai galimi laimėtojai. Jis akcentavo, kad visi, sistemai nepriklausantys kandidatai, kokiais jis laiko A.Juozaitį, N.Puteikį ir V.Mazuronį, turėtų vienytis, suderinti programines nuostatas, stebėti, kaip debatų metų sekasi sulaukti žmonių pritarimo, ir, tik tuomet, paremti vieną kandidatą iš jų.

   Arvydas Juozaitis suskubo komentuoti šį Mindaugo Puidoko kvietimą naujienų portalui lrytas.lt, pasakydamas, kad su M.Puidoku kartu kalbėtis nenori, nes net nėra apie ką kalbėtis. A.Juozaitis teigė, kad M.Puidokas tiesiog nori valdžios, ir nieko kito. 

   Atvirą ir konstruktyvų M.Puidoko kvietimą jungtis nesisteminiams kandidatams A. Juozaitis suprato ir įvertino savaip: „Jis bet kokiu būdu įsivaizduoja save kažkuo ypatingu, jis tikrai ne tas kalibras, kuris gali kažką siūlyti“ (citata iš lrytas straipsnio).

   Keista skaityti tokius pareiškimus iš pretendento, kuris pats dar galimai nėra surinkęs visų reikiamų parašų, ir, kol nėra patvirtinta VRK, dar negali būti tikras dėl savo kandidatavimo. Ar gali būti, kad A. Juozaitis save jau priskiria prie to kalibro, t.y. sisteminių kandidatų: G. Nausėdos, I. Šimonytės, S. Skvernelio? Ar, tokiu būdu niekindamas savo idėjinį bendražygį prezidentinėje kovoje, filosofas laiko save kažkuo už jį pranašesniu? 

   Dar viena A. Juozaičio mintis lrytui, gal, padės skaitytojams įvertinti ir kai ką suprasti šioje galimai (ne)švarioje kovoje: „Man atrodo, kad ant jo veido yra užrašyta „noriu valdžios“. Ir viskas.“

   Kaip manote, ar nevertėtų A. Juozaičiui pasitikrinti, kas užrašyta ant jo veido, jei leidžia sau tokiais epitetais apipilti varžovą, kuris savo kalboje aiškiai įvardijo, kad yra pasirengęs pokalbiui, diskusijoms ir, jei prireiktų, atsitraukimui dėl paramos kitam kandidatui. 

   A. Juozaitis jau yra tikras dėl savo pergalės?  Beje, kalbėdamas apie tai, kad M.Puidokas neturi jokių pažiūrų, A.Juozaitis, turbūt, tiesiog dar nespėjo susipažinti su viešai prieinama savo ideologinio bendražygio šioje kovoje vizija, kuri aiškiai atspindi ir vertybes, ir siekius. 

   Kitų M. Puidoko minimų politikų nuomonės dėl siūlymo vienytis išsiskyrė. V. Mozuronis idėją laiko priimtina, tuo tarpu, N.Puteikis tokią galimybę atmeta. 

    

   Skaityti komentarus