°C
   2020 07 04 Šeštadienis

   Sužinokite: koks vaisius padės atstatyti arterijų būklę

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-05-14 08:00:00

   Neseniai atliktas tyrimas patvirtino, kad granatų ekstraktas gali užkirsti kelią ar net sumažinti vainikinių arterijų sienelių sustorėjimą, kuris vystosi dėl riebių medžiagų, vadinamų ateroskleroze, kaupimosi.

   Arterijos yra smulkios kraujagyslės, kurios išnešioja kraują po visą organizmą. Sveikų arterijų sienelės yra lygios, todėl kraujo ląstelės gali lengvai keliauti jomis, o jūsų kūnas išlieka sveikas ir laimingas. Tačiau arterijų spindis gali sumažėti dėl aterosklerozinių plokštelių kaupimosi, o tai trukdo normaliai kraujo tėkmei, kai kuriais atvejais spindis gali sumažėti iki tokio lygio, kad nė lašas kraujo nebegali pratekėti.

   „Užsikimšusios“ arterijos kelia daug pavojų; tai padidina riziką pairti miokardo infarktą, insultą ar net mirti. Todėl labai svarbu žinoti, kaip palaikyti normalią arterijų būklę.

   Tyrimas, paskelbtas aterosklerozės žurnale, rado, jog granatų ekstraktas gali apsaugoti ir net atstatyti vainikinių arterijų sienelių būklę. Tai nuostabi žinia, kuri gali padėti kovoti su viena iš pagrindinių mirties priežasčių, susijusių su širdimi.

   Tyrimas parodo, kaip granatos gali „išvalyti“ jūsų arterijas

   Svarbiausia tai, kad tyrimas parodo, jog granatų ekstraktas gali užkirsti kelią ir net pagydyti kai kurias arterijas, kurių spindis yra sumažėjęs dėl aterosklerozinių plokštelių kaupimosi. Tyrimas stebėjo peles, kurios turėjo arba buvo manoma, kad turi „užsikimšusias“ vainikines arterijas.

   Pasirinktos pelės dvi savaites buvo verčiamos vartoti granatų ekstraktą, kurio buvo įpilta į jų geriamą vandenį. Tyrėjai atrado, jog nors granatų ekstraktas padidino cholesterolio kiekį mažo tankio lipoproteinų sąskaita, tačiau jų arterijų sienelių aterosklerozė sumažėjo, o arterijų spindžiai padidėjo.

   Be to,  mokslininkai pabrėžė, kad ekstraktas buvo naudingas ir kitose srityse: sumažėjo oksidacinis stresas, pagerėjo širdies funkcija, o tai rodė tam tikri markeriai, pavyzdžiui, sumažėjusi lipidų akumuliacija bei sumažėjusi makrofagų infiltracija širdies raumenyje.

   Tai ne pirmas tyrimas, kuris įrodo granatų ekstrakto naudą arterijų būklei palaikyti. 2004 metais atliktas tyrimas parodė, kad kasdien geriant granatų sultis, pagerėja miego arterijų būklė. Miego arterijų stenozė tai būklė, kuomet aterosklerozinės plokštelės kaupiasi ant šių arterijų vidinių sienelių. Tyrimas nustatė, jog granatų sultys gali sumažinti dažnai pasitaikantį miego arterijų vidurinio sluoksnio sustorėjimą, kraujo spaudimą bei mažo tankio lipoproteinų oksidavimą.

   Net jei jūsų arterijos yra sveikos, granatos gali tapti jūsų mitybos raciono dalimi! Jos yra be galo sveikos ir praturtintos antioksidantais (net tris kartus daugiau nei žaliojoje arbatoje). Be to, būtent granatų sultys yra puikus vitaminų A, C ir E šaltinis bei tokių mineralų kaip kalcis, fosforas, kalis, geležis, folio rūgštis, niacinas, tiaminas, folatai bei riboflavinas. 

   Skaityti komentarus