°C
   2022 05 26 Ketvirtadienis

   „Didysis Šeimos gynimo maršas 2022“ įvyks

   Nuotrauka: Miglos Zavadskienės nuotr.

   Autorius: Vidmantas Misevičius, „VŽ“ žurnalistas
   2022-05-13 10:00:00

   Nepaisant įvairių trukdymų, sisteminės žiniasklaidos puolimo ir dvejopų standartų taikymo, gegužės 15-ąją suplanuotas „Didysis Šeimos gynimo maršas" įvyks. Tai redakcijai patvirtino minėtą renginį organizuojantys ir koordinuojantys asmenys.

   Žinome, ko norime ir to siekiame

   Vienas iš organizatorių, Lietuvos Šeimų Sąjūdžio tarybos narys Algimantas Rusteika, neslėpė, kad šiemet buvo susidurta su ypač daug trukdymų, provokacijų ir siekio sumenkinti patį renginį.

   „Visi pastebėjome, kad tik įkėlus kokį nors įrašą į socialinį tinklą, tuoj pat pasipildavo neigiami ar provokuojantys komentarai, bet mes į tai nekreipiame dėmesio. Kiek teko susidurti, tokie komentarai rašomi iš tuščių, prieš dieną ar dvi sukurtų profilių. Tikėtina, kad dirba keli samdyti „troliai", kuriems duotas aiškus nurodymas - juodinti renginį ir jo organizatorius. Galbūt anksčiau tai veikdavo, bet šiandien, augant žmonių sąmoningumui, tokie išpuoliai, dažniausiai, turi priešingą poveikį - ne tik daro renginiui reklamą, bet ir skatina į jį ateiti tuos, kurie dar abejojo", - pasakojo A.Rusteika. 

   Pasitaikančios išimtys, pasak jo, tik dar labiau patvirtina minėtą taisyklę. 

   „Ruošiantis renginiui pasirašėme sutartį su palapinių nuoma užsiimančia įmone. Deja, netrukus iš jų sulaukėme laiško, kad jie nedirbs „su vatnikais, kremliniais ir valstybės priešais". Tokia absurdiška, pastaruoju metu nuolat girdima ir jokiais įrodymais neparemta, retorika. Jie pasitraukė, bet mes tuoj pat radome kuo šią įmonę pakeisti ir labai abejojame, kad patys ateityje su jais norėsime turėti reikalų, - atviravo LŠS tarybos narys. - O su mus priimančia „Pušyno poilsiaviete", manau, dirbsime ilgai ir sėkmingai. Tiesa, jos savininkai dabar patiria totalų spaudimą. Jie visais frontais puolami šimašoidų, armonautų ir kitų „pažangiečių" trolių. Puolimas vykdomas tiek telefoniniais skambučiais, tiek trumposiomis žinutėmis. Savininkams dėl pasipylusių neigiamų komentarų iš tuščių anketų net teko laikinai išjungti savo paskyrą socialiniame tinkle. Jie iš to tik juokiasi ir savo sprendimo keisti nesiruošia, bet mūsų visų viešas palaikymas jiems dabar yra būtinas kaip niekada.". 

   Kiek susirinks žmonių, A.Rusteika prognozuoti nesiėmė, bet patikino, kad laukiami visi. „LŠS pasamdyti visiems autobusų šiemet negalės, tačiau pasirūpins, kad atvykimas būtų koordinuotas ir vykstantys patirtų kiek galima mažiau išlaidų. Tikiuosi, kad, kaip ir praėjusiais metais, žmonės atvyks su šeimomis. Į šeimas orientuota ir pati renginio programa - oficialių kalbų joje bus mažiau, daugiau laiko bus skirta geram laiko gražioje vietoje praleidimui. Savo dalyvavimą jau patvirtino nemažai atlikėjų, bardų, folklorinių ansamblių. Pasimokę iš praėjusių metų, jų dalyvavimą įtvirtinome juridiškai, tad LATGA šiemet nebeturės prie ko prisikabinti, - geros nuotaikos nestigo organizatorius. - Taip pat pasirūpinome automobilių stovėjimo vietomis ir jų apsauga. Socialiniame tinkle troliai gąsdina, kad jų pritruks ar ateis įvairūs tikrintojai, tačiau galiu patikinti, kad tai yra tik realybės neatitinkantys gąsdinimai". 

   Baigdamas pokalbį A.Rusteika teigė nesuprantąs tokio didelio priešingos stovyklos atstovų dėmesio. „Mes darome šventę šeimoms. Tikimės, kad ji taps tradiciniu, tautą vienijančiu renginiu, ir visiškai nesidomime tuo, ką tą pačią dieną organizuoja Laisvės partijai priklausančio Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus šaika. Mums jų idėjos neįdomios, tačiau nei mes juos puolame, nei kritikuojame. Jeigu laikantis įstatymų, tegul daro ką nori. Todėl toks didelis jų dėmesys mums atrodo keistokai. Nebent susiformavo tokia nauja karta, kuri save išreikšti moka tik per puolimus ir atviras patyčias. Jeigu taip, belieka užjausti jaunus, kitokių saviraiškos formų nežinančius, žmones...", - filosofiškai pokalbį baigė LŠS tarybos narys. 

   Dvejopi sostinės savivaldybės standartai

   Redakcija primena, kad iš pradžių renginį buvo planuota organizuoti Sostinė, Vingio parke. Deja vėliau R.Šimašius, apkaltinęs LŠS palaikant Rusijos agresiją Ukrainoje, išduotą leidimą atšaukė. Tokio sprendimo, kurį kritikavo ne tik visuomenininkai, bet ir politikai, teisėtumą vertins teismas. Teismui pripažinus, kad leidimas buvo atšauktas neteisėtai, tai būtų trečia sostinės savivaldybės prieš LŠS pralaimėta byla. 

   Minėtą aplinkybę, tikėtina, supranta ir pati savivaldybė, todėl vienas jos atstovų, Karolis Žukauskas, savo visiems socialiniame tinkle matomoje paskyroje toliau tęsia renginio puolimą: 

   „Ne tai kad kažkam labai įdomu ir svarbu būtų, bet kadangi maršistai taip slepia ir gali sutrukdyti žmonėms susiplanuoti kelionę, norisi jiems padėti nepasiklysti Lietuvoje - Šeimų maršas sekmadienį vyks „Pušyno poilsiavietėje". 

   Iš poilsiavietės nuotraukos matyti, kad vietos kokiems porai tūkstančių maršistų čia užteks - džiaugiuosi ir sveikinu jų pasirinkimą. Tik kam reikėjo to didžiulio Vingio parko gvieštis, jei galima visus savo gerbėjus sutalpinti vienos sodybos teritorijoje?...". 

   Normalioje, demokratinėje valstybėje tokius viešo asmens įrašus turėtų įvertinti etikos sargai. Kita vertus, prisiminus, kad jie nesugebėjo nieko blogo įžvelgti galimai diskriminaciniuose R. Šimašiaus pasisakymuose, jų tylėjimas tampa suprantamas...

   Organizatorių prašymas

   Renginyje prašome nenaudoti priešiškų valstybių ir organizacijų vėliavų ir atributikos. 

   Nesiimti kitokių veiksmų, susijusių su politinių partijų reklamavimu. 

   Viso protesto akcijos mitingo metu draudžiama naudoti reklaminę medžiagą, kuri būtų įžeidžianti ar skatinanti neapykantą.

   Šaltinis

   Skaityti komentarus