°C
   2020 06 01 Pirmadienis

   7 puikūs pratimai stuburo raumenims sutvirtinti ir išialgijai malšinti

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2020-05-05 08:00:00

   Pastaruoju metu daugeliui žmonių yra būdingas sėslus gyvenimo būdas bei dažnas sėdėjimas, leidžiant didžiąją dalį laiko namuose. Tai ne juokais gali atsiliepti sveikatai. Nugaros skausmas yra bene dažniausiai pasitaikanti sveikatos problema, ypač tuomet, kai pamirštame atlikti keletą paprastų, tačiau itin svarbių žingsnių jos atpalaidavimui. 

   Daugelis iš mūsų gyvenime esame susidūrę su situacijomis, kai ne juokais pakenkėme savo stuburo sveikatai. Netaisyklingas sunkių daiktų kilnojimas, nešiojimas ir stumdymas, visa tai per ilgą laiką neabejotinai padaro didelę įtaką ir gali neatstatomai pakenkti nugarai.

   Tuomet tenka kreiptis į specialistus, kurie mėnesių mėnesius bando ištaisyti padarytą žalą. Tenka išleisti krūvas pinigų, tačiau, tai vis tiek negarantuoja, jog visam laikui galėsite atsisveikinti su nugaros skausmu. 

   Jei esate vienas iš tų žmonių, kurie patiria nuolatinį nugaros skausmą, stovėdami jaučiate, jog jūsų nugara pavargusi, trapi ir pažeidžiama, korpuso raumenys yra nusilpę, o skausmas patapo nuolatinis jūsų palydovas, tuomet vertėtų susimąstyti ir patiems imtis priemonių. 

   Nėra žmogaus, kuris suprastų jūsų kūną geriau, negu jūs pats. Galima pasiekti neįtikėtinų rezultatų pagaliau įsiklausius į jo poreikius. Viena dažniausiai daromų klaidų yra ta, jog daugelis visiškai nedaro tempimo pratimų. Siekiant išspręsti šią konkrečią nugaros skausmo problemą, tempimo pratimai yra viena veiksmingiausių priemonių, taigi siūlome susipažinti su keletu paprastų ir naudingų pratimų. 

   Atsakingai darant šiuos pratimus, rezultatai jaučiami vos po trijų savaičių. Nugaros raumenys sustiprėja, atsipalaiduoja, o skausmas palaipsniui išnyksta.  

   Užtenka vos keletos minučių per dieną, jog galėtumėte pagerinti savo fizinę būklę ir bendrą sveikatą, taip pat, atpalaiduotumėte įsitempusius raumenis ir atkurtumėte bendrąjį kūno balansą. Keletas paprastų tempimo pratimų gali iš esmės pakeisti žmogaus savijautą. 

   Be abejonės, kai kuriems žmonėms prireiks kur kas daugiau, nei keletos paprastų pratimų, tačiau dar niekam nepakenkė į savo dienotvarkę įtraukti šiek tiek fizinio aktyvumo.  


   1 pratimas

   Atsigulkite ant nugaros ir sulenkite kairę koją per kelio sąnarį. Ištieskite dešinę koją į viršų. Abejomis rankomis apimkite koją šlaunies apačioje ir bandykite pritraukti ištiestą koją link liemens. Laikykite įtempę 30 sekundžių. Pakartokite pratimą du kartus su abejomis kojomis. 


   2 pratimas

   Atsigulkite ant nugaros ir sulenkite abi kojas per kelius. Apimkite kairę koją su abejomis rankomis kelio srityje ir traukite ją link liemens. Būkite tokioje pozicijoje 20 sekundžių. Pakartokite pratimą du kartus su abejomis kojomis. 


   3 pratimas

   Atsigulkite ant nugaros ir ištieskite dešinę ranką į šoną atitinkamai kaip pavaizduota paveikslėlyje. Ištieskite kairę koją ir sulenkite dešiniąją. Tempkite dešinę koją į kairę pusę taip, kad ji beveik liestų kairę ranką. Būkite tokioje pozicijoje 20 sekundžių. Pakartokite pratimą du kartus su abejomis kojomis. 


   4 pratimas

   Atsigulkite ant nugaros ir sulenkite kairę koją per kelio sąnarį. Sukryžiuokite dešinę koją per kairiąją taip, kad kelias būtų nukreiptas į šoną tinkamu kampu. Atsargiai tempkite kairiąją koją link savo galvos. Laikykitės tokioje pozicijoje 30 sekundžių. Pakeiskite kojas ir pakartokite pratimą. 


   5 pratimas

   Atsitūpkite ir pasilenkinte link grindų su atitinkamu keliu. Tempkite koją, esančią užnugaryje 30 sekundžių. Pakeiskite kojas ir pakartokite pratimą. 

   6 pratimas

   Atsigulkite ant šono. Sulenkite kairę koją per kelio sąnarį, laikydami savo kulkšnį ranka. Atsargiai traukite savo kulkšnį atgal, kol įsitempia kairiosios šlaunies raumenys. Būkite tokioje pozicijoje 30 sekundžių. Pakartokite pratimą su abejomis kojomis.


   7 pratimas

   Atsistokite ir sulenkite rankas 90 laipsnių kampu virš stalinio paviršiaus. Lenkite savo kūną į priekį, šiek tiek sulenkdami per kelius, iki tokio lygio, jog galėtumėte pasiekti stalo kraštą abejomis rankomis. Jūsų rankos turėtų būti ištiestos, o galva turėtų būti pečių lygyje. Būkite tokioje pozicijoje 10 sekundžių. Tuomet atsistokite, sulenkite kūną į kitą pusę ir pakartokite pratimą iš naujo.

   Skaityti komentarus