°C
      2024 03 29 Penktadienis

      „Wiener Zeitung“: NATO kariai nekovos už Ukrainą, nes JAV nenori karo su Rusija

      Nuotrauka: Reuters

      2021-05-07 18:00:00

      JAV valstybės sekretorius Antony‘is Blinkenas apsilankė Ukrainoje, kad parodytų nuolatinę JAV paramą. Tačiau karo atveju, įsitikinę ekspertai, nei amerikiečių, nei europiečių karai Ukrainai nepadėtų. 

      Amerika palaiko Kijevą kovoje su Maskva, tad panašu, jog Joe Bidenas netaps Vladimiro Putino draugu: pernelyg dideli skirtumai tarp kairiojo liberalo ir buvusio specialiųjų tarnybų karininko. V. Putinas, kaip ne kartą tvirtino amerikiečių demokratai, ne vienąsyk kišosi į rinkimus JAV, kad palaikytų Donaldą Trumpą. J. Bidenas jau pasižymėjo V. Putiną pavadinęs žudiku. Šis nediplomatiškas pareiškimas pablogino ir taip ne itin gerus Maskvos ir Vašingtono santykius.

      Pagrindis ginčo objektas tarp JAV ir Rusijos - Ukraina. Ji iki šiol Maskvai yra svarbi, nors Rusijos įtaka Ukrainai po Euromaidano revoliucijos (2013-2014 m.), Krymo aneksijos (2014 m.) ir nesibaigiančio Donbaso karo gerokai sumažėjo. Maskva dėl to kaltina JAV, palaikiusias Oranžinę revoliuciją 2004 metais, o vėliau – ir Euromaidaną.

      Neseniai prie Krymo ir Donbaso sienų Maskva atsiuntė per 100 tūkstančių karių. Tai sunervino ir Kijevą, ir Vakarus. Kilo spėjimų, kad tuoj prasidės didelis karas, tačiau po savaitės žvanginimo ginklais Kremlius atšaukė savo karius.

      JAV svarbiausia sustiprinti Kijevo pasitikėjimą Vakarais, tad A. Blinkeno vizitas – grynai simbolinis: J. Bideno administracija nori parodyti, kad D. Trumpo era praėjo ir JAV palaiko sąjungininkes. Amerika demonstruoja, kad yra draugiškas hegemonas.

      Be pagrindinės JAV priešininkės Kinijos, didžiausia Amerikos konkurentė yra sunkiai nuspėjama branduolinė valstybė Rusija. Būtent todėl JAV ryžtingai palaiko Ukrainą. Kovą Pentagonas priėmė sprendimą Ukrainai tiekti ginklų už dar 125 milijonus dolerių. Manoma, kad tokie sprendimai vis dažnės, kaip dažnės ir ukrainiečių bendros karinės pratybos su NATO kariais, o į Juodąją jūrą gali atvykti NATO laivai.

      Vis dėlto, ekspertų teigimu, vieno dalyko tikrai nebus: to, kad NATO kariai gins Ukrainą nuo Maskvos. Taip pat manoma, kad Ukraina nebus priimta į NATO. Tai bent kol kas neįmanoma ir iš teisinės pusės, - Ukrainos teritorijoje nesibaigė karas. Be to, tokios valstybės kaip Prancūzija, Vokietija ir Italija nerizikuos konfliktuoti su Maskva. Net jei Rusija pultų Baltijos valstybes, niekas nežino, kaip greitai ir ar išvis atkeliautų NATO pagalba.

      Šaltinis


      Skaityti komentarus

      tadas 2021 09 05 08:46

      tikrasis amerikos veidas sukirsit sukel kara ir parduot sena sudevieta karine tehnika

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai