°C
   2021 05 11 Antradienis

   Arvydas Daunys: Po beveik metų pertraukos vėl pradėjau bėgiot

   Nuotrauka: Minfo koliažas

   Autorius: Arvydo Daunio Facebook įrašas
   2021-04-16 15:00:00

   Iš ketvirto pasibėgiojimo išspaudžiau 4 km. Džiugina tai, kad labai greitai atsigavau - organizmas dar nepamiršo apkrovų, o juk ne taip seniai nubėgdavau pasistengęs ir 14 km.

   Kodėl pasakoju?

   Karantino metu atsparumas krenta žaibiškai - nejudrumas žudo baisiau už ligą, nes yra nepastebimas, todėl sergamumas vis augs, kaip ir mirtingumas - ne nuo kovydo, o nuo kraujągyslių ir širdies ligų.

   Mus uždaro saugodami nuo kovydo, tačiau atveria kitų, baisesnių ligų skrynią, prieš kurias nėra jokio vaisto ar vakcinos.

   Vienintelis vaistas - tai mūsų suvokimas, kad padėti sau šiuo atveju galime tik mes patys.

   Todėl rekomenduoju visiems - ir vyrams i rmoterims - kasdien, mažiausiai 1.5 valandos lauke pasivaikščioti. Tingit-netingit, lietus-saulė - einate.

   Po mėnesio tokių pasivaikščiojimų jau galite būti sustiprėję pradėti bėgti. Pradžioj kartą į 3 ar net 4 dienas, kol pripras organizmas. Bėgate lėtai - taip, kad galėtumėte kalbėti bėgdami. Kvėpuojate per nosį.. bent jau įkvepiate. Po mėnesio jums jau pradės patikti. (jei išlaikysite)

   Vyresniems - jėgos pratimai - būtinai. Pats geriausias - pritūpimai su svoriu. Geriausi širdžiai ir kraujotakai, nes apima visą organizmą. Nesistenkite daryti rekordų - sekite širdies plakimą - jei širdis per gerklę lipa - stabdykite.

   Namuose, durų staktoje galite įsirengti skersinį prisitraukimams.

   Labai geras pratimas nugaros ir rankų bei riešų raumenims.

   Atsispaudimai - namų sąlygomis puikus pratimas krūtinės raumenims ir tricepsams (siauriau dedant rankas)

   Pratimų yra begalės, o jei nusiperkate svarmenis - jų dar padaugėja.

   Pagrindinis uždavinys - atstatyti į normalų ritmą širdies darbą ir kraujotaką. Vėliau galima žengti toliau tobulinant figūrą.

   Aš pats dabar prisiauginęs beveik 100 kg vos išspaudžiu 6 prisitraukimus ant skersinio, nors dar prieš karantiną (prieš metus) nesunkiai dariau 10 - degradacija 40 procentų per 1 metus.

   Tą pastebėjęs ir vėl pradėjau bėgiot. Šiandien buvo 4 kartas.

   Svarbiausia čia motyvacija - prisiverst daryti pratimus tada, kai lyg ir niekas nespaudžia, kai lyg ir nėra jokio reikalo.

   Bet iš patirties sakau - kai tik atsiranda tokios mintys (jog nėra reikalo) - reiškia reikalas jau pribrendo, tingumas atsirado jau minčių lygmenyje, ir toliau prisiverst bus vis sunkiau ir sunkiau.

   Finalas bus aiškus - arba infarktas, arba insultas. Esant tokiai situacijai valstybėje - gali būti, jog jums padėti ir nespės. - daugybė žmonių spėjo tuo įsitikinti.. prieš mirtį.

   Dabartinė situacija - tai naikinimo sistema, pradžioj padarius žmones tinginiais ir atlėpausiais. Padėti galite tik patys sau.

   Negalėsite pasipriešinti sistemai būdami fiziškai neįgalūs ir negalintis savimi pasirūpinti.

   Stoti į sveikatos atstatymo kelią niekada ne per anksti, tačiau gali būti per vėlu.

   Pradėkite dabar.

   Skaityti komentarus