°C
   2020 01 26 Sekmadienis

   Gytis Paškevičius: „Laimę kiekvienas įsivaizduojame skirtingai“

   Nuotrauka: Gytis Paškevičius

   Autorius: Adomas Pakalnis
   2018-11-06 10:00:00

   Juk mes statomės gyvenimą taip, kad mums būtų patogu.

   Tik nedaugeliui atlikėjų pavyksta kelis dešimtmečius būti scenoje, išlikti klausomiems, populiariems ir į savo koncertus pritraukti tūkstančius gerbėjų. Vienas iš tokių yra puikiai visiems atpažįstamas Gytis Paškevičius. Jo kūryba nėra pavaldi laikui, auditorija neturi amžiaus cenzo, o muzika kaskart ją išgirdus paliečia taip pat giliai kaip pirmą kartą. Apie koncertus, gerbėjus ir pomėgius kalbame su publikos numylėtiniu Gyčiu Paškevičiumi.

   Jūsų kūryba žavi daugelį įvairaus amžiaus Lietuvos žmonių. Kur surenkamų pilnų salių Jūsų koncerto metu paslaptis?

   Aš nemėgstu kalbėti už kitus, šio klausimo reikėtų klausti žmonių, kurie ateina į mano koncertus (šypsosi).

   Apibūdinkite, koks yra Jūsų gerbėjas?

   Manau, kad mano gerbėju gali tapti bet kokio amžiaus ar statuso žmogus nuo tada, kai pradeda suprasti dainų tekstus.

   Ar kuri nors Jūsų atliekama daina turi ypatingą istoriją?

   Gerai pamenu istoriją su daina „Mano kraštas“. Šiam kūriniui buvo sąlyga, kad žmonės be konkretaus žodžio Lietuva suprastų, jog dainuojame apie Lietuvą. Teko gerai pasukti galvą, su tekstų autoriais kūrėme dešimtis variantų kol atradome tinkamiausią. O šiaip dažniausiai viskas gaunasi labai natūraliai. Ateina laikas, „šauna į galvą“ mintis ir sukuri.

   Kokia turi būti komanda geram koncertui atlikti?

   Svarbiausia, kad suptų žmonės, kuriais pasitiki ir kurie gali vienas kitą lengvai pajusti. Supratimas ir susikalbėjimas yra būtinos sąlygos ne tik koncerto organizavimui, manau, kad tai reikalinga visame kame.

   Kam skirta daina „Žiūrovams“?

   Šios dainos teksto autorius yra Vytautas Rudokas Vyresnysis. Kai aš tarnavau kariuomenėje, man į rankas papuolė jo poezijos knygelė, kurioje ir buvo ši daina. Kūrinys „Žiūrovams“ gali tikti ir artistams, ir aktoriams, ir scenos žmonėms. Daina be konkrečios dedikacijos, tad tinka kiekvienam, kas randa kažką bendro.

   Kurio Lietuvos ar užsienio atlikėjo mielai paklausote pats?

   Mielai paklausau Kosto Smorigino. Užsienio atlikėjų kūryba priklauso nuo nuotaikos, tai gali būti „Peter Gabriel“, „Smokie“, džiazo, pop, roko atlikėjai, „Led Zeppelin“, „Chris Norman“ ir kiti.

   Koks esate šeimoje? Kokie Jūsų pomėgiai?

   Koks esu šeimoje reikėtų klausti žmonos, ji galėtų atsakyti teisingiausiai (šypsosi).

   Mano pomėgiai labai paprasti: gamta, ežeras, miškas, žvejyba. Didelę laiko dalį praleidžiu sodyboje, toje aplinkoje laisvai liejasi mintys ir kuriasi muzika.

   Jei ne atlikėjas, tai kuo dar galėtų ir norėtų būti Gytis Paškevičius?

   Kitaip nieko neįsivaizduoju. Galbūt tai skamba labai banaliai, tačiau, jeigu reikėtų kiekvieną dieną dirbti fiksuotu laiku ir grįžus po to užsiimti kažkokia veikla, gali būti, kad po savaitės neišgyvenčiau. Juk mes statomės gyvenimą taip, kad mums būtų patogu. Turime rasti laiko ir kūrybai, ir darbui tam, kad pasiektume laimę, kokią kiekvienas įsivaizduojame.

   Skaityti komentarus