°C
   2020 06 05 Penktadienis

   Gyventojams įvestas privalomas veido kaukių dėvėjimas, grės baudos už nesilaikymą

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2020-04-08 21:00:00

   Nuo penktadienio Lietuvoje viešose vietose bus privalu dėvėti veido apsaugos priemones, trečiadienį nusprendė Vyriausybė.

   Pagal Ministrų kabineto priimtą karantino sąlygų pakeitimą, viešosiose vietose reikia „dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones)“.

   Iki šiol galiojo rekomendacija dėvėti šias priemones.

   „Šiandien priimtas sprendimas dėl asmens apsaugos priemonių – kaukių, respiratorių, kitų panašių daiktų, dengiančių veidą – privalomo dėvėjimo viešose vietose“, – po Vyriausybės posėdžio trečiadienį per spaudos konferenciją sakė premjeras Saulius Skvernelis.

   „Supraskime, tai ne absoliučiai. Jeigu jus einate miške vienas, tai yra vienas režimas, bet artėjant žmogui, artėjant galimam kontaktui, tikrai tas priemones reikia dėvėti“, – teigė jis.

   Premjero teigimu, šis sugriežtinimas įvedamas siekiant gyventojus įpratinti naudoti apsaugos priemones.

   „Mes nenorime bausti, bet norime, kad žmonės įprastų, ypač kalbame apie dar veikiančias ir galbūt ateityje atidaromas papildomas prekybos vietas, paslaugas tam tikras, – kad susiformuotų tas įgūdis, jog reikia saugotis“, – sakė jis.

   „Medicininių kaukių pasiūla jau atsiranda šalyje. Paliekame porą dienų, kad būtų galima įsigyti“, – pridūrė S. Skvernelis.

   Vyriausybės vadovas prašė pareigūnų neskubėti bausti apsaugos priemonių nedėvinčių žmonių, o įvertinti konkrečią situaciją.

   „Tikiuosi, pareigūnai užtikrindami režimą bus ypač mandagūs, principingi, nepuls kiekvieno bausti. Tai nėra joks tikslas ar reikalavimas. Tiesiog reikia vertinti kiekvieną žmogų, situaciją individualiai, protingai, atsakingai ir tik išimtinais atvejais naudoti tas priemones, kurias suteikia įstatymas“, – sakė S. Skvernelis.

   „Bet jeigu žmonėms bus padaryta pastaba, atkreiptas dėmesys ir jie piktybiškai vis tiek nedėvės, pareigūnai turi teisę sankciją pritaikyti“, – teigė jis.

   Seimui padidinus baudas, asmenims už karantino sąlygų pažeidimus gresia bauda nuo 500 iki 1 tūkst. eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus

   Senjora 2020 08 04 11:48

   Būtų juokinga, jei nebūtų graudu ... dar esant gyvam testas nustato virusą, o pakartojus mirusiam - viruso nėra (panevėžiečio atvejis) - kaukės, matyt, nuo baimės.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Teisingumas 2020 09 04 12:15

   Visi prisideje prie tautos genocido ir pazeminimo ,del tariamo viruso ir del naudojimo testu uzkrestu covid19 skubiai turi buti priimtas vyriausybes nutarimas del baudziamojo persekiojimo visu su tuo susiijusiu asmenu kurie dalyvauja pasauliniame zmoniu testavime del ju paklusnumo vyriaysybei ir besalygiskam paklusnumui vyriausybei ,neuzduodami klausimu ,kodel?Lietuvos valstybes atstatymo komitetas atsizvelgdamas I valstybes naikinima ir zmoniu pazeminima,I traukia visus vyriausybes narius kurie dalyvauja siame samoksle ,i sarasus ir ate jus laiku I bus teisiami karo tribunolo.Rezoliucija priimta vienbalsiai ir tokia yra ne tik senato bet ir visos Lietuviu tautos valia.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Dalia 2020 09 04 01:02

   Algas ne moka,apie kokias baudas dar šneka,ir kokią teisę turi mane versti dėtis apinasrį,ir bauginti su išgalvotu virusu,jau nebetikiu šia afera.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai