°C
      2024 03 28 Ketvirtadienis

      Tyrimų duomenys rodo, kad hidroksichlorokvinas padeda įveikti koronavirusą. D.Trumpo rinkiminė kampanija šią naujieną vadina „fantastiška“

      Nuotrauka: deadspin.com nuotr.

      2020-07-05 23:33:00

      Henry Fordo Mičigano sveikatos sistemos tyrėjai nustatė, kad ankstyvas hidroksichlorokvino paskyrimas žymiai sumažina mirčių nuo koronaviruso skaičių ir padeda pasveikti.

      Tyrime, paskelbtame Tarptautiniame infekcinių ligų žurnale nustatyta, kad hidroksichlorokvinas sumažino pavojaus santykį 66%, o hidroksichlorokvinas ir azitromicinas sumažino 71 proc., palyginus su kitais gydymo metodais. Bendras mirtingumas ligoninėje buvo 18,1 proc.; 13,5 proc. vartojant tik hidroksichlorokviną, 22,4 proc. vartojant vien azitromiciną ir 26,4 proc.

      Tyrėjai pažymi, kad „Perspektyvoje reikia atlikti dar daugiau tyrimų“. Jie daro išvadą, kad: „Atliekant daugelio ligoninių vertinimą ir tikrinant, kaip gydymo įstaigos sugeba kontroliuoti COVID-19 rizikos veiksnius, gydymas vien hidroksichlorokvinu ir kartu su azitromicinu buvo susijęs su mažesniu mirtingumu nuo COVID-19.“

      „Mūsų rezultatai skiriasi nuo kai kurių kitų tyrimų“, - spaudos konferencijoje sakė gydytojas Marcusas Zervosas, kuris vadovauja ligoninės infekcinių ligų skyriui. "Tai, kas, mūsų manymu yra pats svarbiausias dalykas, jog pacientai buvo pradedami gydyti labai anksti. Kad hidroksichlorchikinas būtų veiksmingas, jį vartoti reikėtų pradėto dar prieš tai, kai pacientai pradeda patirti kai kuriuos sunkesnius simptomus, kuriuos sukelia koronavirusas." D.Trumpo kampanijos pareiškimas tyrimą pavadino „fantastiška naujiena“.

      „Laimei, Trumpo komanda prieš keletą mėnesių užtikrino didžiulį hidroksichlorokvino tiekimą“, - rašoma pranešime.

      "Vis dėlto tai yra tas pats vaistas, kurį žiniasklaida ir kampanija "Biden“ kelias savaites bandė sumenkinti ir skleisti baimę bei abejones, nes prezidentas Trumpas išdrįso paminėti šį vaistą kaip galimą koronaviruso gydymo metodą."

      Jis pridūrė: „Naujasis Henrio Fordo sveikatos įstaigų tyrimas turėtų būti aiški žinia žiniasklaidai ir demokratams: sustabdykite keistus bandymus sumenkinti hidroksichlorokvino poveikį, kad patenkintumėte savo anti-Trump planus. Tai gali kainuoti nekaltų žmonių gyvybes."

      Pasak konservatorių, tokios išvados pabrėžė žiniasklaidos aistruolių pastangas sumenkinti pasitikėjimą vaistu tam, kad paprasčiausiai sumenkinti prezidentą. "Tiek mažiau žmonių mirė, nes išgėrė @realDonaldTrump pasiūlyto vaisto. Ačiū, POTUS, kad elgiatės teisingai, net jei puola jus, nesvarbu, ką darote", - rašė buvęs Nacionalinės žvalgybos direktorius Richardas Grenelis.

      Federacijos atstovas Seanas Davisas pridūrė: „Žiniasklaida ir nekompetentingi korumpuoti vyriausybės pareigūnai melavo jums apie socialinio atstumo laikymąsi. Jie melavo jums apie hidroksichlorokviną. Jie melavo jums apie riziką vaikams ir didžiajai visuomenės daliai. Jie melavo ne tam, kad padėtų jums, o tam, kad galėtų lengviau jus kontroliuotų. Panašu, kad jie nesiruošia sustoti.“

      Kovo 19 d. Baltųjų rūmų instruktaže Trumpas pažymėjo: „Dabar vaistas, vadinamas chlorokvinu, o kai kurie žmonės jį papildys hidroksichlorokvinu, taigi chloroquinas arba hidroksichlorokvinas, teikia labai daug vilčių ankstyvoje ligos vystymosi stadijoje.“ Prezidentas pripažino, kad vaistas gali ir nebūti toks veiksmingas, kaip yra teigiama, ir kad reikia atlikti daugiau bandymų, tačiau svarbiausia yra tai, jog bus galima tą vaistą padaryti prieinamą visiems beveik iš karto“.

      Šis pareiškimas paskatino žurnalistus nedelsiant pasityčioti. „Trumpas skleidžia nepagrįstą viltį tamsiaisiais laikais“, - buvo pateikta CNN Stepheno Collinsono kovo 20 dienos „analizėje“. Sakydamas, kad Trumpas „skelbia apie melagingą viltį“ ir „per anksti džiaugiasi“, C. Collinsonas teigė, kad „neabejotina, jog jis pervertino tiesiogines šio vaisto perspektyvas“, nes FDA nepateikė aiškaus laiko tarpsnio tam, kad patvirtinti vaistą kaip tinkamą koronaviruso gydymui. Žiniasklaidos puolimas tęsėsi.

      "Trumpas suteikia žmonėms melagingą viltį, kad tai padės išgydyti koronavirusą.", - rašoma vienoje "Washington Post" antraštėje. Taip pat tokią antraštę paskelbė ir „Post“ redakcija: „Trumpas skleidžia melagingą viltį apie viruso išgydymą - ir tai nėra vienintelė daroma žala“.

      „Pati veiksmingiausia priemonė kovojant su pandemija šiuo atveju bus skiepai, o tyrėjai stengiasi jį sukurti“, - tvirtino dokumentas, nors jame nėra medicinos specialistų. „Dėl D.Trumpo netinkamai teigiamų teiginių jau buvo sukauptas hidroksichlorokvinas ir naudojamos atsargos iš tų žmonių, kuriems šio vaisto reikia dėl kitų negalavimų. Jo komentarai kelia tik melagingas viltis. Užuot spėlioję geriau pasitikėkime mokslininkais. "

      „USA Today“ redakcija taip pat elgėsi gana panašiai ir agresyvisi bei tyčiojosi rašydama: „Koronaviruso gydymas: dr. Donaldas Trumpas skleidžia pasakas apie gyvačių aliejų ir suteikia melagingą viltį“. „Kol kas nėra patvirtintų gydymo metodų ar vaistų, skirtų gydyti COVID-19, tačiau prezidentas tikina išankstiniais chlorokvino tyrimais Baltuosiuose rūmuose ir moksliškai neįrodytais vaistais.“

      Komunikacijos strategas Drew Holdenas pažymėjo šiuos ir daugybę kitų žiniasklaidos dezinformacijos šiuo klausimu pavyzdžių ilguose „Twitter“ įrašuose.

      Salon, pažymėjo Holdenas, D. Trumpo viltį naujame gydymo procese pavadino „pavojingiausiais melagingos vilties ir klastos patarimais“. Niujorkas apmąstė „Donaldo Trumpo koronaviruso užuomazgos prasmę“ pastebėdamas, kad D.Trumpo įsakymai yra priminimas apie jo panieką mokslui net ir per baisiausią pandemiją JAV, kuri buvo ištikusi per šimtmetį.

      Michaelas Cohenas, „Boston Globe“ žurnalistas, ragino socialinius tinklus nutraukti Trumpo koronaviruso spaudos pranešimų rengimą, nes jis skleidė „dezinformaciją“ apie galimą išgydymą. „NBC News“ skundėsi: „Trumpas, reklamuodamas nepatikrintą vaistų gydymą, įžeidinėja NBC reporterį koronaviruso instruktažo metu“.

      „The New York Times“ atstovas Kurtas Eichenwaldas pranešė, kad „COVID-19 kovos“ priekinėse linijose esantis „Louisiana MD“ jam pasakė, kad „hidroksichlorokvinas neveikia“ ir kad „kvailiai tie, kurie nesupranta tyrimų“. Tokiu būdu didinama kitų vaistų paklausa.

      „Vox“ pasityčiojo iš „naujojo mėgstamo D. Trumpo gydymo“  ir teigė, kad trūksta įrodymų, kad jis yra veiksmingas. Žiniasklaida šiek tiek sumažino savo puolimą, nes atsirado daugiau įrodymų, kurie patvirtino šį gydymo būdą.

      „Maliarijos vaistas padeda koronavirusu sergantiems pacientams. Tai buvo nustatyta atlikus tyrimus“, - balandžio mėn. skelbė „The New York Times“, pridurdamas: „Vidutinio sunkumo sergančių pacientų grupei buvo duotas hidroksichlorokvinas, kuris greitai palengvino jų simptomus, tačiau reikia daugiau tyrimų.“

      Gretchen Whitmer, Mičigano demokratė, administracinėmis nuobaudomis ėmė grasinti gydytojams, kurie paskyrė vaistą. Kiti valstybės vadovai pasekė jos pavyzdžiu, įskaitant Nevados vyriausybę Steve'ą Sisolaką, taip pat demokratą.

      Tarptautinė tūkstančių gydytojų apklausa hidroksichlorokviną įvertino kaip „veiksmingiausią koronaviruso vaistą“. Maisto ir vaistų tarnyba anksčiau šį mėnesį sustabdė skubios vaistų vartojimo leidimą tvirtindama, kad išankstiniai duomenys parodė, kad jis nebuvo veiksmingas. Tačiau tyrimai dėl jo galimo taikymo koronavirusui gydyti yra tęsiami.


      Skaityti komentarus