°C
      2024 04 25 Ketvirtadienis

      Nauja VDU studijų programa sieks suburti ateities kūrėjus

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2022-03-30 21:00:00

      Būsimiesiems pirmakursiams jau rugsėjį Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) pasiūlys naujos koncepcijos bakalauro studijų programą „Kūrybiško verslo ir inovacijų dizainas“, kuri rengs ne tik būsimus verslo vystytojus, bet ir kūrėjus.

      „Mums reikia jaunų žmonių, kurie nori kurti, turi motyvacijos ir noro kažką keisti savo gyvenime, visuomenėje ar šalyje. Šiuolaikinis verslo pasaulis globalus ir labai nenuspėjamas, jame nuolat vyksta pokyčiai, todėl studentai turės ne tik gebėti prisitaikyti prie tokios aplinkos, bet ir siūlyti sprendimus kylančioms problemoms spręsti. Dažniausiai tie sprendimai turės būti priimami, remiantis tam tikromis kūrybiškomis formomis ir kūrybišku požiūriu. Būtent kūrybiškų sprendimų ugdymu ir pasižymi šios studijų programos struktūra, o pagrindiniu programos aspektu taps verslumo kompetencijų ugdymas“, – teigia VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto docentas bei viešosios įstaigos „VDU Verslo praktikų centras“ direktorius dr. Osvaldas Stripeikis.

      Anot VDU atstovo Martyno Gedvilos, studijų programa „Kūrybiško verslo ir inovacijų dizainas“ kurta, atsižvelgiant į itin sėkmingą ir paklausią „VDU Verslo praktikų centro“ veiklą. Jos metu kartu su partneriais buvo sukurtas ir sėkmingai studijų procese išbandytas „EQ-Thinking“ modelis, paremtas mentoryste bei praktiniu projektų įgyvendinimu. Studijų programa taip pat remiasi Europos Komisijos verslumo kompetencijų ugdymo modeliu „EntreComp“, atliepiančiu numatomas reikalingiausias kompetencijas ir įgūdžius ateities darbo rinkoje, kuriuos pateikia tokios organizacijos kaip Ateities institutas (IFTF), Pasaulio ekonomikos forumas, „Forbes“, Tarptautinė darbo organizacija.

      „Šios programos koncepcija gimė universitete jau 6-erius metus veikiančiame verslo praktikų centre „Minded VDU“, kuriame, pasitelkdami įvairius įrankius, metodikas bei praktikas, testavome verslo įmonėms tenkančius iššūkius. Tiek partneriai, tiek studentai, kurie dalyvavo „Minded VDU“ veikloje, išreiškė nuomonę, kad būtų vertinga šią veiklą įprasminti ne vien kaip metų trukmės gretutinę studijų programą, bet ir ją išplėsti iki atskiros bakalauro studijų programos lygmens“, – primena vienas naujos studijų programos kūrėjų doc. dr. O. Stripeikis, kurio pastebėjimu, norint išugdyti tam tikrą kompetenciją, svarbu ją išbandyti praktiškai.

      Programa „Kūrybiško verslo ir inovacijų dizainas“ nuo kitų panašių studijų programų išsiskirs ne tik savo trukme (studijos truks ne kaip įprasta ketverius, o trejus metus), praktinių užsiėmimų gausa, bet ir tematiniu studijų etapų suskirstymu. VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto (EVF) dekanė doc. dr. Rita Bendaravičienė akcentuoja, kad naujoji studijų programa subalansuota šių dienų jaunam žmogui. „Ši programa – tai savotiška kelionė į ateities mokymąsi. Žinios? Taip, jos reikalingos, bet interaktyvus darbas su jomis čia ir dabar yra tai, prie ko jaunas žmogus pripranta naudodamasis šių dienų technologijomis. Programai analogų Lietuvoje nėra, tačiau tai nėra kažkoks eksperimentas, o jau patikrintas projektas, kurio absolventai buvo ne tik itin patenkinti asmeniniais rezultatais, bet ir kelerius metus iš eilės skynė pergales šalies verslumo renginiuose. Džiaugiamės, kad VDU turime produktą, kuris ne tik patinka studentui, bet ir kuria vertę verslui, yra jau pelnęs vietinį ir tarptautinį pripažinimą. Tai – proveržio inovacija. Metas ja pasidalinti su visais“, – tvirtina VDU EVF vadovė.

      Skaityti komentarus