°C
   2020 07 07 Antradienis

   Gabrielius Sevrukas: Kūdikiams skirtame maiste rasta sunkiųjų metalų

   Nuotrauka: Pixabay nuotr. | Minfo koliažas

   Autorius: Gabrieliaus Sevruko Facebook įrašas
   2019-10-20 15:00:00

   Ketvirtadienį paskelbtame naujame tyrime tikėtina, kad sunkieji metalai, kurie kenkia vaiko raidai, yra randami kūdikių maiste JAV.

   Pagrindinių JAV gamintojų 168 kūdikių maisto produktų tyrimuose iš visos tirtos produkcijos nustatyta, kad: 95% turėjo švino 73% turėjo arseno 75% turėjo kadmio 32% gyvsidabrio Ketvirtadalyje maisto produktų buvo rasta visų keturių sunkiųjų metalų.

   „Net ir maiste randami nedideli kiekiai šių teršalų, gali paveikti besivystančias smegenis ir mažinti vaiko IQ. Poveikis padidėja kiekvieno valgio ar užkandžio metu, kurį vaikas valgo“, - teigiama pranešime.

   Testus užsakė „Healthy Babies Bright Futures“ mokslininkų, ne pelno siekianti organizacija ir rėmėjų sąjunga, bandanti sumažinti neurotoksinių cheminių medžiagų poveikį pirmaisiais gyvenimo mėnesiais.

   Tuo tarpu Lietuvoje geriamame vandenyje įvairiose regionuose randama arseno, bet matomai žiniasklaida kaip įprasta turi svarbesnių naujienų eskalavimui.

   Ankstesni tyrimai parodė, kad net mažas arseno poveikis gali paveikti kūdikio nervų sistemos vystymąsi. 2004 m. Atliktas tyrimas apėmė vaikus Bangladeše, kurie buvo paveikti geriamajame vandenyje esančio arseno, ir nustatyta, kad IQ rezultatai buvo žymiai mažesni. Metaanalizė tyrimų šia tema nustatė, kad 50% padidėjęs arseno kiekis šlapime bus susijęs su 0,4 balo IQ sumažėjimu 5–15 metų vaikams. 

   „Kai FDA imasi veiksmų, įmonės reaguoja. Mums reikia, kad FDA efektyviau ir daug greičiau naudotųsi savo valdžia, kad sumažintų nuodingų sunkiųjų metalų kiekį kūdikių maiste", - sakė tyrimo autorė Jane Houlihan, „Healthy Babies Better Futures“ tyrimų direktorė.

   Pareiškimas.

    

   Skaityti komentarus

   Arte 2019 29 10 09:07

   baisu, kodėl neparašėte, kokiuose regionuose rastas arsenas ? ar čia vėl, parašyta bele, kad būtų kąrašyti ? Ir be to, kam rašyti, jeigu niekas jokių veiksmų nesiima ?

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai