°C
   2024 05 24 Penktadienis

   Veidotyros specialistas Armandas Kažerskas: dviveidiškas gyvenimo būdas atsispindi išvaizdoje

   Nuotrauka: Asmeninis archyvas

   2018-10-04 10:00:00

   Armandas Kažerskas – asmenybių analitikas, padedantis žmonėms atrasti savo tikrąjį pašaukimą, išspręsti sudėtingus klausimus, pakilti iš gyvenimo duobės ir atrasti džiaugsmą. Su minfo.lt skaitytojais A. Kažerskas dalijasi mintimis apie veidotyros žinių pritaikymą kasdieniame gyvenime, meditaciją ir kt.

   Galima teigti, jog kiekvienas žmogus Jums – lyg atversta knyga. Užtenka pažvelgti į veidą. Ar tai kartais neapsunkina gyvenimo? Ypač kalbant apie asmeninius santykius.

   Taip, žmogaus išvaizda daug informatyvesnė, negu daugelis mano. Ten atsispindi mūsų gyvenimo būdas, troškimai, paveldėtos, įgytos tendencijos.

   Tai pradžioje apsunkino, vėliau išmokau nežiūrėti, kai niekas neprašo (šypsosi). Asmeniniuose santykiuose nesunkiai matosi, kada tau artimas žmogus pudrina smegenis... Apmaudu, bet tai dažnokai vyksta. Didžioji dalis žmonių per daug bailūs būti nuoširdžiais pirmiausia sau, o vėliau aplinkiniams. Taip formuojasi dviveidiškas gyvenimo būdas, kuris matomas išorinėje išvaizdoje.

   Koks veido bruožas/ai geriausiai atspindi žmogaus vidinę būseną?

   Akys. Neveltui tetulytės sakydavo, jog akys – sielos veidrodis. Galima jas išdažyti, bet žvilgsnio energetika, akių kokybė viską išduoda...

   O ką iš veido galima pasakyti apie sveikatą?

   Iš akių rainelės galima matyti žmogaus organizmo būklę, silpnas, stiprias kūno dalis, organų, sistemų veiklą. Tai seniai naudojama holistinėje medicinoje, Rytuose. Populiarėja ir pas mus.

   Kokią informaciją apie žmogų atskleidžia jo kūno sudėjimas? Išskiriami trys kūno sudėjimo tipai: ektomorfas, mezomorfas ir endomorfas. Kas būdinga kiekvienam iš jų?

   Aukštas, liesas – proto, dvasinių reikalų žmogus. Jis daug laiko  skiria mąstymui, suvokimo plėtimui. Daugiau patyrę, įsitvirtina dvasiniuose reikaliuose.

   Vidutinio sudėjimo žmonės – linkę į socialinius dalykėlius, valdymą, valdžią, statuso siekimą, pagarbos žaidimus, emocijas. Dažnai būna judrūs ir fiziškai aktyvūs, stiprūs.

   Stambaus, tvirto sudėjimo žmonės – linkę prie žemės, vertina komfortą, apčiuopiamumą, garantijas, prabangą. Geri žemiškų dalykėlių puoselėtojai.

   Konsultuojate ne tik veidotyros, bet ir santykių, karjeros ir kitais klausimais. Kuri sritis labiausiai domina žmones? Dėl ko jie dažniausiai kreipiasi?

   Veidotyrą naudoju kaip įrankį, kuris super greitai man padeda suprasti, su kuo turiu reikalą ir kokį tikslų patarimą turėčiau duoti prieš mane esančiam žmogui. Tiesiog padeda logiškai paaiškinti, kodėl vieni ar kiti elgesio modeliai yra susiformavę, tai padeda objektyviau įvertinti intuityvų žinojimą.

   Moterims rūpi santykis su savimi ir artimaisiais. Vyrus labiau domina karjera, pinigai. Ateina pasitarti ir labai įdomūs žmonės, objektyviau save įsivertinti. Daug patarties turintys žmonės, kurie pavargo žemiškoje mišrainėje. Dažnai pasiturintys. Ir žmonės, kurie turi ypatingą dvasinį suvokimą, norintys tuo dalintis ir plėtoti, tačiau neturintys praktinių, ekonominių įgūdžių.

   Gal galite šiek tiek papasakoti, kaip vyksta individualios Jūsų konsultacijos?

   Visaip, aš daugiau esu žmogaus veidrodis, kuris per mane pamatytų save. Galiu konsultuoti, diskutuoti švelniai, atsargiai, tiek grubiai ir logiškai, tiksliai. Priklauso, ko kam reikia tuo metu. Dažnai juokiuosi, jog žmogui rūpimus atsakymus duosiu, gražiuoju ar bloguoju. Svarbiausia perduoti kitą suvokimo lygį su rūpimo klausimo atsakymu. Kitaip žmogus nesupras, net pačio geriausio patarimo...

   Pažvelkime giliau į žmogaus vidų. Jūs teigiate, kad protas laimės neatneša. Norint rasti teisingus atsakymus į rūpimus klausimus, reikia pasikliauti intuicija. Tačiau ji yra lyg maža srovelė didžiuliame vandenyne. Kaip žinoti, kad atsakymus diktuoja ne proto balsas, o būtent intuicija? Juk proto balsas rėkia garsiai, o intuicija vos girdimai kužda.

   Atsitraukti nuo išorinio triukšmo, kol nurims ir vidinis chaosas, o tada nesunkiai pradėsime suvokti intuiciją. Reikia išlaikyti ramybę, norint nepamesti intuicijos šnabždesio.

   Kiek laiko jau aktyviai medituojate? Kokius pokyčius tai atnešė į Jūsų gyvenimą?

   Nesąmoningai – nuo 3-4 metų amžiaus, sąmoningai – šeštus metus. Tai suteikė įžvalgumą, proto aštrumą, intuicijos jautimą, vykstančių reiškinių esmės suvokimą. Aukštą produktyvumą. Palaimingos ramybės rezonansą iš savęs.

   Esate minėjęs, jog beveik visada esate meditacinėje būsenoje.  Skamba įdomiai ir gana neįprastai. Papasakokite apie tai šiek tiek plačiau.

   Tai būvis, kai neturi minčių, nėra jausmų ir beveik nejauti kūno. Tai pats nuostabiausias būvis, kurį gali patirti žmogus. Rytuose tai net sudievinama. Tampi beribis, žaismingas, lengvas su pilnatvės sąmone, visomis prasmėmis.

   Tai būvis ne plačiai visuomenei suvokti ar patirti, tačiau tokio suvokimo žmonių sparčiai daugėja, nes ekonominis gerbūvis, kaip niekad anksčiau, suteikia galimybę tyrinėti gyvenimą kitu lygiu. O realus gyvenimas, ne mūsų išgalvotas, turi visai kitas galimybes ir perspektyvas. Tačiau jas pradeda matyti tik tie, kuriems ateina laikas.

    

   Skaityti komentarus